inmiddels ben ik 35 weken zwanger. in de auto en vandaag ook gewoon buiten heb ik moeite met ademen. ik heb dit af en toe sinds 2 weken. meestal gaat het wel over maar vandaag is het best erg. en ik raak een beetje in paniek ervan. heeft iemand tips??
Probeer als je inademt je buik goed uit te zetten. Dan adem je over je buik en niet over je ribbenkast. Vandaag was ook erg benauwd hier, heb je er dan extra last van?
mijn vriend zegt ook inderdaad dat hij de lucht wat vochtig vind. dat zou het ook kunnen zijn.. maar het is zo vermoeiend, moet er bijna van spugen
Jeetje, dat klinkt wel heftig. Heb je verder ook ergens last van? Misschien gevoel alsof er een strakke band boven om je buik zit?
nee dat heb ik niet, dat had ik ook al gelezen dat het dan inderdaad mis zou kunnen zijn. Maar daar heb ik dus geen last van. Gewoon de standaard dingetjes
Ik ken het heel erg. Ben ook soms super benauwd waardoor ik ook in paniek raak en echt even rustig moet zitten en aan iets anders probeer te denken... Ik heb geen tip voor je, het hoort er denk ik gewoon bij, het weer helpt ook niet mee nu...
Ik heb het vooral aan het eind heel benauwd gehad idd..maar bij mij was het toch echt zwangerschapsvergiftiging..ondanks dat ik geen band gevoel had...of sterretjes zag of hoofdpijn had.... Ik gebruik wel puffers voor benauwdheid en ondanks die had ik het nog benauwd... Zou toch even langs je HA gaan, ondanks dat het vandaag extreem benauwend weer was! Zekere voor het onzekere toch? Groetjes, Miranda
Ik herken t ook, het 'vliegt' je opeens aan. Mijn tip: rustig gaan zitten, adem in door je meis en blaas rustig uit via je mond. Zorg bij t inademen dat je je ademhaling 'pakt' vanuit je buik.
Ik ben eerder getest (20 weken) op zwangerschapsvergiftiging en dat was het toen niet. Ik heb afgelopen weekend nog mijn urine ingeleverd om hem wederom te testen op een ontsteking en die zat er ook niet. Thanx voor de tips!.. een vriendin van mij kwam er nog meer dat ik korter in moest ademen dan uitademen. anders heb je meer koolstof in je longen dat zuurstof en dan ga je je daar benauwd van voelen. Daarnaast krijg ik echt overal hoofdpijn van en heb ik dat nu helemaal niet. wel ben ik nu niet thuis en heb ik het idee dat ik op deze bank anders zit. Misschien wat meer in elkaar. En mijn vriend heeft vakantie dus thuis doe je wat meer je eigen tempo en nu ga je samen dingen doen en moet je je toch wat meer aanpassen. Daarnaast zit mijn buik hoog, maar ons meisje niet, dis ligt net boven mijn navel met ter billen dus daar heb ik geluk aan. Wel heb ik last van mijn bh en draag ik nu sinds 2 weken bh's zonder beugel. Als anderen nog tips hebben, ze zijn echt welkom, want ik heb dit regelmatig.
Inderdaad, even heb je het niet heel bewust door en dan ineens vliegt het je aan en weet ik niet waar ik het moet zoeken. Mijn man zorgt er dan wel voor dat ik niet begin te huilen enz, omdat het dan nog erger word.
rechtop zitten, door je neus in en je mond uit. probeer met het inademen je buik zo groot mogelijk te maken en langer uit te ademen dan in. je ogen er bij sluiten wil mij soms wel eens helpen om te ontspannen. wat mij ook wel eens helpt is om in te beelden dat als je inademt je de zuurstof door je lichaam laat lopen en als je uitademt de benauwdheid 'mee sturen'. maar die vorm moet je ook net liggen ik ken jou beschrijving namelijk als beginnende hyperventilatie (heb jaren lang uit het niets hyperventilatie gehad, heb toen geleerd hoe ik er mezelf uit moest krijgen)
Ja ik denk zelf ook dat het hyperventilatie is, al ben ik daar voor de rest niet mee bekend. Alleen normaal kan ik wel afleiding zoeken of ontspannen en dan gaat het wel over. Alleen nu komt het voor zoals gisteren dat het niet meer over gaat en het heel lang duurt. En ik gewoon echt mijn adem krijg voor mn gevoel.
@Hyperventilatie: je gaat onbewust op een andere manier ademen, komt deels doordat je gewoon minder ruimte hebt.. Hier ook last ervan, 'kleine man' wil niet indalen en zo over de 40weken is er echt geen ruimte meer