Mijn kleuter mag binnenkort trakteren en op school willen ze graag dat dat gezond is. Ik heb al online zitten zoeken maar alle kunstwerken bestaan uit gesneden fruit wat gewoon heel snel niet meer fris is. De traktatie wordt namelijk pas later op de ochtend gegeten. Heeft iemand een suggestie voor een traktatie die gezond maar enigszins houdbaar is?
Ongeschild fruit blijft idd het lekkerst. Druiven zou ook kunnen, maar wil je dat bij kleuters? Ikzelf breng de traktatie altijd net voor het trakteren op school. Dan blijft ik er ook even bij en maak ik foto's. Maar heel veel ouders kunnen dat niet vanwege werk. Ik weet niet of jij dat kunt regelen?
Deze traktatie heb ik vaker voorbij zien komen: Als je bovenin net onder het steeltje een klein sneetje maakt kunnen ze hem makkelijk open maken.
Iets met zoute popcorn? Dat telt bij ons ook als “gezond” je kan ook een ongeschild mandarijntje versieren, maar de vraag is of alle kleuters zelf een mandarijn kunnen pellen, juf kan ze niet allemaal helpen.
Weet niet of je zelf die ochtend naar school kunt komen? Bij dergelijke traktaties vroeg ik even aan de juf hoe laat ze ging trakteren, dan zorgde ik er voor dat ik op dat moment op school stond met de traktatie.
Kleuters kunnen toch wel een mandarijn pellen? Ala t begin is misschien lastig. Beginnetje vast maken en verstoppen onder een parapluutje o.i.d..
Ik maakte de traktatie altijd in de schoolkeuken net voor het uitdeelmoment. Dan bleef het fruit ook fris
Watermeloen pizza. Watermeloen in pizzapunten snijden en beleggen met stukjes fruit. Druiven, kiwi en aardbei bijv. Blijft echt wel even goed. Haal bij de pizzeria wat pizzadozen om in te doen et voila. Hier alrijd een groot succes, ook coor de meesters en juffen
Dank allemaal voor het meedenken! Ik had inderdaad ook mijn twijfel bij de druiven. Mijn dochter kan het wel maar wil toch niet op mijn geweten hebben dat een ander kindje erdoor in de problemen komt. Helaas kan ik niet vlak daarvoor langs gaan omdat ze jarig is op mijn werkdag. De bananen knutsel heeft mijn dochter afgekeurd want op de kinderopvang al eens gedaan (maar als ik niks anders bedenk, heeft ze pech en wordt het dat toch haha). De mandarijnen had ik inderdaad twijfel over het openmaken bij 31 kinderen. Maar misschien inderdaad een beginnetje maken. Popcorn is ook een goede, ga ik even voor zoeken!
Cheez dippers mogen een tijd uit de koelkast en vallen bij onze school onder gezond. Kun je bijv vlinders van maken.
Eerlijk in het begin hield ik mij er ook aan. Maar hier doet niemand dat meer en trakteren we gewoon wat de kinderen willen. Hier wil de oudste zelf boterkoek en cupcakes gaan maken. Vorig jaar had ze ook cupcakes gemaakt en dat was een groot succes.
Met folie eromheen is veel volgens mij wel goed te houden hoor, tot eind ochtend. Of ik heb altijd te makkelijk gedacht want hier ging alles gewoon om half 9 mee, ik ga niet nog een keer naar school rijden om half 11 ofzo. Mijn oudste dochter is ook rond deze tijd jarig, die heeft een keer roze kartonnen bekertjes getrakteerd met kersen (meesters en juffen) en aardbeien (kinderen) en dan zo'n papieren parapluutje er in. Stelt qua maken niks voor en het is nu ook nog wel redelijk betaalbaar (kleine bekertjes kopen )
Ik heb even op internet gekeken. Als je geen fruit wil is een rijstwafel versierd als schaap of pandabeer of ander dier misschien wel leuk.
Bij ons op school mocht dit ook Overigens was het een gezonde school dus ook netjes toen hij 5 werd gezond getrakteerd. Waren kleine appeltjes die ik omtoverde tot piraten. Veel werk dus raad het niet meteen aan Daarna trakteerde de meeste op cupcakes met dikke laag glazuur en de juffen altijd snoep Daarna trakteerde we ook weer minder gezond. ( balconi cakejes) ( 2 jaar niet kunnen trakteren in verband met corona) Op zijn huidige school kan en mag alles wel binnen de normale hoeveelheden
De meesten kunnen dat wel, en ik laat ze ook elkaar helpen. Dus zou ik als juf geen probleem vinden. En als ik help maak ik alleen een beginnetje. De rest moeten ze dan zelf doen.
Mijn zoon trakteert maandag peren- en aardbeienijsjes. Gezond genoeg vind ik. Ze hebben wel een vriezer op school. En dan geef ik mijn koeltas mee. Kan hij van daar uit de ijsjes trakteren.
Ziet er idd wel leuk uit, maar een kale rijstwafel vind ik nou niet echt een traktatie. Zo'n droog ding naar binnenwerken...
Op Pinterest staan veel leuke ideeen hier een gezonde school maar dat betekent niet dat bv een zakje chips niet mag maar dat moet dan in de tas en mogen ze thuis opeten Met mooi weer zou ik een lekker waterijsje brengen Watermeloen pizza is hier ook een grote hit