Hoe vaak aanleggen?

Discussion in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' started by Pelikaantje, Jan 9, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Pelikaantje

    Pelikaantje Bekend lid

    Oct 22, 2008
    917
    2
    18
    Utrecht
    Hallo Ilse,

    Onze Robijn is nu 1 1/2 week. De borstvoeding ging in het begin goed. Ik heb voldoende melk. Toen de kraamzorg wegging, kreeg ik het advies om Robijn op verzoek te voeden, maar er niet meer dan 4 uur tussen te laten zitten. 's nachts kon ik uiterlijk 6 uur tussen laten zitten. Dit ging goed.

    Toen kwam woensdag de mevrouw van het consultatiebureau langs en bleek dat Robijn in sinds maandag niet meer is aangekomen, maar het was wel een andere weegschaal dus daar kan het ook aan liggen. Zij adviseerde mij op verzoek te blijven voeden, 's nacht door laten slapen en as. maandag de baby nog eens te laten wegen op het CB.

    Op een gegeven moment kreeg ik Robijn niet wakker na 6 uur en heb ik de HAP gebeld. Op het moment dat ik daar na toe wilde gaan werd ze toch wakker en ging aan de borst. Volgende dag toch naar de ha voor de zekerheid en de ha adviseerde toch echt op de 3 uur te voeden en ook 's nachts. En ook bijvoeden als ze niet langer dan een kwartier drinkt.

    Ik heb ook nog de vk gebeld en zij zegt weer om de 3 uur voeden en 's nachts uiterlijk 5 uur tussen de voeding laten zitten. Hier houd ik me nu aan. Ik moet haar meestal wel wakker maken om de 3 uur. Ze komt niet vanzelf.

    Robijn heeft wel elke keer een plasluier en poept goed. Ze drinkt een kwartier tot 25 minuten per keer. Soms 1 borst soms 2 borsten. Ik hoor haar goed slikken.

    Ik word een beetje moedeloos van al deze verschillende verhalen. Graag jouw mening. Alvast bedankt!
     
  2. Ilse

    Ilse Lactatiekundige

    Apr 2, 2008
    1,552
    0
    0
    Lactatiekundige IBCLC
    Almere
    Hallo,

    Jeetje, ik kan me je onzekerheid goed voorstellen. Vooral omdat iedereen wat anders roept.
    Ik hoop daar een werkbaar antwoord te geven.
    Wij zeggen altijd dat je in principe borstvoeding op verzoek geven mits je een paar randvoorwaarden in de gaten houdt.

    De eerste 3 maanden zien we graag dat er 8-12 voedingen per 24 uur worden gegeven en dat er 1 keer maximaal 6 uur tussen een voeding mag zitten. (Het is het fijnste als dat in de nacht is maar vaak is dat niet zo) Als er 1 keer 6 uur tussen een voeding zit en je moet minstens 8 voedingen geven dan zullen de andere om de 2-3 uur moeten zijn.

    In jouw situatie zou ik inderdaad haar wekken na maximaal 3 uur. Als ze drinkt let dan op de overgang in zuigfrequentie. Ze start met korte snelle zuigbewegingen en gaat (wanneer de melk gaat stromen) over op grote teugen waarbij je haar kan horen klokken.. Pas als je dat hoort weet je dat ze een goede voeding drinkt. Wissel van borst, laat dus altijd beide kanten drinken.

    Succes

    Ilse
     

Share This Page