Kan dit wel?

Discussion in 'Babynamen' started by Lilou17, Apr 4, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lilou17

    Lilou17 Actief lid

    Feb 15, 2018
    453
    337
    63
    Female
    Ben pas heel pril zwanger maar kan me nu al druk maken over een jongens naam. Mijn man snapt niet dat ik daar nu al zo mee bezig ben :roflmao:

    De naam voor een jongen stond al heel lang vast, Ivo zou het worden. Nu is mijn man vorig jaar van werkgever gewisseld en moest hij iemand vervangen die chronisch ziek is. De naam van deze man is dus ook Ivo. Mijn man heeft toen gelijk gezegd dat we op zoek moeten naar een andere naam omdat hij anders het gevoel heeft dat hij ons kind naar deze man vernoemd. Wat ik heel goed kan begrijpen.

    Nu ben ik verliefd geworden op de naam Stijn. Een stoere jongensnaam die heel duidelijk is in uitspraak en schrijfwijze. Iets was ik heel belangrijk vind. Alleen het probleem is, onze naam begint met de letter m en heeft ook maar 1 lettergreep. Het bekt niet verkeerd, vind ik, alleen zit ik dan met de initialen S.M. Hier was ik stellig op tegen toen mijn man met Sophie kwam voor een meisje :oops:

    Verder ben ik nog geen wauw naam tegen gekomen voor een jongen. Mijn man vind de naam Hugo heel mooi, ik vind de naam wel oké maar niet prachtig.

    Wat zeggen jullie? Of hebben jullie nog andere suggesties? Onze dochter heet E.s.mee.
     
  2. Sjanani

    Sjanani Bekend lid

    Aug 1, 2019
    511
    273
    63
    Female
    En een tweede naam erbij? Zodat de initialen S.H.M. wordt bijvoorbeeld.
     
  3. Lilou17

    Lilou17 Actief lid

    Feb 15, 2018
    453
    337
    63
    Female
    Onze dochter heeft ook geen tweede naam dus dat zouden we een beetje gek vinden. Stijn en Hugo vind ik ook geen mooie combi omdat het 2 heel verschillende namen zijn.
     
  4. EdN

    EdN VIP lid

    May 27, 2011
    8,843
    3,632
    113
    Wanneer gebruik je initialen nou? Als hij als volwassene eens iets moet paraferen of zo? Ik zou daar niet al te veel vanaf laten hangen. En anders een 2e naam of zo. Hugo vind ik overigens ook heel leuk.
     
    citroenrasp, spruitje80 and Lilou17 like this.
  5. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,688
    13,895
    113
    Female
    Noord- Holland
    Hugo vind ik véél mooier dan Stijn, maar ik geloof niet dat dat de vraag is?

    Je hebt het over "onze naam begint met de M". Dan bedoel je jullie achternaam?
    Want dan zou hij gewoon Stijn Middeldorp heten (Middeldorp even als voorbeeld) of afgekort S. Middeldorp.
    Alleen later als ie groot is en voor ontvangst van een pakket of document moet tekenen zal ie tekenen met zn paraaf S.M.
     
  6. Lilou17

    Lilou17 Actief lid

    Feb 15, 2018
    453
    337
    63
    Female
    Nee klopt, ik vind Stijn een veel mooiere naam dan Hugo. Maar dat komt omdat ik een Hugo ken denk ik :p Gelukkig niet in onze nabije omgeving dus de naam zou wel gebruikt kunnen worden.

    Ja onze achternaam begint inderdaad met een m. Mij leek het altijd heel storend om zoiets als S.M. als initialen te hebben. Maar zoals ik hier al lees valt dat wel mee dus. Dankjewel voor je input!
     
    hummeltje5 likes this.
  7. Rosy90

    Rosy90 VIP lid

    Jul 29, 2014
    9,546
    6,410
    113
    Female
    Vigo ipv Ivo?
     
  8. Lilou17

    Lilou17 Actief lid

    Feb 15, 2018
    453
    337
    63
    Female
    Dank voor het meedenken! Ik vind Vigo alleen geen leuke naam :oops: Vind het door de o op het eind wat volks overkomen. Man wat is een jongensnaam moeilijk! Meisje hadden we binnen 2 minuten :roflmao:
     
    Rosy90 likes this.
  9. Jacy82

    Jacy82 Bekend lid

    Nov 24, 2018
    752
    422
    63
    Female
    Maar als naar initialen gevraagd wordt, wordt over het algemeen bedoeld de eerste letters van je voornamen + achternaam. Dus S. Myname.

    Voor het tekenen van papieren of op het werk wordt soms wel als afkorting van je handtekening een paraaf gevraagd. Dan wordt vaak wel de achternaam ook afgekort. Maar die afkorting kan net zo goed met 2 letters van je achternaam als met 1 zijn of met 2 van je voornaam. Ligt net aan welke van je werk toebedeeld krijgt of aan welke je verkiest om mee te paraferen. Sophie Myname kan dan bv.worden SM, SOM, SMY etc. De " van" of "van de" worden hierbij zelfs ook nog vaak overgeslagen. Zelf heb ik daardoor al 3 of 4 verschillende combinaties moeten gebruiken als parafering. Maar ik heb nog nooit een officiële brief gehad waar mijn achternaam als initiaal geschreven was.

    Ik zou daar zelf geen punt van maken. Behalve bij een heel verkeerde afkorting. Of rare combi met achternaam (bv. W.C. Pot)
     
    Lilou17 likes this.
  10. Sjanani

    Sjanani Bekend lid

    Aug 1, 2019
    511
    273
    63
    Female
    Snap ik, zou ik ook niet doen doen dan. (Die H. was al voorbeeld, Stijn en Hugo vind ik ook geen combi ). Ik zou zelf de initialen S.M. niet willen voor mijn kind en zoeken naar een andere naam. Succes!
     
    Lilou17 likes this.
  11. vlinderCN

    vlinderCN VIP lid

    May 21, 2018
    5,413
    1,858
    113
    Female
    Vind het echt niet uitmaken wat de initialen zijn..dat gebruik je toch noooit..?
     
    Lilou17 likes this.
  12. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,688
    13,895
    113
    Female
    Noord- Holland
    @Lilou17: nog als aanvulling op mn eerdere bericht: mn schoonvader heeft dus wèl de initialen S.M. (eerste en tweede naam dus) maar dat valt echt nauwelijks op.
     
    Lilou17 likes this.
  13. linkiepinkie

    linkiepinkie Niet meer actief

    Jaaa herkenbaar. Bij ons ook heel pril maar heb al lang al een meisjesnaam. Jongensnaam zo lastig. Ik zou gewoon voor Stijn gaan als ik jou was. Want zoals al gezegd inititalen schrijf je amper. Bij mijn man begint zn vader met een R, hijzelf en zn broertje. 3x dezelfde initialen. Alleen met de post soms lastig maar hoe vaal krijg je tegenwoordig nog post.... ;)
     
    Lilou17 likes this.
  14. 1991Mamavanvier

    1991Mamavanvier Fanatiek lid

    Apr 1, 2020
    1,689
    1,293
    113
    Female
    Nou, hier hebben alle kinderen twee namen. en de initialen worden met de post zeker gebruikt.
     
    Lilou17 likes this.
  15. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    Mar 23, 2014
    7,084
    3,719
    113
    Zou mij echt niks uitmaken.

    Ten eerste zijn het niet 2 voornamen dus als paraaf gebruik je het echt niet of niet veel.
    Voorbeeld, m'n zus en ik heten hetzelfde zelfde voorletter en achternaam en zetten beide iets anders als paraaf neer.
    Ook heeft zoon een voornaam met een S en als achternaam ook, zelf kan ik meerdere afkortingen bedenken wat geen S.S is.
     
    Lilou17 likes this.
  16. EdN

    EdN VIP lid

    May 27, 2011
    8,843
    3,632
    113
    Maar dan heb je het over post gericht aan B de Bruin, K.L de Bruin enzv. Ik neem aan dat er geen post komt aan BB of KLB. Dat is waar TS het over heeft.
     
    Lilou17 likes this.
  17. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    Apr 8, 2015
    5,989
    1,439
    113
    De initialen van mijn tweede zijn B.H.

    Maar wel met een tweede naam
     
    Lilou17 likes this.
  18. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    Jul 5, 2016
    4,706
    4,315
    113
    noord holland
    Ik snap ook niet zo goed waarom mensen zich druk maken om de eerste letter van je achternaam wat betreft initialen. Je initialen die je zou kunnen aantreffen op brieven zijn je voorletters. Je achternaam staat dan gewoon voluit geschreven.
    De plekken waar je wellicht ooit initialen inclusief 1e letter achternaam zou zetten is op een aftekenlijst van bijv. Medicatie of een andere handeling binneneen bedrijf ofzo of bijv. op pagina's van een koopcontract ofzo. En daar leest volgens mij nooit iemand iets geks in deze initialen, anders dan dat je denkt o dat is die persoon geweest. Al zou daar SS, BH, WC, SM staan....ik zou er gewoon m'n collega's naam inlezen, meer niet :thumup:.
     
    Lilou17 likes this.
  19. Celika

    Celika Fanatiek lid

    Jul 15, 2013
    1,893
    381
    83
    Female
    Dicht bij de zee
    Zou gewoon de naam Stijn doen hoor!
    Wanneer gebruik je zijn initialen nou?
    Mijn broer is M.S en ik S.S nou heb me er nog nooit druk overgemaakt.
     
    citroenrasp and Lilou17 like this.
  20. Cindy1977

    Cindy1977 VIP lid

    May 12, 2017
    7,933
    12,187
    113
    Wij hebben S bij de voornaam en M als achternaam. Wij wilde ze ook vernoemen, anders had ik SM niet gedaan, ik vind dat geen gezicht. Net zoals mijn Man zijn voornaam met een M begint net als zijn achternaam, geen gehoor, zo knullig.

    Gelukkig heb je nog 35 weken om tot iets te komen ;)
     
    Lilou17 likes this.

Share This Page