Hoogzwanger Sauna

Discussion in 'De lounge' started by Happyness, Sep 10, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Happyness

    Happyness Actief lid

    Sep 10, 2011
    240
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wij zijn regelmatige Saunagangers, de hele zwangerschap door gewoon naar de sauna gegaan en er heugelijk van genoten.

    Gister zijn we naar de VK geweest (40 weken zwanger toen) en toen constateerde ze dat ze niet kon strippen omdat mn BMM nog niet eens verweekt was, laat staan dat ik ontsluiting had en dat ze bang was dat ik de dupe was van mn eigen goede zorgen en dat de baby dus nog lekker een weekje blijft zitten minimaal.

    Om over de teleurstelling heen te komen hebben wij dus een sauna bezoek gereserveerd voor a.s. Maandag. Nu krijgen we te horen dat ze de baden sterk afraden omdat als je ontsluiting hebt, je een infectie kan krijgen. Dat ik dat dus op eigen risico doe als ik toch gebruik van een bad neem. Wat ik nog nooit gehoord heb (ben met mijn vorige zwangerschap ook gewoon met 40+ weken naar dezelfde Sauna gegaan en niets gehoord.)

    Nu vraag ik me af of dit bij andere ook bekend is en hoe serieus ik deze "waarschuwing" moet nemen. Ik wil natuurlijk geen infectie oplopen maar heb er echt nog nooit van gehoord. Plus dat de VK dus zei dat alles nog potdicht zit en zelfs niets verweekt is. Nu kan dat natuurlijk zo veranderen als er weeen komen.

    Wat zouden jullie doen als jullie maandag ochtend nog steeds geen (voor)weeen hebben gehad en dus lekker naar de sauna zouden gaan? Toch de baden nemen of deze waarschuwing serieus nemen en de baden overslaan. (die vind ik namelijk het lekkerst!:()
     
  2. Lizzy1986

    Lizzy1986 Fanatiek lid

    Feb 22, 2011
    4,230
    28
    48
    Female
    Noord-Brabant
    Ik zou geen enkel risico nemen en het niet doen. En jezelf lekker trakteren als jullie kindje geboren is..
     
  3. mamamuts

    mamamuts Niet meer actief

    Als ze het sterk afraden had ik het niet gedaan. Ook al heb je geen (voor)ween, dan nog kan je ontsluiting hebben, zonder dat je het in de gaten hebt.
    En er kan veel veranderen in een paar dagen tijd.
     
  4. Locusta

    Locusta Niet meer actief

    Van wat ik weet over saunabezoeken (ga zelf ook nog wel eens heen), is dat het sterk afgeraden wordt richting het einde van je zwangerschap. Ik had het niet gedaan dus.
     
  5. Happyness

    Happyness Actief lid

    Sep 10, 2011
    240
    0
    0
    NULL
    NULL
    Het saunabezoek zelf word niet afgeraden hoor, juist aangeraden voor regelmatige saunabezoekers omdat het stress verlagend is en je veel vocht verliest waardoor je dus minder vasthoud e.d.

    Ik heb zojuist trouwens even op de site gekeken en daar staat een nieuw kopje over zwanger zijn en sauna:

    Sauna & Zwangerschap

    Misschien moet ik dan inderdaad de baden maar overslaan... Jammer zeg, dat is het lekkerste gedeelte altijd!;)

    Maar hoe zit dat dan met Badderen thuis? Of het Zwembad? (daar ben ik dinsdag nog geweest namelijk.) Das toch hetzelfde als de "normale baden" daar zoals de Jacuzzi en het normale zwembad enzo.
     
  6. tico

    tico Fanatiek lid

    Jul 14, 2008
    1,311
    0
    0
    ik had al ruim 2 cm ontsluiting voor de bevalling dus kan zonder dat je het merkt!
     
  7. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    bij mij keek de vk inwendig: niks verweekt en geen ontsluiting. een uur later begonnen de weeen en die dag is sam geboren.

    het kan heel snel veranderen!

    ik ben dol op de sauna en ga ook vaak, maar als ik jou was zou ik het echt niet meer doen.
     
  8. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,809
    3,339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    tja zover ik weet mag je tot het laatst toe zwemmen. Bij zwangerschapszwemmen hoor je het ook weleens: s Avonds gezwommen (lekker relaxt) en s nachts begon de bevalling... Nooit gehoord dat je dan meer of minder kans hebt hoor.

    Ik zou zelf eerder vertrouwen op je verloskundige en die even navragen. Zover ik weet is badderen juist gezond en de ontspanning juist goed nu... Met gebroken vliezen is natuurlijk anders....
     
  9. luckybird

    luckybird Fanatiek lid

    Sep 2, 2009
    1,274
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou het niet doen, je weet immers niet wanneer je wel
    Iets ontsluiting krijgt. Daarbij is met 40'weken er een reële kans dat je de slijmprop gaat verliezen of je vliezen breken. Lijkt Me niet zo relaxt voor de overige bezoekers.
     
  10. Happyness

    Happyness Actief lid

    Sep 10, 2011
    240
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja dat dacht ik ook, en je merkt het toch ook niet als je thuis een bad neemt of je al ontsluiting hebt? Of zwangerschapszwemmen houden mensen ook vol tot aan de bevalling...

    Ik neem aan dat ze hiermee de speciale baden bedoelen? Met een extract of olie ofzo erin??? Niet de normale zwembaden en Jacuzzi's ofzo toch? Toch inderdaad maandag ochtend eerst even de VK bellen en daar navragen voor ik ga.
     
  11. Happyness

    Happyness Actief lid

    Sep 10, 2011
    240
    0
    0
    NULL
    NULL
    Daar kan ik natuurlijk wel inkomen maar mijn slijmprop heb ik al verloren met ruim 37 weken en als mn vliezen breken in de supermarkt, zwembad of in de bioscoop is het ook niet prettig voor de overige bezoekers neem ik aan. En de kans dat de bevalling begint met vliezen breken is erg klein, nog kleiner is de kans dat dat toevallig die dag gebeurd als ik net een bad neem. Ik wil wel lekker mn ding kunnen doen, ben nog hartstikke fit en was niet van plan om thuis te blijven omdat er wellicht wel wat kan gebeuren. Wel houd ik er rekening mee en neem ik voorzorgsmaatregelen voor als het gebeurd. Mijn ziekenhuis tas zit standaard al in de auto en ik ga nooit ver weg van huis.
     
  12. charity2010

    charity2010 Fanatiek lid

    Mar 29, 2011
    4,322
    0
    36
    Fulltime huismama :D.
    Overijssel.
    Innd, niet doen! Je baarmoedermond kan gaan verweken en ontsluiten zonder dat je dat merkt en dan is de kans op een infectie indd groot. Ook normaal thuis in bad wordt dan afgeraden, iig door mijn vk.
    Weet nog dat ik de uitgerekende datum s'avonds heb gebeld omdat ik dacht dat mijn vliezen waren gebroken wat dus niet zo bleek te zijn, toen ze toucheerde zat alles ook nog pot dicht en was de bmm ook nog niet verweekt. Vertelde er ook even bij dat de bevalling nog wel even kon gaan duren maar er werd wel afgeraden om in bad te gaan. De volgende morgen had ik opeens om 10u al 7 cm ontsluiting :).
     
  13. Happyness

    Happyness Actief lid

    Sep 10, 2011
    240
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hoe zit dat dan met bad bevallingen? en dat als je weeen hebt dat je een lekker warm bad moet nemen? Dat word mij namelijk aangeraden in mn cursus.
     

Share This Page