Ideaal leeftijdsverschil

Discussion in 'Zwangerschap' started by mano82, Feb 12, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mano82

    mano82 Fanatiek lid

    May 15, 2007
    1,554
    0
    0
    grafisch ontwerpster
    Hoi
    Wat is volgens jullie het ideale leeftijdsverschil tussen de eerste 2 kindjes?
    Mijn dochter wordt 2 jaar in mei. Het begint nu af en toe te kriebelen voor een broertje of zusje voor haar. In de lente/zomer zou ik weer zwanger willen zijn. Dan is zij 3 jaar...
    Vorig jaar wilde ik er nog niet aan denken, heb namelijk een lastig jaar achter de rug met een veeleisend en weinig slapend kindje en een vriend die alles aan mij overlaat ;)
    Hoe is het bij jullie of wat is jullie voorkeur?
     
  2. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,228
    7,276
    113
    Female
    Brabant
    Mijn voorkeur was binnen een jaar nog een kindje... maar dat heb je niet voor het zeggen hè? ;) Toen ik wel zwanger raakte, zou Eva bijna 2 zijn geweest, maar dat werd een miskraam. Nu is ze 2 jaar en een paar maanden als haar zusje geboren wordt. Ik vind het prima zo en ik had alles prima gevonden. Ik denk wel dat hoe ouder je kindje is, hoe makkelijker het is, ze kunnen steeds meer zelf en begrijpen ook steeds meer. Het is wel dat met meer leeftijdsverschil ze misschien minder aansluiting bij elkaar vinden om te spelen en dat de oudste straks naar school gaat en je met een klein kindje en slaapjes zit.
     
  3. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    Jun 25, 2007
    15,234
    6,094
    113
    Volgens mij heeft ieder leeftijdsverschil zn voor- en nadelen.
    Eerder is het het voordeel dat ze bijna gelijktijdig opgroeien en dat je nog 'lekker' in het ritme zit, als je wat later begint maakt je kindje het weer bewuster mee en kan hij/zij ook 'helpen'.

    Bij ons zit er 2 jaar tussen. Misschien qua peuterpuberen niet helemaal ideaal, maar vind het fijn dat ie in ieder geval wat zelf kan.
    Wij zijn gewoon weer begonnen toen het voor ons (mij en mijn vriend) goed voelde. Alles weer redelijk op de rit en gewend aan het leven met een kindje enzo. En dan moet je maar afwachten wanneer het weer lukt. Je kan het wel in je hoofd mooi plannen, maar de natuur trekt toch haar eigen plan...
     
  4. Mariiyelle

    Mariiyelle Actief lid

    Jan 13, 2010
    450
    0
    0
    Ik wacht na deze eerste 3 jaar mee met zwanger worden. Wil dat de oudste zelfstandiger is zodat ze zelf kan eten/lopen en aankleden! Daarna gaan we voor de 2de!
     
  5. Bri

    Bri Niet meer actief

    Ik 'kies' voor 2 jaar leeftijdsverschil. Dat lijkt me vooral ideaal voor als ze iets groter zijn en samen kunnen spelen. Het was ook een beetje de norm toen ik zelf op school zat; bijna al m'n klasgenootjes hadden een broer of zus die 2 klassen lager of hoger zat (ik ook).
    En ik heb het geluk dat onze tweede zometeen 1 jaar en 11 maanden jonger zal zijn dan de eerste.

    De eerste tijd zal wel zwaar zijn met onze 'peuterpuber', maar ik denk dat onze moeders daar allemaal nooit iets over gehoord hadden en die hebben ze toch ook groot gekregen met 2 jaar leeftijdsverschil. Voor mij speelt mijn leeftijd ook een grote rol; ik ben nu 38 en wilde echt niet langer meer wachten.
     
  6. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Ik denk ook dat ieder leeftijdsverschil z'n voor- en nadelen heeft. Zelf had ik graag gehad dat er niet veel verschil zat tussen Milan en nr. 2, max 1,5 jaar. Toen ik weer zwanger was na Milan zou er ongeveer 16 maanden tussen zitten en dat leek mij, voor ons, echt perfect. Helaas een miskraam geworden, maar nu ben ik weer zwanger. Als alles nu wel goed blijft gaan, zit er dadelijk 25 maanden tussen. Lijkt me nog steeds prima!
     
  7. fleur24

    fleur24 Fanatiek lid

    Sep 26, 2008
    1,442
    1
    38
    Ik denk dat het beste minimaal een jaar kan wachten met proberen. Het is niet voor niks dat je word afgeraden om binnen een jaar zwanger te raken. Het is niet niks voor je lichaam!!!!
     
  8. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    "Ideaal" is het wanneer het voor jou ideaal is. Wij hadden een beetje haast (ben al 37 en manlief bijna 42) dus voor mij was het belangrijkste om zo snel als mogelijk een tweede kindje te krijgen ivm de risico's van zwanger zijn op latere leeftijd (en misschien wil ik nog wel een 3e). We hebben precies een jaar gewacht omdat we het ook belangrijk vinden om
    - het lichaam goed te laten herstellen
    - echt te wennen aan het zijn van een gezin
    - 1e kind moest kunnen lopen (dat deed hij dus op z'n 1e verjaardag)
    - niet meer zwanger zijn in de zomer (hield de vorige keer 18 liter vocht vast....)

    We hebben een heel gemakkelijk kind, dat heeft zeker mee gespeeld in de snelle beslissing

    Onze eerste is 19 maanden als nummer twee geboren wordt. Dat is vlot maar voor mij 'ideaal' :D
     
  9. Angela2009

    Angela2009 Niet meer actief

    " Als" er bij ons een 2e komt dan pas tegen de tijd als mijn zoontje naar school gaat.

    Dus 4 jaar verschil lijkt mij ideaal.
     
  10. Mijkeltje

    Mijkeltje Fanatiek lid

    Jun 7, 2009
    3,029
    1
    0
    Wij hebben bewust gekozen voor een flink leeftijdsverschil.. Wij geloven niet zo in 'dan hebben ze nog wat aan elkaar'.

    Het was en is voor mij fysiek veel makkelijker. Mijn oudste kan immers heel veel zelf. Ik heb fibromyalgie, waardoor het gewoon géén optie was met twee kids in de luiers rond te gaan sjouwen.

    Daarbij begreep ze wérkelijk wat er speelde tijdens de zwangerschap, in plaats van dat ze niet verder kwam dan 'mamma baby in buik, mamma die opgegeten?'
    Vond ik erg leuk..

    Voordeel is ook dat ik echt met de oudste kan praten over van alles en nog wat, dus bijvoorbeeld ook over jaloerse gevoelens en zo. Heel wat prettiger dan 'n tweejarige die vanuit jaloezie zijn of haar kleine broertje of zusje op de kop mept of vreselijk dwars gaat lopen doen, omdat hij/zij nog niet op een andere wijze uitdrukking kan geven aan die emotie..

    Bijkomend voordeel is, dat de oudste overdag op school zit, waardoor ik de jongste ongeveer net zoveel aandacht kan geven als toen de oudste nog een baby was..
     
  11. hellie

    hellie Fanatiek lid

    Aug 27, 2009
    1,178
    1
    0
    Noord-Brabant
    Wij hebben niet bewust gekozen voor een groot leeftijdsverschil, door omstandigheden is dit zo gelopen. Mijn zoontje is dadelijk bijna 6 als nr komt. Ik had het verschil liever wat kleiner gehad (samen spelen ed), maar dit is op zich ook wel prettig. De oudste is al heel zelfstandig en krijgt ook echt goed mee wat er nu aan de hand is. En idd, als de oudste op school zit heb je weer lekker veel tijd voor de jongste...
     
  12. Rosanna04

    Rosanna04 Bekend lid

    Jan 22, 2008
    518
    0
    16
    Randstad
    Hoi hoi,
    hier ook een groot leeftijdsverschil, als ukkie geboren wordt is onze oudste ruim 6,5 jaar!
    Ik heb van haar zo'n rotbevalling gehad dat ik niet meer zwanger wilde worden, althans wel zwanger worden, maar nooit meer bevallen. Toch bleef het kriebelen en zijn we nu voor een tweede gegaan. Voor onze oudste heel fijn, we kunnen het goed uitleggen en haar erbij betrekken, juist omdat ze mee mag helpen vindt zij het juist heel erg leuk. Ze heeft vandaag de eerste kleertjes uitgekozen die gelijk na de geboorte dan aanmogen. Heel bijzonder om dit met haar te mogen delen.
    Ik denk ook dat het verschilt hoe je oudste kind is, de een is misschien erg jaloers op 2/3 jarige leeftijd, terwijl het voor anderen ideaal is.
    Allemaal proficiat iig met de zwangerschap!
     
  13. emmie

    emmie Niet meer actief

    ik ben nu 11weekjes zwanger en mn zoontje word in juni 3!!!
    dus als de beeb komt, is seff zo'n 3 jaar en 3 maanden!!
    perfect lijkt me zo! :D

    nog mooi voordat hij naar school gaat, ben ik wel blij om anders is het misschien voor hem zo, mama heeft een nieuwe baby dus moet ik maar naar school! :(
     
  14. mik2sept

    mik2sept Fanatiek lid

    Jun 19, 2006
    1,271
    0
    0
    Hier precies hetzelfde ;)
    Sven word in Juni ook 3... en de baby komt in sept.

    Vind het een prima leeftijd alleen mijn wens was 2 jaar ertussen, helaas heb je niet alles in je leven in de hand...
    Dus ook al wil je het, het moet ook nog maar lukken...
     
  15. aloeetje

    aloeetje Actief lid

    Aug 25, 2008
    204
    0
    0
    huisvrouw
    hattem
    Geen idee wat ideaal is.
    Maar we verwachten op kort termijn ons 2e kind, je kunt helaas niet altijd plannen of je wel of niet zwanger word.
    Maar onze eerste meid word komende maand alweer 6, en ze is een grote hulp nu voor mama en geniet van alles wat we voor de baby al moeten doen.
    Hoe het straks zal zijn als geboren is en wat ouder worden geen idee, zal de tijd uitwijzen.
     
  16. guppie81

    guppie81 VIP lid

    Sep 13, 2006
    12,334
    1
    0
    Bij ons zit er straks 2,5 jaar tussen. Of dat ideaal is weet ik niet, maar ik was er gewoon niet eerder aan toe.
    Nu waren we er beide aan toe en dat lijkt me gewoon een tikkie belangrijker....
     

Share This Page