Juni 2013 mama's

Discussion in 'De mama's' started by VanEke, Jun 6, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. zonnetje1980

    zonnetje1980 Fanatiek lid

    Feb 9, 2009
    4,405
    11
    38
    in mijn huisje
    Hier ga ik waarschijnlijk ook op zoek naar ander werk. Gezien ik niet meer 8uur per dag kan werken waar ik werk. Mijn avond is nu zelfs maar 4 of 5uur ipv 8. Dat betekend dus dat ik een extra dag moet komen werken eens in de zoveel tijd. Maar ja, waar laat je je kind dan. Gezien ik dan maar voor 4uutjes kan komen werken is een dag extra dagopvang ook niet betaalbaar. Dan kost het me meer dan ik verdien.
    Helaas heb ik een HBO opleiding in de zorg en ben ik al snel te duur. En de meeste organisaties bieden een lager salaris dan ik nu verdien. Of ze hebben ook de optie werken als er werk is en anders op een vrije dag terug komen. Helaas ben ik afhankelijk van het salaris.

    Ga eens op de site kijken van de hapjes. Wie weet zie ik er wat leuks tussen staan.
    En ik kon de babycook helemaal niet, maar lijkt me een makkelijk apparaat. Weer wat geleerd. Op die manier is het inderdaad makkelijk koken voor je kindje. En ik was ook al van plan om dan een voorraadje in te vriezen. Gezien wij vast ook wel eens iets eten wat ze niet mogen hebben.
    Liga is volgens mij pas vanaf een maand of 6 of 7. Ivm de granen die erin zitten en ze dan glutenintolerantie kunnen krijgen.
     
  2. Nicci1982

    Nicci1982 Niet meer actief

    Hoor veel over invriezen van eten. Is dan t idee van vers koken niet echt weg. Dan zijn potjestoch net zo prima? Met invriezen gaat er volgens mij ook een hoop voedingswaarde verloren en lekkerder wordt t er vaak ook niet op.

    Gisteren voorzichtig begonnen met rihstebloem vanille door de laatste voeding. Zo kan hij vast voorzichtig en langzaam wennen. Nu 1 eetlepel door de fles van 175
    165/170 terwijl er 2/3 door 200cc kunnen. Dit even een weekje en daarna weer wat opvoeren. En dan begin ik als hij 4 mnd +1 week is met groente of fruit. T weekend dat hij 4 mnd is is mijn vent in spanje en vind t wel leuk om samen te doen.

    Hoe doen jullie t eigenlijk? Eerst groente of eerst fruit of begin je gelijk met beide aangezien ze t toch niet echt eten.
    Heeft iemand een goeie site met info hierover. Vind wat ik tot nu toe had gevonden wat onduidelijk.
     
  3. Nicci1982

    Nicci1982 Niet meer actief

    Oh ja voor t eerst wezen zwemmen t was veel te koud voor m dus niet echt een groot succes nog. Misschien thuis maar eens naar babyzwemmen gaan kijken.
     
  4. beertje1987

    beertje1987 Fanatiek lid

    Oct 10, 2012
    2,106
    1
    38
    Nicci ik heb begrepen dat je vanaf 4 maanden kan beginnen met fruit en dan vanaf 6 maanden met groenten. Las dat op de site van borstvoeding.com dus denk dat ik die aanhoud en eventueel zou je het op cb kunnen vragen?

    Ik ben nog wel in opleiding maar heb maar eens in de twee weken les en verder werk ik er 32 uur per week naast. Maar nu dus 24 ivm ouderschapsverlof. Ik hoop na mijn opleiding (ben dan HBO-V verpleegkundige) wat meer in de buurt te kunnen werken. Werk nu in het ziekenhuis in Amsterdam, liever zou ik in de buurt zorg in m'n dorp willen werken. Maar dan heb je weer t probleem van zonnetje: te duur en te weinig uren...

    Vandaag weer naar de hap geweest.
    Cas heeft weer spruw, dus weer een kuurtje nystatine. Benieuwd of het nou eens weg blijft.
     
  5. FB1984

    FB1984 VIP lid

    Jul 17, 2010
    7,586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Hapjes:
    Ik heb bij mn zoontje begonnnen met 4 mnd met fruit hapjes
    En met 5 mnd met groentehapjes erbij
    Dit ging erg goed, dus ga ik nu ook weer zo proberen
    Afwisselen met potjes en vers (ook gedeeltelijj invriezen denk ik)
    Ik doe in het begin 3/4 dgn hetzelfde geven... Om aan de smaak te wennen en ivm herkennen van eventuele allergieen

    (Het advies is wel om met groente te beginnen, omdat fruit veel zoeter is, en ze de groente dan soms weigeren....)
     
  6. FB1984

    FB1984 VIP lid

    Jul 17, 2010
    7,586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Morgen weer mn 1e werkdag...!

    Bahh eigenlijk helemaal geen zin!
    Wel lekker om even geen baby en peuter stress om me heen te hebben
    Maar vind t toch ook wel weer spannend om de kids achter te laten!!

    Vriendlief is thuis tot 13 uur en dan komt schoonmoeder tot ik thuis ben (17.10)

    Vriendlief vind t zelf eigenlijk ook niet leuk, en ook "eng"
    Want echt alleen is hij nog niet met hun geweest
    Ja 1 uurtje ofzo

    Terwijl ik t op fb zette, kreeg ik toch wel tranen in mn ogen!
    Ben heel de dag al beetje stresserig erdoor hihi

    Maar nu staat alles klaar! Kids slapen! Ik zit op de bank!
    Even relaxen
     
  7. Rubi

    Rubi Actief lid

    Aug 16, 2012
    369
    0
    0
    NULL
    NULL
    Wij zijn met groentehapjes begonnen, maakt niet uit waar je mee begint blijkbaar. Wij konden zelf kiezen en heb besloten met groente te beginnen want het is makkelijker om te wennen van groente naar het zoete fruit dan andersom. Als ze zoet gewend zijn vinden ze groente minder lekker. Daarnaast zit er in fruit ook nog redelijk veel suiker.

    Wat betreft invriezen en minder vers zijn... De voedingswaarden blijven gewoon behouden bij bevriezing. En het gaat mij niet alleen om of het dan nog wel echt vers is, maar meer om dat er verder geen conserveringszooi en e-nummers enzo aan zijn toegevoegd. Geur en smaakstoffen, dat soort dingen. Gewoon alleen wortels en verder niks dus :)
     
  8. Fay0407

    Fay0407 Actief lid

    Oct 2, 2012
    152
    0
    0
    NULL
    NULL
    Zo; even alles weer bij gelezen, was weer nodig ;)

    Eerste hapjes; Hier ook geen potjes maar gewoon vers. Ik lees dat jullie allemaal zeggen; ja ik ga niet uren in de keuken staan voor één hapje. Maar ik snap het probleem niet helemaal eigenlijk? Eten wij zelf broccoli, dan krijgt hij gewoon één hap broccoli.... Geen probleem toch? Of zie ik het nu te simpel :D

    Ik wil inderdaad ook eerst met groenten beginnen en dan pas fruit. Heb begrepen dat kinderen dan makkelijker groenten eten als ze eerst met die smaken kennis maken. Nou prima, proberen waard. Daarnaast ga ik er nog paar maanden mee wachten. Jaro is al zo'n moeilijke drinker en ben bang dat hij z'n fles laat staan zodra hij aan de hapjes begint.

    Werken; Ik ben ook op zoek naar iets anders, maar ook alles ligt in deze sector op z'n gat. Echt balen... En frustrerend. Want nu ik m'n zinnen op iets anders heb gezet, wil ik het ook zo snel mogelijk. Gelukkig ben ik nog niet aan het werk. De dames die wel aan het werk gaan deze week; succes!

    Opleiding; ben blij dat ik m'n opleiding al af heb gerond voor ik zwanger was. Zou er niet aan moeten denken om dat nu te combineren. Knap van de meiden die het wel kunnen!

    Doorslapen; Jaro slaapt al tijden goed door 's nachts, maar overdag is het nog steeds waardeloos. Ik krijg hem gewoon niet z'n bed in. Tenminste, hij gaat wel slapen, maar standaard is hij na een half uur weer wakker, kan er de klok zowat op gelijk zetten. Dan is het fijn dat je een kind hebt wat van 8 tot 8 slaapt, maar vervolgens issie ook van 8 tot 8 wakker, wat ook erg vermoeiend is.... Zou liever hebben dat hij overdag nog paar uurtjes pakt en dan 's nachts nog een x zou komen, maarja.
     
  9. stefanenlaura

    stefanenlaura Fanatiek lid

    Jul 19, 2012
    1,590
    1
    36
    Female
    noord-brabant
    Leuke foto's dames.

    Eerste hapjes zijn hier nog ver weg. maar hier heb ik wel wat potjes staan maar voornamelijk zelf maken en dan invriezen. ijsblokbakjes zijn wel een goede oplossing voor het invriezen.

    Nicci kv ga ik met friso standaard beginnen. Ze heeft dit al een paar keer gehad maar kan niet zeggen hoe ze hier op reageerde omdat het kleine hoeveelheid was en maar af en toe.

    Meiden die weer met een opleiding zijn begonnen en die weer zijn begonnen met werk. Succes.
    Voor de dames die op zoek zijn naar ander werk hopelijk hebben jullie snel een nieuwe baan gevonden.

    Beertje vervelend dat cas weer spruw heeft. hoe gaat het trouwens met bv afbouwen?

    Hoe geven jullie trouwens de vitamine D (en K voor de bv dames)?

    Onze dame heeft vorige week trouwens een paar keer tot half 7/7 uur geslapen. Was echt heerlijk maar nu is ze alweer 2 nachten om half 4/4 uur. ze heeft haar klokje weer verlegd gister sliep ze om 8 uur heb haar om half 11 wakker gemaakt voor een voeding maar ze kwam toch om half 4 en sliep pas weer om 5 uur :( is na de voeding klaar wakker. Daar zit je dan midden in de nacht met een lachend en brabbelend kind.
    Vandaag bij het cb geweest. Ze is inmiddels 6 kilo. Ik heb gevraagd hoeveel kv ik moet geven als ik ga afbouwen. 2 weken geleden gevraagd hoe ik het afouwen het beste kan aanpakken. Stel het steeds uit. :p wil eigenlijk wel stoppen met bv maar eigenlijk ook weer niet.
    Dadelijk even naar het dorp om grotere flessen te halen en dan gaan we vandaag toch maar beginnen met afbouwen.
    Verder moet Esmee weer even wennen aan het in bed in slaap vallen. Op vakantie werd ze steeds in slaap gewiegd of ze sliep op de arm in of in de draagzak/doek. Op vakantie sliep ze in de bak van de kinderwagen en schoonmoeder die wou nog wel eens langs de wagen met haar gaan staan praten als ze aan het mopperen was oftewel vechten tegen de slaap. Zodra ze dan weg liep dan was het krijsen geblazen :x Oftewel ik kon haar dan weer oppakken en rustig maken. Waardoor ze steeds bij mij in slaap viel. Gelukkig heeft vl er ook iets over gezegd. We gaan er deze week maar een rustige week van maken en lekker in bed slapen.
    Vakantie is trouwens niet goed voor de kilo's. Ik ben 4 kilo aangekomen in 1 week maar heb daar ook wel heel veel gesnoept ;) Nu maar weer heel goed opletten met eten, veel drinken en genoeg bewegen.
     
  10. beertje1987

    beertje1987 Fanatiek lid

    Oct 10, 2012
    2,106
    1
    38
    Stefanenlaura, fijne vakantie gehad zo te lezen? :)
    Ik geef de vitamines op een theelepeltje hij slurpt ze zo naar binnen! Jij?
    Afbouwen gaat goed, ik zit nu op het schema zoals ik wilde. 'S ochtends en 's avonds voed ik zelf en hij krijgt dan door de dag nog 3 flessen van 150/5. Ik gebruik nutrilon trouwens.

    Fay wat lekker dat ie doorslaapt maar overdag veel wakker. Das jammer! Cas slaapt overdag ook niet veel hoor. 'S ochtends tot een uur of 11 wel, maar daarna zijn het hazentukjes. Ik vind het niet zo'n probleem, hij ligt dan te praten in de box en kan zich zelf goed vermaken. Ik hoef alleen af en toe even de mobile aan te zetten!
     
  11. stefanenlaura

    stefanenlaura Fanatiek lid

    Jul 19, 2012
    1,590
    1
    36
    Female
    noord-brabant
    Op zich was de vakantie wel heel leuk vooral het zwemmen. Alleen het inslapen zorgde soms voor problemen.

    Ik geef het ook met een lepeltje. Alleen dan een zo'n plastic lepeltje. Die gebruik ik straks met de groente hapjes en fruithapjes ook.

    Verder was de fles vanavond geen succes. Ze krijste alles bij elkaar en wou de fles niet hebben dus toch maar aan de borst. Morgen proberen.
     
  12. beertje1987

    beertje1987 Fanatiek lid

    Oct 10, 2012
    2,106
    1
    38
    Hier een hele trotse mama! Cas rolde zojuist van buik naar rug! En van het een op andere moment houdt ie opeens zijn hoofd echt mega rechtop in buik ligging! Sprongetje? Hij was afgelopen dagen wel wat huileriger dan normaal
     
  13. Rubi

    Rubi Actief lid

    Aug 16, 2012
    369
    0
    0
    NULL
    NULL
    Leuk is dat, hè beertje :) ik straal ook altijd helemaal van trots als Dex weer iets nieuws kan!

    Dex is vandaag trouwens alweer precies vier maanden! Pfff, wat gaat het allemaal snel hè.
     
  14. beertje1987

    beertje1987 Fanatiek lid

    Oct 10, 2012
    2,106
    1
    38
    Haha wat dachten jullie :jong geleerd is oud gedaan? Leuke foto van Dex!

    Cas zou morgen weer naar cb moeten voor zijn tweede prikjes maar dat arme hummeltje is hartstikke verkouden. Gelukkig zit zijn neus niet helemaal verstop en kan hij wel drinken en redelijk rustig slapen maar je hoor de snotjes in zijn keeltje en af en toe moet ie er helemaal van koren als het in zijn keeltje loopt. En hij hoest best wel. Geen koorts, maar 37.5 vond ik toch best hoog voor de ochtend. Dus ik zag het niet zitten om hem dan te laten inenten. Vorige keer reageerde hij ook best heftig met koorts en al dus straks wordt ie helemaal hondsberoerd.
     
  15. stefanenlaura

    stefanenlaura Fanatiek lid

    Jul 19, 2012
    1,590
    1
    36
    Female
    noord-brabant
    beertje super dat hij vooruit gaat. vervelend dat hij zo verkouden is.

    leuke foto rubi

    Hier al de hele dag een zeurende esmee. Last van krampjes en ze doet hazeslaapjes dus is super moe maar wil niet slapen :( en drink steeds maar een klein beetje dus dat werkt ook niet echt. stellen de fles wel uit tot morgen.
     
  16. Eki

    Eki Fanatiek lid

    Jan 20, 2012
    2,127
    1
    36
    FB hoe was je eerste werkdag? Viel het mee? En hoe was het voor je vriend?

    Fay: gek he, snachts doorslapen en dn overdag niet :( Herkenbaar hoor, al is hier zelfs de nacht tegenwoordig lastig, en redt hij 12 uur slapen echt niet :) Gaat het wakker wegleggen nu wel goed (al is het maar voor een half uur)?

    Stafanenlaura: Frustrerend he, dat ze dan weer doorslaapt en dan niet! Schijnt idd ook niet te helpen om tijden te veranderen, ze komen toch wel :) Vitamine d geven wij ook met zo'n plastic lepeltje.
    Hopen maar dat morgen de fles wel goed gaat en Esmee geen last meer heeft van krampjes, sneu is dat.

    Beetje: goed zeg!! Leuk he, ben ook altijd apetrots als hij weer wat nieuws doet :) Valt me wel op dat veel kleintjes hier vroeg zijn met bepaalde dingen. Draaien van buik naar rug hier ook al rond 7/8 weken.
    Vervelend zeg dat Cas zich niet lekker voelt. Verstandig om dan de prikjes nog even uit te stellen.

    Hier ook nog steeds een baby die niet wil slapen overdag. Wegleggen in zijn bedje is kansloos, alleen slapend lukt het nog wel eens maar dan wordt hij na 30/40 minuten huilend wakker. Het lastige is dat hij wel moe is en dus ook op een gegeven moment zeurderig wordt als hij niet gaat slapen. Maar hij wil er zelfs dan niet aan toegeven. Snachts gaat ook niet meer zo goed helaas :( Hij sliep met 7 weken van 23.00 tot 6.00 door, maar wordt tegenwoordig ineens weer wakker midden in de nacht! niet voor een fles, maar wil dan even uit bed en vastgehouden worden. Heb het vermoeden dat het toch ook met de reflux te maken heeft, hij krijgt er steeds meer last van, slikt het nu weer in ipv het uit te spugen. Sinds vandaag nieuwe medicatie, Zantac moest hij niks van hebben, spuugde hij weer uit. Nu hebben we Motilium gekregen, hopelijk gaat dat beter. Morgen een afspraak bij de osteopaat om te kijken of er niks dwarszit waardoor hij niet slaapt. Ben benieuwd, ben er eigenlijk iets te nuchter voor, maar als je alles geprobeerd hebt moet je toch wat ;)

    Verder is het een lief, tevreden ventje, gekke is dat hij zelfs met de reflux en het moe zijn zelden huilt en een hoop lacht, dus hoef me niet heel erg zorgen te maken :)
     
  17. FB1984

    FB1984 VIP lid

    Jul 17, 2010
    7,586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Hier ook steeds vaker een wakkere jaidey rond 04.00 uur
    Flesje geven is voldoende en slaapt ze weer verder!
     
  18. Fay0407

    Fay0407 Actief lid

    Oct 2, 2012
    152
    0
    0
    NULL
    NULL
    Slapen overdag; vervelend he Eki. Ik snap af en toe dan weinig van hem hoor. Gister na z'n fles van half 8 's ochtends zo z'n bed weer in en toen sliep ie tot half 12. Daarna ging de dag wel goed, ondanks z'n twee hazenslaapjes. Maarja, vandaag was ie om half 8 wakker en toen had ie er daarna geen zin meer in. Nu is het net middag en is het eigenlijk al weer klaar voor hem. Huilen huilen en niet willen slapen, maar wel moe zijn.

    Om me heen hoor ik alleen maar; geen last van hoor! Slaapt vaak uuuuuuren overdag. Of, ja het ritme zit er prima in hoor!

    Ja nou fijn, hier niet! En ik snap ook niet wat ik fout doe.

    Vorige week is hij wel paar keer weer rond 4/5 wakker geworden, maar dat was met twee dagen weer over. Kwam toen ook echt voor een voeding. Maandag een babygym van Bambam gekocht, hij vindt het geweldig. Hij raakte nu elke keer gefrustreerd dat hij niet bij z'n boxmobiel kon, dus nu maar zo'n ding. Eén dagje oefenen en hij pakt nu alles zo vast. Hoofd houdt hij al goed omhoog op z'n buik en vorige week leek hij ook te willen rollen, lag hij wild te trappelen en doen, maar deze week lijkt ie er geen zin meer in te hebben. Nouwja prima, we wachten het af :D
     
  19. MaMa

    MaMa Fanatiek lid

    Dec 21, 2012
    2,663
    376
    83
    Female
    Utreg
    Vandaag weeste babyzwemmen, hij vond het prachtig!
    Pfoeh er zijn inderdaad een paar vroege leerlingen hier in de juni hoek, speeltjes pakken omrollen.. ukje doet niets van dat alles en ik maar fue speeltjrs enthousiast voorhouden :p pak um dan toe dan je kan het Hahah
    Wel trekt tie zich aan je vingers op tot zit en als je hem nier tegenhoud zo door tot staand. Hevig gefrustreerd als ik hem tegen hou maar kan me niet voorstellen dat dat heel goed is voor hem ookal doet hij het zelf
    T gaat hard, de 3 maanden al weer voorbij pff
     
  20. MaMa

    MaMa Fanatiek lid

    Dec 21, 2012
    2,663
    376
    83
    Female
    Utreg
    geïnspireerd door alle goeie voornemens van jullie ben ik ook maar aan het koken gegaan.
    200gr sperziebonen, 200gr broccoli, 200gr bloemkool en 200gr wortel; bij elkaar onder 1 euro!
    4 pannetjes 10 minuutjes koken, even pureren en in ijsblokbakjes
    en in nog geen uur tijd heb ik 40 porties van 20gr :D
    oke ik had natuurlijk alles biologisch kunnen kopen dan was het helemaal fantastisch en de ereprijs krijg ik natuurlijk als ik het xelf gekweekthad in mn tuintje maar hey ik ben al hartstikke trots op mezelf dat hij de eerste 40 dagen gezond eten krijgt
    potjes conserveermiddel (goed tot 2014) zijn natuurlijk ook gewoon prima die bewaar ik voor na die 40 dagen dan eet hij waarschijnlijk ook wat meer per keer en hoef ik geen half potje weg te gooien :p want ja een uurtje is natuurlijk niet zo lang maar nu heb ik nog verlof dadelijk na mn werk heb ik waarschijnlijk niet zoveel tijd voor koken en pureren enz..
     

Share This Page