Ik ben geen goede kok, nooit geweest, maak vaak dingen uit een Knorr pak en ik ben erg van de spicy gerechten... nu mag Timo met de pot mee eten en ik raak lichtelijk in paniek: wat moet ik voor hem maken??? Ik kook al een hele tijd apart voor hem groenten en aardappeltjes en wissel dat af met potjes met kip, vis of vlees. Hij eet alles heerlijk op. Ik wil zo graag dat hij minstens 5 keer per week met ons mee eet, alleen is het zo lastig om dingen te bedenken die wij lekker vinden en hij ook mag eten... hebben jullie goede, lekkere, makkelijke recepten voor mij in de aanbieding?
Je hebt van Honig ook de familiegerechten.. dan kan je voor jezelf lekker pittig maken en voor degene die het niet willen of nog niet mogen niet, dan gooi je de kruiden er niet bij. bijv: Familiegerecht Exotische Kipschotel
Voor pastasaus gebruikte ik vaak tomatenblokjes: Gehakt/kip bakken Groente erbij (naar eigen smaak, hier paprika, champs, ui) Blik tomatenblokjes erbij (is in onze supermarkt zoutloos te krijgen) Tot zo'n 9 maanden deed ik eerst een portie van eruit voor de kleine en daarna kruiden. Van 9-12 maanden basilicum, oregano erbij en dan een portie eruit en nakruiden voor ons. Na 12 maanden ook gewoon sambal, peper, paprikapoeder etc erbij. En de kleine eet dus gewoon ons eten.. Ons jochie is ook prima gewend aan pittig eten, dat ging al snel na de 12 maanden goed. Nu kan hij er zelf beter tegen dan ik!
op deze site staan recepten die speciaal voor je kindje kan maken als hij of zij nog niet alles mag eten wel handig zo kun je zelf blijven eten wat je gewend bent De Keukenkikker | Verse babyvoeding maak je zelf!
Van Albert Heijn heb je een kookboek 'Oppperdepop'. Daar staan speciaal gerechten in voor kinderen vanaf 6 maanden. Ikken het verder niet, dus ik weet niet of het goed/lekker is. Verder staan geloof ik in het boek van Stefan Kleintjes 'Eten met de kleintjes' ook recepten vanaf 6 maanden. Als het goed is staat in die boeken ook hoe je de recepten naarmate ze ouder worden steeds meer kan aanpassen naar 'normaal' eten.
Je kan bijv. kijken wat voor ingrediënten je gebruikt voor jezelf met dat eten van Knorr... Als je bijv. pitige nasi maakt roerbak je voor je kindje de groente en de kip, en doe je er rijst bij, maar niet alle sterke kruiden. Zo hoef je niet helemaal apart te koken. Hetzelfde met pasta...een beetje apart maken met ene pakje tomatenpuree of iets.
Ik zou inderdaad gewoon hetzelfde koken, en dan een beetje voor je kindje er uit halen voordat je de kruiden toevoegt. Hier zou dat volgens mij gemakkelijk kunnen! Een blikje tomatenpuree kost 15 cent ofzo, en daarmee kun je ook z'n pasta saus wat meer "sauzig" maken (en is nog lekker voor jezelf ook!). Nasi/Bami kun je gewoon maken voor hem, alleen zonder de kruiden die je er als laatste bij gooit.
Bedankt voor de goede tips!!! Ik ben er al wat mee opgeschoten. Opperdepop had ik al in huis, maar vind de recepten te veel gedoe en zelf niet echt lekker... maar ben nu met ovenschotels en mijn eigen variant op vlees, aardappels en groenten begonnen, gaat de goede kant op!