In de box

Discussion in 'Baby en dreumes' started by lieff, Oct 2, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lieff

    lieff Actief lid

    Nov 8, 2006
    292
    0
    0
    Hallo allemaal,

    Ik heb even een vraag want ik twijfel enorm.
    Vorige week ben ik bij het consultatie buro geweest en deze vroegen aan mij of ons dochtertje (net twee maand) het vond in de box. Dus ik zeg: In de box?
    Misschien klinkt het stom, maar eigenlijk heeft ze nog maar 2x in de box gelegen. Haar ritme ziet er zo uit dat ik haar voed, tussen het voeden door verschoon, buikje masseer (5 min), andere borst, even boeren en dan beginnen bij haar de krampjes, dit duurt soms een paar uur, soms even en daarna is ze moe en stop ik haar in bed. Dus er komt hier nog geen box in voor. Nu zei de wijkverpleegkundige dat ik haar wel in de box moet leggen omdat ik haar anders te afhankelijk maak van ons. Aan de ene kant denk ik, ik ga haar toch niet in de box leggen als ze krampjes heeft of moe is, aan de andere kant denk ik van ja dadelijk maak ik haar echt te afhankelijk van mij. Ik heb het nooit zo bekeken, wat vinden jullie?
    Is het normaal dat mijn dochtertje na het voeden gewoon moe is en daarna wil slapen, of liggen jullie kindjes van rond de 2 maand wel wakker in de box?
     
  2. Kalush

    Kalush Fanatiek lid

    Jan 7, 2006
    2,694
    0
    0
    Noorden v/h land
    Nou vind het wel erg jong dat ze in de box MOET.
    Vaak begint zoiets rond een maandje of 4.
    Ik heb Eliza altijd bij mij gehad, ook omdat ze het al niet zolang kunnen uithouden.
    Vanaf 6a7 maanden krijgen ze een beetje een bewustzijn en dan ZOU het kunnen dat ze te afhankelijk van je worden.
    Maar dan nog..
    Doe lekker wat je zelf prettig vind, jou kind is niet een standaard kind maar speciaal.
    Dus zij kunnen niet zeggen hoe jij met je kindje om moet gaan.
    Jij voelt zelf heel goed aan wat jullie prettig vinden.
     
  3. Niet meer actief

    Mijn dochtertje lag met 2 maand ook nog niet in de box hoor..
    Ze lag gewoon op schoot of lag ook op bed te slapen.
    Je moet je niet zoveel aantrekken van wat anderen daar van zeggen.
    Volg je eigen gevoel ze kunnen nog lang genoeg in de box.

    Groetjes Sas
     
  4. Fleur1

    Fleur1 VIP lid

    Apr 14, 2006
    5,068
    0
    36
    Daan die lag in het begin ook niet veel in de box. Die huilde alleen maar die vond het alleen maar fijn dat hij tegen ons aan gehouden werd. Die heeft de eerste 4 maanden meer in de draagzak gezeten. En nu speelt hij goed alleen in de box en op de grond.
     
  5. lieff

    lieff Actief lid

    Nov 8, 2006
    292
    0
    0
    Nou ik ben erg blij met deze twee antwoorden. Ik begon haast aan mezelf te twijfelen dat ze misschien of abnormaal moe was voor haar leeftijd of dat ik het helemaal verkeerd zag. Van mij hoeft ze ook helemaal niet in de box, integendeel zelfs, ik heb het idee dat ze daar nu toch nog niets aan heeft. Maar als zoiets gezegd word dan ga ik twijfelen of ik het allemaal wel goed doe en zie. Uiteindelijk doe ik wel wat ik zelf denk dat goed is hoor, maar je word er toch wat onzeker van of je niet verkeerd denkt.
     
  6. Loewiese

    Loewiese Actief lid

    Oct 15, 2006
    124
    4
    18
    Toen mijn dochter 2 maanden was duurde elke voeding nog een uur (veel te lang eigenlijk) en ging ze daarna weer naar bed. De box kwam er pas bij een maand of 3 aan te pas toen de voedingen korter duurden en ze meer tijd had om te spelen. Ze kreeg ook vanaf een week of 10 voor mijn gevoel pas meer interesse om rond te kijken, dingen te gaan pakken etc. Laat je niet ongerust maken dus! Hopelijk gaan de krampjes snel over.
    Groeten!
     
  7. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    Jan 13, 2007
    16,251
    790
    113
    tilburg
    mijn meisje gaat elke dag wel even in de box en valt hierin soms ook in slaap smorgens. ze is smorgens heel erg wakker rond 9 uur, geef haar dan de borst (drinkt maar 5 min) speel even met haar en dan gaat ze nog even de box in zodat ik wat kan opruimen. als ik klaar ben met opruimen en ze is nog wakker dan speel ik nog even met haar en dan om 12 uur krijgt ze weer eten en om 1 uur gaat ze haar bedje in. ze slaapt dan door tot een uur of 4 soms 5 en dan gaat ze de box ook eigenlijk niet meer in of ik moet naar de wc ofzo maar dus heel kort. savonds is het gewoon knuffeltijd tot ze weer in slaap valt. ze heeft nog geen dag en nachtritme en van 9 tot 12 huilt ze heel veel en wordt ze dus heel de avond geknuffeld want ik ga echt me meisje niet krijsend in haar bedje leggen.
     
  8. Angel Eyes

    Angel Eyes Niet meer actief

    Dano heeft vanaf zijn geboorte elke dag in de box gelegen. geen uren hoor, maar zeker in het begin sliep hij in de box. ongeveer de eerste twee weken denk ik.

    Op een gegeven moment hebben we de box voor het spelen en het bedje voor het slapen ingeluid. Als hij in de box lag in het begin hield hij het geen 10 minuten vol. Nu met 4 maanden kan hij makkelijk een half uurtje in de box spelen. Nu begint hij soms al eerder te mopperen omdat hij niks kan zien. Dan zet ik hem in het wippertje met de babygym erbij. Dat vind ie erg leuk.

    Maar niks moet hoor en zeker niet als ze zo klein zijn. Wel merkte ik dat omdat we het elke dag eventjes deden dat hij er steeds langer alleen in kon liggen.

    doe wat je denkt dat jij goed vind
     
  9. Cookie

    Cookie Bekend lid

    Jun 25, 2007
    705
    0
    0
    Hoi,

    Arend is nu 10 weken oud en begint nu plezier te krijgen in de box. Hij vindt het prachtig om alles te bekijken wat boven hem hangt. Ik leg hem alleen in de box wanneer hij wakker is en het nog geen etenstijd is. Arend slaapt nl niet van voeding tot voeding, maar is ook best veel wakker tussendoor.
     
  10. mamariska

    mamariska Lid

    Aug 17, 2007
    56
    0
    0
    rheden
    ik zou me niet veel aantrekken van het cb het verschilt per kind op welke leeftijd ze de box intressant vindden chayenne ligt heel veel in de box omdat ze smaiddags niet slaapt en als ze veel in bed ligt word ze savonds vervelend gewoon doen wat jij goed vind voor je kleine en wat je kleine ook zelf wil
     
  11. Marijntje

    Marijntje Bekend lid

    Nov 9, 2006
    674
    0
    0
    Secretaresse
    Amersfoort
    Fleur is ook graag in de box, al een paar weekjes. Ik zet haar een kwartiertje na haar voeding in de wipper in de box en dan kijkt ze naar haar mobiel die ik niet te vaak aan doe want dan denk ik dat ze tureluurs wordt op haar leeftijd. Ze heeft van mij een soort armbandje met klitteband van de hema met een beestje erop met een rammelaar er in en die doe ik om haar pols....nu ze haar armpjes aan het ontdekken is vind ze het prachtig en tuurt ze er heel lang naar en is ze zo een half uur zoet als het niet langer is.

    voor mij ook wel fijn om dan even iets anders te kunnen doen, was aanzetten of zuigen of lekker internetten.

    ieder kindje is anders. Fleur is vanaf dag een als bezig met kijken en ontdekken en had altijd al haar ogen open. begint ze zwaar te zuchten, meestal na een half uurtje in de box, dan gaan we meteen naar boven om te slapen.

    Lekker doen wat je zelf denkt dat goed is. je kindje geeft het vanzelf wel aan als ze haar omgeving saai vind worden. Ik was in het begin alleen maar boven met haar...voeden, even half uurtje rechtop (reflux) en weer naar bed. pas na 6 weken of zo nam ik haar vaker mee naar beneden.

    Marijntje
     
  12. Irena

    Irena Actief lid

    Apr 15, 2007
    456
    0
    0
    Docent Engels (Voortgezet Onderwijs)
    Groningen
    Ons meisje wil dus heel veel in de box en slaapt overdag weinig. Na een voeding valt ze nooit meteen in slaap. Dus gaat ze dan in de box, waar ze ligt te spelen en kletsen tot ze moe begint te worden, dan gaat ze in haar ledikant een uurtje slapen. Van mij hoeft ze niet in de box. Maar ja, ze slaapt niet lang en daarna huilt ze in het ledikant. Oppakken en ronddragen vindt ze wel gezellig voor even, maar pas in de box begint ze echt te lachen en te spelen. Het is dan wel duidelijk wat ze wil lijkt me...:(

    Ik denk dat het inderdaad gewoon van je kindje afhangt. De ene is graag veel bij mama en slaapt veel tussen de voedingen door. Een ander kindje vindt het juist soms saai bij mama en wil dingetjes uitproberen (hé, handjes!) en dingetjes (mobile, boxspiraal). Dat rustige kindje krijgt vanzelf ook zin in andere dingen, dat actievere kindje...eh...blijft zo?
     
  13. sim

    sim Niet meer actief

    wat raar dat ze dat zo zeggen. met die leeftijd maakt dat heus niet uit, elijah ligt nog niet graag in de box, en hij is bijna 9 maand. (wel als ik de box voor de tv schuif en de teletubbies in de dvd doe, omdat ik dan moet dweilen, maar ja, tv kijken is ook niet goed volgens het cb :rolleyes: )

    maar dat ze door ze niet in de box te leggen te aanhankelijk worden, vind ik echt onzin..
     
  14. mandy1

    mandy1 VIP lid

    Jan 31, 2007
    6,881
    1
    0
    restaurantmedewerkster
    baarn
    ik had noa al in de box met 2 weken al was het maar eventjes.
     
  15. Jo79

    Jo79 VIP lid

    May 6, 2007
    25,071
    3,862
    113
    Bij mij vroegen ze het ook hoor, bij het CB, maar met een heel andere reden. Zij zeiden dat het goed was haar even 5 a 10 minuten per dag op haar buikje te leggen in de box. Mocht ook op je matras of wat dan ook, maar goed, het ging meer om het op de buik liggen en hoofdje optillen en omdraaien.
    Nu leg ik haar zo om de dag even 5 a 10 minuten in de box, even op haar buik en daarna draai ik haar om. Ze vindt het nu leuk om naar haar mobile te kijken. Maar goed, wat een onzin dat ze anders afhankelijk zou worden. Zou me er niets van aantrekken.
     
  16. paprika

    paprika Fanatiek lid

    Jun 29, 2006
    1,164
    0
    0
    Rotterdam
    Had hetzelfde ritme als jij lieff, na twee borsten drinken en ene schone kont knuffelde we nog ff 5 minuutjes met haar en dan was ze zo moe dat ik haar weer in bed legde. Heb sowieso weinig gebruik gemaakt van de box, hier speelt ze veel op een mat op de grond. Kan ze lekker rollen.
     
  17. Ecosa

    Ecosa Fanatiek lid

    Dec 15, 2006
    2,397
    1
    0
    Elena slaapt overdag heel weinig, dus ik leg haar regelmatig in haar box of in haar schommelstoel.
    Zij vindt het geweldig, ze heeft een Nijntje mobiel en daar kan ze uren naar kijken (alleen naar de blauwe Nijn overigens :))
     
  18. gina18

    gina18 Bekend lid

    Dec 30, 2006
    536
    0
    0
    Nijmegen
    Die kleine van mij ging al heel vroeg in de box naturlijk niet zo veel maar na mijn idee is het heel rustig voor ze als ze in de box liggen zo nu en dan.
     
  19. novanne

    novanne Niet meer actief

    Sara vond de box de eerste 2 maanden vreselijk maar sinds 1,5 week vind ze het opeens van de een op andere dag wel leuk.
    Ik heb haar al wel vanaf 1 maand vaak even op de buik in de box gelegd omdat ze een sterke voorkeurshouding heeft (buikligging helpt daarbij) , maar dat vond ze dus eerst ook echt niet leuk.
    Voor (sara is vaak wakker overdag) of na de voeding ligt ze nu dus vaak een half uur in de box tevreden rond te kijken en trappelt ze er flink op los. Ook de mobiele vindt ze nu erg leuk.
    Hiervoor vond ze het wipstoeltje a wel prima, vanaf een week of 6, omdat ze dan, denk ik, goed rond kon kijken.
    Enne tv kijken vindt Sara ook erg leuk. Misschien niet goed maar ze ligt dan helemaal gefascineerd te kijken naar de bewegende beelden en kleuren. Ik vind dat wel grappig om te zien

    Ieder kindje is anders dus pin je niet vast wat ze op het CB zeggen want het lijkt wel of je altijd iets verkeerd doet wat hen betreft. Ieder kind heeft zijn eigen patroon en eigen willetje, dus...
     

Share This Page