Helicobacter pylori (maagslijmvliesontsteking)

Discussion in 'De lounge' started by Smiley24, Jan 18, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Smiley24

    Smiley24 Fanatiek lid

    Jun 1, 2008
    4,093
    1
    38
    Na maanden van maagpijn ben ik afgelopen maandag naar de ha gegaan. Hij wilde een ontlastingsonderzoek doen en gisteren kreeg ik te horen dat ik positief ben geweest op de Helicobacter pylori (oftewel maagslijmvliesontsteking). Gisteren meteen een paardenmiddel als kuur gekregen en een maagbeschermer. Maar man o man ik hou het niet meer uit. Mijn maag doet zo'n pijn en zodra ik wat eet of drink kan ik haast door de grond zakken. Geen enkele pijnstilling helpt :(

    Ik ben zo bang dat het meer is dan dit. Mijn moeder is een paar maanden geleden overleden aan maagkanker en zij had ook zoveel pijn en dezelfde klachten :(

    Heeft iemand ooit Helicobacter pylori gehad en na hoelang verdwenen jouw klachten?

    Ik weet eigenlijk niet meer wat ik moet doen..
     
  2. Nic1976

    Nic1976 Fanatiek lid

    Oct 27, 2009
    4,545
    732
    113
    Als het zo is dat je bang bent dat je ook hetzelfde als je moeder hebt. Zou ik daar eerlijk en open over zijn tegen je arts zodat ze wat extra onderzoeken kunnen doen om zo ie zo alles uit te sluiten maar zeker de ongerustheid bij je weg te halen.

    Sterkte
     
  3. Panter

    Panter VIP lid

    Mar 14, 2011
    13,710
    4,559
    113
    mijn vader heeft het gehad, maar die had er geen klachten van. Misschien is het zo dat je een maagzweer hebt ontwikkelt? daar kan je ook flink pijn van hebben....ik zou terug gaan naar de huisarts met je angst. Logisch dat je angst hebt.

    sterkte!!
     
  4. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,265
    6,790
    113
    Ik zou vragen naar meer onderzoek

    Nu is het nog goed te behandelen en dat moet ook.

    Waarschijnlijk ben je meer gevoelig voor aandoeningen aan de maag ( gezien je moeder). Nu je dit weet kun je het goed in de gaten houden zodat het bij jou geen kanker wordt.
     
  5. Blub69

    Blub69 Fanatiek lid

    Mar 1, 2012
    2,177
    0
    0
    Ik heb er wel het een en ander over geleerd, maar gelukkig zelf nog nooit gehad.
    Je hebt waarschijnlijk teveel maagzuur of te lang nsaid's geslikt (ibuprofen, naproxen oid). Hierdoor verdwijnen ook de goede bacteriën in je maag en heeft deze bacterie 'vrij spel'. Hopelijk heeft je HA je maagbeschermers voorgeschreven, die zou ik in ieder geval elke dag gaan innemen. Hiermee leg je een beschermend laagje aan de binnenkant van je maag, en bescherm je je maagslijmvlies. Dan hoef je hier geen last meer van te krijgen.
    Wat betreft je zorgen maken om maagkanker, dit bespreken met je HA. Hij/zij zal dat heus wel begrijpen, en je gerust kunnen stellen.
     
  6. zwangerregnawz

    zwangerregnawz Bekend lid

    Jun 12, 2010
    907
    27
    28
    Ik zou het ook even overleggen met je arts. Geruststelling of uitsluitsel scheelt ook in je stress!

    Succes en beterschap!
     
  7. MissyZuilen

    MissyZuilen VIP lid

    May 14, 2007
    9,519
    1
    36
    Female
    Office Manager
    Nieuw-Engeland, Utrecht
    Zelf geen ervaring mee.. Maar mijn man heeft toevallig deze week het onderzoek gehad. Moeten vandaag en anders maandag bellen voor de uitslag.
    Hij heeft inderdaad ook enorme last bij eten/drinken en gaat soms door de grond vd pijn.
    Is al wel begonnen met omeprazol nu.
     
  8. maja82

    maja82 VIP lid

    Jan 30, 2007
    15,508
    1
    0
    Ik heb het gehad. Ben er uiteindelijk 2 jaar ziek van geweest. Na een heftige kuur bleek de bacterie er nog te zitten. Kwamen ze na een half jaar pas weer achter..
    Ik was echt doodziek, kon niks eten en drinken en had ontzettende maagpijn. Heb nog een maagonderzoek gehad en mijn maagslijmvlies was flink geïrriteerd. Na medicijnen is het wel beter geworden. Had een goede maagbeschermer. Nexium?
    Het is echt heel rot en je voelt je ook echt niet fijn. Ben toen ook bijna 7 kilo afgevallen.
    Als je het idee hebt dat de maagbeschermer niet goed werkt kan je een sterkere vragen. Voor de rest is het uitzieken... Beterschap!
     
  9. Smiley24

    Smiley24 Fanatiek lid

    Jun 1, 2008
    4,093
    1
    38
    Dank jullie wel voor jullie reacties.

    Ik heb ook Omeprazol gekregen en daarnaast een kuur van 7 dagen met 3 soorten antibiotica.

    Kunnen ze het 1 en ander met een echo onderzoek zien? Want gastro-endoscopie lijkt me niks.
     
  10. Triskele

    Triskele Niet meer actief

    nee je moet echt zo'n onderzoek laten doen, dan pas kan je alles zien , mijn moeder had slokdarmkanker en zijn ze zo pas tegengekomen (die had trouwens niet jouw klachten dus ik zeg het niet om je bang te maken ;) )

    Het kan wel vaak zie je met deze bacterie dat je ook een maagzweer hebt, dat houd dus in dat dus de rest van je leven moet uitkijken met diclofenac, andere pijnstillers, medicatie e.d. maar ook dat je je regelmatig moet laten onderzoeken maar dat zou eigenlijk al moeten gebeuren aan de hand van je historie (je moeder) zeker in combinatie met dit want deze bacterie staan in verband met maagzweren en maagkanker en met je moeder zou ik dat zeker goed in de gaten houden.
     
  11. SuzykeQ

    SuzykeQ Bekend lid

    Jan 13, 2013
    747
    0
    0
    NULL
    NULL
    Helicobacter pylori is zover ik weet een bacterie dat maagzweren veroorzaakt. Ik lees dat je moeder overleden is? ene maagzweer krijg je meestal als je ernstige spanningen en stress hebt gehad, dat lijkt me in jouw geval dus totaal niet onmogelijk. Grote kasn dus dat dit het is. Heeft je ha verder geen uitleg gegeven? ik weet zelf niet of maagkanker erfelijk is, maar zo wel, zou het wle erg tovallig zijn als jij het nu ook al zou krijgen. Maagkanker komt zover ik weet bij oudere mensen eerder voor dan bij jongeren.
    Ga terug naar je ha, of bel voor advies. Meer stress kun je niet gebruiken lijkt me. Sterkte meid.
     
  12. Triskele

    Triskele Niet meer actief

    maagzweren krijg je niet alleen van stress hoor, ik had mijn eerste al als kind zijnde, het kan juist door deze bacterie komen en bepaalde medicatie b.v. stress is natuurlijk wel een factor die mee kan wegen maar het is niet zo dat dat de reden van krijgen is...
     
  13. SuzykeQ

    SuzykeQ Bekend lid

    Jan 13, 2013
    747
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dat bedoel ik ook niet. maar stress wordt wel in verband gebracht met maagzweren icm. die bacterie. En als je moeder overlijdt lijkt me dat toch veel stress geven. Dus dan lijkt me een maagzweer voor de hand liggender dan een vorm van maagkaker. ook al begrijp ik best dat ze daar een angst voor heeft, ook heel logisch.
     
  14. Smiley24

    Smiley24 Fanatiek lid

    Jun 1, 2008
    4,093
    1
    38
    Bedankt dames!!

    Ik zal maandag mijn ha bellen voor verder onderzoek. En als de pijnklachten verergeren dit weekend dan even hap bellen.

    Ik heb (had) heel veel pijnstillers (ibuprofen, morfine) geslikt vanwege mijn rug dus dat zou ook nog eens een oorzaak kunnen zijn.

    En ik heb ook gelezen dat stress idd een factor kan zijn voor maagzweren. Zoals ik al eerder aangaf is mijn moeder 8 maanden geleden aan maagkanker overleden en dat brengt idd heel veel stress met zich mee. (misschien weten sommigen het nog wel uit mijn eerdere topics) :(
     
  15. Triskele

    Triskele Niet meer actief


    zou vreemd zijn als dat geen stress meebracht idd, ibu en morfine e.d. mag ik niet meer slikken zonder maagbeschermers ivm mijn maag dus dat zou voor jou ook handig kunnen zijn in de toekomst.

    Succes bij de huisarts en natuurlijk beterschap!!
     

Share This Page