hoe lekkere gehaktballetjes maken..

Discussion in 'De lounge' started by Fairytale, Dec 30, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Fairytale

    Fairytale Niet meer actief

    Morgen wil ik gehaktballetjes maken voor bij de borrel. Wie heeft een lekker recept zodat het heerlijke malse balletjes worden? :D
     
  2. EdN

    EdN VIP lid

    May 27, 2011
    8,843
    3,632
    113
    Gewoon simpel: een lekker kruidenmixje uitzoeken (ik vind Italiaanse kruiden of paprika altijd erg lekker), of gewoon zelf flink veel kruiden door het gehakt mengen (paprikapoeder, knoflookpoeder, peper, zout, kerrie, uitje, verse knoflook, wat je lekker vindt), eitje erbij en draaien maar! Dan kort op hoog vuur even aanbraden, daarna ze op laag vuur rustig gaar laten worden, kan niet mis gaan, altijd lekker. :)

    Wat ik ook altijd erg lekker vind is om halverwege zo'n pakje van die Sugo-tomatensaus/gezeefde tomaten toe te voegen en ze daarin verder te laten garen. Je hebt er allerlei variaties in, en kunt ook zelf alle kruiden toevoegen die je wilt, wordt heerlijk.
     
  3. z0nne

    z0nne Niet meer actief

    Gemengd gehakt met nasikruiden of griekse kruiden, kleine balletjes maken en dan bakken zonder boter in een wok, mmmmmmmmm
     
  4. bijtjuh16

    bijtjuh16 Niet meer actief

    bij de lidl verkopen ze kant en klare overheerlijke gehaktballetjes (met een vleugje ui erdoor, staat niet op de verpakking) je hebt ongeveer 20 balletjes voor 1,55 en ze zijn zowel koud als warm te eten
     
  5. MvS

    MvS VIP lid

    Oct 19, 2008
    5,563
    1
    36
    Wij maken altijd een recept uit een kookboek: Spaanse gehaktballetjes in tomatensaus. Het is even werk en is het lekkerst als je het een dag tevoren maakt, maar als je zin en tijd hebt, wil ik het recept wel voor je uittypen...? Echt onwijs lekker met een stokbroodje erbij om door de saus te halen :D
     
  6. z0nne

    z0nne Niet meer actief

    MvS, van mij mag je het recept hier wel zetten, lijkt me erg lekker :D:D
     
  7. MvS

    MvS VIP lid

    Oct 19, 2008
    5,563
    1
    36
    Hmmm, ik dacht dat het een recept was dat mijn man via via had gekregen, maar het komt uit een kookboek, zie ik nu. Dan mag ik dat niet zomaar hier neerzetten, gok ik, dus ik doe het wel via PB, just 2 be sure ;)
    @ zussi: ik typ zo snel ik kan...
     
  8. Cos

    Cos Fanatiek lid

    Feb 5, 2011
    2,687
    0
    0
    Ik doe altijd een eitje en wat paneermeel door het gehakt. Lekkere kruiden beetje maggi en curry. Ze zijn altijd heerlijk mals.
     
  9. Supi

    Supi Fanatiek lid

    Sep 12, 2011
    1,523
    8
    38
    Noord-Holland
    Wij doen als de bal grdraaid is juist nog twee laagjes paneermeel om de bal heen en dan pas bakken we hem aan, dan zijn ze nog heerlijk sappig van binnen als je ze op eet.
    Toevallig eten wij vanavond ook weer een balleetje gehakt, jammie ik kijk er nu al naar uit!
     
  10. zonnetjes

    zonnetjes Fanatiek lid

    Aug 19, 2006
    3,079
    1
    0
    drenthe
    zakje javaanse kruiden van conimex erdoor en lekker war parneermeel.

    dan heb ik iig heerlijke ballen!
     
  11. Priscilla4

    Priscilla4 Fanatiek lid

    Aug 30, 2011
    3,707
    0
    0
    6okt echo je ♥-tje klopt zijn zo trots op je
    italiaanse kruiden beetje geknipte peterselie erdoor en een ei... heerlijk!! ik laat ze altijd flink bruin worden omdat ik die knapperige korst lekker vind
     
  12. Fairytale

    Fairytale Niet meer actief

    Klinkt goed allemaal! Ga vanavond boodschappen doen dus weet nu wat ik nodig heb!
     
  13. aylioun

    aylioun Bekend lid

    Feb 10, 2011
    529
    0
    0
    zuid-holland
    ik doe er peper zout gember kaneel en kerrie door en dan een beetje chillisaus. Dan braden.... yummm:D
     

Share This Page