iui

Discussion in 'Vruchtbaarheidsbehandelingen' started by minou, Sep 18, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Marieke21

    Marieke21 Bekend lid

    Sep 1, 2006
    959
    0
    0
    Lieve meiden,

    Gisteravond hebben mijn man en ik een heftig gesprek gehad. En we hebben besloten om te stoppen met alle behandelingen.

    Ik had afgelopen week gebeden om een teken of we verder moesten met de behandelingen of niet. Gister hadden we en preek in de kerk wat een heel duidelijk antwoord hierop was. (Mocht je interesse hebben, dan mag je me in een PB hierover benaderen.) Ik heb zitten huilen in de kerk en 's avonds samen met mijn man nogmaals.

    We hebben ons verlangen gister in gebed bij God gebracht en willen het nu daarmee ook los laten. We hebben alle vertrouwen in God dat Hij ons leven leidt en een doel met ons leven heeft.

    Ik kan me voorstellen als je dit leest dat je je hier niet echt in kunt vinden en dat je misschien zelfs denkt dat we een strenge God hebben. Maar ik moet ook eerlijk zeggen dat de afgelopen 3 jaar dat we nu bezig zijn geweest om zwanger te worden, zoveel dingen zijn gebeurd die anders niet waren gebeurd als we zwanger waren of een kindje hadden (mensen die we voor langere tijd opgevangen hebben in huis, andere baan, ed.). Dit zien wij echt als leiding van God. En zo wilen wij ons leven ook leven.

    Om ook echt los te laten zal ik hier ook niet meer gaan schrijven...

    Ik wens jullie alle geluk toe met het zwanger worden en mocht het bij ons zover zijn, dan zal ik dat zeker komen melden!

    Ik wil jullie bedanken voor alle medeleven de afgelopen jaren, dat heeft me echt goed gedaan!

    Liefs,
    Marieke
     
  2. Benthe

    Benthe Actief lid

    Jan 19, 2008
    343
    0
    0
    Office Manager
    Oss
    Lieve Marieke,

    Wat een heftig verhaal. Ben zelf helemaal niet gelovig maar ik heb er veel respect voor als mensen een dergelijke beslissing nemen. De MMM valt ook helemaal niet mee. Zelf ben ik ook wel bang dat het voor ons gewoon niet zo mag zijn.

    Ik hoop dat je achter jullie beslissing staat en er vertrouwen in hebt dat wat je doet, goed is. Probeer het een plaatsje te geven, hoe moeilijk het ook is. De confrontatie met een pijnlijke beslissing is altijd moeilijk.

    Sterkte!


    Liefs, Benthe
     
  3. Danjo

    Danjo VIP lid

    Feb 25, 2007
    18,384
    22
    38
    Female
    Marieke wij hebben nu ook een paar maanden rust genomen en dan kijken we verder
    Luister idd goed na je gevoel en als jullie denken dat dit juist is is het goed hoe moeilijk ook.
     
  4. LizaM

    LizaM Fanatiek lid

    May 5, 2008
    1,264
    0
    0
    Marieke; wat knap dat jullie hierin een besluit hebben genomen. Ook ik ben niet gelovig maar begrijp wel volkomen wat je bedoelt. Hopelijk mag het leven dat voor jullie bestemd is snel duidelijk en naar tevredenheid zijn.
     
  5. botervliegje

    botervliegje Fanatiek lid

    Dec 30, 2007
    1,732
    72
    48
  6. franka

    franka Bekend lid

    Nov 12, 2006
    751
    0
    0
    Marieke: wat een moedig besluit. Heel veel sterkte!

    Sorry voor de onderbreking, maar ik heb een vraagje.
    Ik had net mijn zus aan de telefoon met een interessante vraag, waar ik het antwoord ook niet op weet.
    Ik krijg vanavond de Pregnyl en woensdag mijn tweede IUI. Zullen we dan vanavond nog een keer klussen om ervoor te zorgen, dat er woensdag 'verse' zaadjes zijn of is het beter om nu even te wachten en woensdag een 'goede opbrengst' te hebben?

    Wat denken jullie?
    Groetjes Franka
     
  7. botervliegje

    botervliegje Fanatiek lid

    Dec 30, 2007
    1,732
    72
    48
    Volgens mij is onthouding van meer dan 4 dagen niet zo heel goed, maar wordt 2-4 dagen aangeraden. Denk eerlijk gezegd dat 1,5 dag ook prima is, maar bel nog gauw het ziekenhuis als je het niet zeker weet. Wij zitten een beetje krap met onthouding (20 uur zal het morgen zijn...), maar de arts vond dat nog wel ok.
    Succes!
     
  8. franka

    franka Bekend lid

    Nov 12, 2006
    751
    0
    0
    Dank je wel voor je antwoord botervliegje.
    We zullen is even gaan berekenen, want volgens mij is zaterdag de laatste dag geweest en dan is het voor woensdag al dag 5 (te lang) Vanavond nog, dan is het 36 uur (kan dan misschien nog net)

    Jij ook veel succes Botervliegje
    Groetjes Franka
     
  9. botervliegje

    botervliegje Fanatiek lid

    Dec 30, 2007
    1,732
    72
    48
    Hai Franka,

    Heb even gegoogled, wil eventuele verkeerde timing niet op mijn geweten hebben. ;)

    LUMC: Een onthouding van ongeveer drie dagen voor de inseminatie is aan te raden. Langer heeft geen zin en kan zelfs nadelig zijn voor de zaadkwaliteit.

    Erasmus MC:eek:nthouding voor de inseminatie is niet langer dan 24 uur noodzakelijk, hierna is het wel zinvol om naast de inseminatie ook nog gemeenschap te hebben in de dagen van en na de inseminatie

    UVC Brugmann: Belangrijk : drie dagen seksuele onthouding bij de man.

    Atrium MC: Neem vooraf 3 à 4 dagen onthouding in acht

    AZM: Geadviseerd wordt om drie tot zeven dagen onthouding te hebben
    voor het inleveren van het zaad.

    Freya: Het zou prettig zijn als er eenduidige adviezen worden gegeven over onthouding bij de man. Soms wordt er gezegd dat je het beste regelmatig kunt vrijen rond de eisprong, terwijl je ook leest dat je het beste een aantal dagen onthouding in acht moet nemen voor een IUI poging.
     
  10. Danjo

    Danjo VIP lid

    Feb 25, 2007
    18,384
    22
    38
    Female
    Ligt ook aan het kwaliteit zaad wij hebben de laatste keer ook 1,5 dag er tussen gehad en het aantal was 24 mil terwijl ie normaal rond de 50 zit
    Maar ach het waren er genoeg iig
     
  11. ollebolleke

    ollebolleke Bekend lid

    Apr 23, 2008
    549
    0
    0
    Belgie
    Marieke,dikke knuffel,ik zal aan je denken en mijn kindjes gaan vanavond een gebedje voor jou doen.
    en wie weet,als je er niet meer zo mee bezig bent.....
     
  12. Nuage

    Nuage VIP lid

    Mar 12, 2008
    9,020
    659
    113
    Vandaag hebben we de eerste IUI poging gehad. Het viel me echt enorm tegen... maar dat komt voornamelijk door het ziekenhuis.

    Eerst het speciale potje opgehaald, toen moesten we een uur wachten. We zijn maar bij de MacDonalds gaan zitten wachten. Ondertussen verging ik zowat van de pijn, ik had kramp in mijn buik (eisprong?), kramp in mijn rug en pijn in mijn darmen. Was echt een wandelend lijk...

    Daarna weer naar het ziekenhuis, vent rende even het toilet in en hup potje gevuld.

    Toen moesten we weer 5 kwartier wachten tot de IUI...
    Om voor afleiding te zorgen zijn we even de stad ingegaan. Een kwartier voor de afgesproken tijd waren we aanwezig in het ziekenhuis. Helaas lieten ze ons gewoon 3 kwartier wachten!

    Terwijl we zaten te wachten werd ik steeds nerveuzer. Vooral omdat het zolang duurde...
    Als klap op de vuurpijl kwam er een zwangere griet naast me zitten samen met haar moeder die een erg leuk gesprek begonnen... Eerst klaagde ze "Oh ik kan me niet voorstellen dat sommige vrouwen het leuk vinden om zwanger te zijn" en daarna hadden ze het over een vriendin van ze die in juni blijkbaar is uitgerekend en toen zei ze "Lijkt me zo erg als je nog zolang moet wachten"

    Jullie begrijpen dat ik van binnen zowat op tilt sloeg... Moest echt mijn tranen binnenhouden. Daar zit je dan, na maanden van hoop, wachten en vervelende onderzoeken eindelijk voor de eerste behandeling en dan hoor je dit soort opmerkingen...
    Ik heb me maar voorgehouden dat sommige zwangere vrouwen bij wie het makkelijk gaat zich waarschijnlijk niet eens realiseren dat het ook anders kan zijn, laat staan dat we een wachtkamer delen...

    Toen werd EINDELIJK onze naam omgeroepen en we stonden zo snel op dat de tafel bijna omviel hahaha
    Daar stond opeens een gynaecoloog die ik nog nooit had gezien... Een man die eruit zag alsof hij nog op school zat. Mijn vriend keek al meteen een stuk minder vrolijk.

    Binnen in het kantoortje liet hij het sperma zien wat over was... een ieniemienie doorzichtig plasje.. stelde niks voor.
    Helaas was de kwaliteit niet top... normaal had je een waarde van 20 en wij hadden 5. Weet niet precies wat deze waarden nou inhielden dus mochten jullie het weten...

    Hij vroeg ook nog of de naam op het buisje klopte. Misschien is dat normaal maar ik vond het nogal amateuristisch overkomen.

    Toen mocht ik de stoel gaan liggen. Helaas maken ze geen echo om te zien of de follikel er nog zit. Vind ik echt stom, voor hetzelfde geld is ie al weg en zit je voor niks in de stress.

    Maar goed.
    Toen dus die eendebek. Nou is dat nog nooit pijnlijk geweest maar deze kerel zat echt keihard te raggen. Het lukte hem ook niet om hem er goed in te krijgen en hij deed me gewoon pijn.
    Daarna slangetje erin, dat voelde ik niet, en toen was het gedaan en moest ik 10 minuten blijven liggen.

    Toen hij daarna terugkwam vroeg ik wanneer we nu kunnen testen. Ja zegt hij dat weet ik niet (op dat moment begon ik al lichtjes te koken) Daarna vroeg hij naar mijn cyclus (dan loop je toch al een tijd in zo'n ziekenhuis maar oké..) dus ik gaf aan dat het enorm varieert. Toen ging hij eerst ons dossier inkijken en kwam hij terug. Toen gaf hij het briljante antwoord: "Ja ik denk uuhhh, zeker een paar weken,...uuuhhh tja is moeilijk.. ik denk minimaal wel een week of 5"


    .... een week of 5... EEN WEEK OF 5?!?!?!?!
    In mijn hoofd ondertussen zware explosies hahaha ik werd gek. Wat een belachelijk antwoord. Mijn vertrouwen in deze arts was ondertussen 0,0

    Gelukkig ging hij toen weg. Ik heb me aangekleed en ben bij het fertiliteitsteam naar binnen gelopen. Verteld wat mij gezegd was en zij vond het belachelijk. Ik moet gewoon 16 dagen aanhouden en absoluut niet 5 weken. Ben heel blij dat ik dus nog verder heb geïnformeerd.

    Ik voel me enorm rot nu na vandaag. Ben erg moe en voel me enorm jankerig. Alsof ik slecht nieuws heb gehad ofzo... weet het niet precies.
    Ik hoop maar dat alles goedkomt!

    Sorry voor mijn mega lange verhaal meiden maar het is er nu wel uit ;)
     
  13. LizaM

    LizaM Fanatiek lid

    May 5, 2008
    1,264
    0
    0
    Ik hoop dat het opgelucht heeft Nuage! Wat een rot verhaal. Eerst die zwangere muts die gaat liggen klagen, hoe durft ze! En daarna nog zo'n broekie. 5 weken, sorry hoor maar ik denk dat ik hem uitgelachen zou hebben!
    Dat van het laten lezen op het buisje moeten ze doen zodat ze niet het verkeerde zaad bij je inspuiten. Ik heb er ook voor moeten tekenen. Schijnt in Utrecht ooit fout gegaan te zijn, een blank stel kreeg een halfbloedje!
    Een troost, zo hoeft het echt niet iedere keer te gaan hoor!
    En dan nu ook nog die verschrikkelijk ww! sterkte.
     
  14. Danjo

    Danjo VIP lid

    Feb 25, 2007
    18,384
    22
    38
    Female
    Wat een verhaal zeg
    Hier zitten zwangere en fertiliteits apart
    En het vragen over naam en geb datum is normaal dat hoort eigenlijk bij alles niet alleen bij sperma

    en tja ik wil niet lullig doen maar wen dr aan dat je niet steeds dezelfde heb hier wisselt het ook met follm alleen de iui zelf word door 2 vrouwelijke artsen gedaan
     
  15. Enise

    Enise Fanatiek lid

    Jan 4, 2007
    3,996
    0
    0
    Noord-Holland
    Pff wat een verhaal zeg! Kan me voorstellen dat je het zo rot hebt gehad.. mijn 1e IUI ging ook niet lekker! Had daarom bij de 2de keer mijn mond open getrokken.. Hoop dat je eroverheen komt meid, dikke knuffel!
     
  16. botervliegje

    botervliegje Fanatiek lid

    Dec 30, 2007
    1,732
    72
    48
    Wat jammer dat het zo'n negatieve ervaring voor je was, Nuage.

    Ik vond het vandaag ook een beetje raar gaan, hoor, mijn eerste IUI. Zat bij de poli Verloskunde, omdat er verder geen fertiliteitsartsen waren (dus inderdaad overal dikke buiken). Ik vroeg aan de arts hoe het zaad was en hij zei daar geen verstand van te hebben. Er stond '3' op het formuliertje, maar hij had geen idee wat het betekende. Zou dat 3 miljoen zaadcellen betekenen of zo? Is er iemand die enig idee heeft? Verder ging het razendsnel, binnen een minuut was het alweer gedaan. Op mijn verzoek mocht ik nog even blijven liggen.
    Nu maar hopen op een mooi resultaat!
     
  17. 76Chantal

    76Chantal Bekend lid

    Oct 15, 2008
    586
    0
    0
    Dag Dames, nou mijn eerste ervaring was ook niet geweldig :( , maar 24 december de 2ex IUI en dit ging van een leien dakje :) .

    De GYN was vrijwel op tijd, zaad zat er zo in en we mochten de kamer nog 10 minuten gebruiken. Kon ik blijven liggen als ik dat wilde. Ze gaf aan 5-10 minuten, waar ik mij maar prettig bij voelde.

    Het was volgens mij heel rustig, want ze zat nadien in de kamer tegenover ons, wenste ons nog hele fijne dagen toe etc.

    Wens jullie in ieder geval veel succes in de wachtweken.

    Chantal
     
  18. LizaM

    LizaM Fanatiek lid

    May 5, 2008
    1,264
    0
    0
    Botervliegje; wat vervelend dat dit juist de eerste keer moet gebeuren! Geen idee wat 3 zou kunnen betekenen. Maar het zal goed genoeg zijn anders zou het niet doorgegaan zijn.
    Mijn IUI is echt niet zo vervelend geweest als de meeste verhalen hier, maar ik hoop dat je de tweede keer niet mee hoeft te maken. Sterkte op het wachtbankje.
     
  19. Zora

    Zora VIP lid

    Jun 12, 2007
    11,369
    2
    36
    Hoi meiden, jeetje er is veel gebeurd. Marieke sterkte meid, ik stuur je ook nog even een PBtje.

    Chantal, ik heb ook een kijkoperatgehad. Ik vond het allemaal erg meevallen.

    Nuage, wat een amateur zeg, hopelijk wel met een goed resultaat dan kun je er later misschien om lachen.

    Ik heb morgen mijn 2e FM ben benieuwd.

    Liefs Zora
     
  20. balen dat je zon jong broekie had die nog niet eens weet hoelang je na iui kunt testen, dat lijkt me toch bij iedereen hetzelfde!
    hier kreeg ik ook elke keer een ander voor mijn neus en met de iui zelf zelfs 2 eentje keek toe haha
    ik mocht niet blijven liggen en mocht van die vent zelfs gaan springen zei die, maar dat heb ik maar niet gedaan.

    enise meid dikke knuffel hoop dat je je snel weer beter voelt.

    marieke wens je heel veel sterkte op dit moment en veel geluk voor de toekomst.
    heb zelf niks met god, maar als jullie daar kracht uit putten waarom niet toch.

    wens iedereen een fijne jaarwisseling

    meiden die in de ww zitten heel veel succes ik duim hoor
     

Share This Page