Keuze tot inleiding

Discussion in 'De bevalling' started by RAppel, Sep 17, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. RAppel

    RAppel Fanatiek lid

    May 2, 2014
    1,157
    192
    63
    Hallo,

    Vandaag ben ik 40 weken zwanger en daarnet op controle geweest bij de gyn. Alles nog steeds in orde en 1 cm ontsluiting.

    Nu kreeg ik daarna de keuze. Als ik wil, kan ik morgen al ingeleid worden en anders 22 september als het tegen die tijd nog niet vanzelf gebeurt is.

    Nu weet ik dus niet wat ik moet doen. Morgen bevallen lijkt me wel heerlijk, eindelijk m'n kindje in m'n armen, en het is ook praktisch makkelijk. Opvang voor onze oudste kan gewoon geregeld worden en het is niet midden in de nacht ouders of schoonouders wakker bellen om te komen oppassen.

    Ook ben ik vorige keer in 6 uur tijd bevallen en ergens vrees ik een beetje dat als ik vanzelf in arbeid ga, we misschien het ziekenhuis niet halen omdat we een halfuur moeten rijden en een uur moeten wachten totdat familie hier is om op onze dochter te letten.

    Het kunnen plannen lijkt me dus wel fijn, maar tegelijkertijd lijkt spontaan bevallen me beter voor de baby.

    Ik weet dus echt niet wat ik moet doen en zoek een beetje ervaringen. Ik weet dat ik uiteindelijk zelf zal moeten kiezen, maar misschien dat jullie me daar een beetje mee kunnen helpen.
     
  2. humptydumpty

    humptydumpty Fanatiek lid

    Apr 9, 2014
    3,637
    1,193
    113
    Ik kan je niet echt helpen in je beslissing. Ik ben nog nooit ingeleid en heb alleen net als jij een vrij snelle natuurlijke bevalling gehad, hoewel verschillende vrouwen in mn omgeving een prima bevalling hadden met inleidingen. Het gaat dan vaak nog net iets sneller, maar als de medicatie goed gedoseerd wordt hoeft het niet per sé mega heftig te zijn heb ik begrepen.
    Is er een reden waarom je gyn je nu "al" wil inleiden of is dit gewoon een genereus aanbod van zijn/haar kant? Ik verbaas me altijd over het verschil in hoe makkelijk gyns inleiding aanbieden en hoe moeilijk vks erover doen. Ik zou stiekem ook wel ergens niet al te lang na de 40 weken ingeleid willen worden, maar mn VK is erg anit inleiding helaas.
     
  3. RAppel

    RAppel Fanatiek lid

    May 2, 2014
    1,157
    192
    63
    Ik woon in België en in het ziekenhuis waar ik beval kan je eigenlijk vanaf 1 dag overtijd je laten inleiden.
    Ik moet sowieso in het ziekenhuis bevallen en die controle zal me dus waarschijnlijk ook wel rust geven, maar ik ben dus echt bang voor een uuuuuurenlange pijnlijke bevalling en dat wil ik ook niet echt. Maar aan de andere kant, straks komt ze niet vanzelf en word ik toch nog ingeleid, maar ben ik ondertussen wel al paar dagen langer zwanger.

    Ja in Nederland is dat allemaal anders hé. Hier in België laten ze je normaal nooit langer dan 10 dagen overtijd gaan, terwijl in Nederland je met gemak tot 42 weken loopt.
     
  4. unknowable

    unknowable Niet meer actief

    Hoi. Hier ook de keuze gehad om met 41 of 42 weken ingeleid te worden. Heb gekozen voor 41 weken, ook al voelde ik mij nog uitstekend.

    Ik ben er van overtuigd dat het niet goed is om een kind zo lang overtijd te laten zitten. Zeker omdat het een flinke meid was.

    Inleiding is mij goed bevallen. Ging super snel, lichaam ging sneller dan mijn hoofd, dat was even raar.

    Fijn vond ik ook dat je 'in goede handen' bent, alle zorg in het ziekenhuis aanwezig en thuis geen zooi :D

    Succes met het maken van je keuze, volg je eigen gevoel, dat is altijd goed!
     
  5. mamavjulia

    mamavjulia Fanatiek lid

    Jan 13, 2012
    1,194
    0
    0
    Je wordt zoiezo ingeleid?

    Ik ben 2x bevallen door middel van inleiden op 38 weken. Maar nu derde keer zwanger en hoop nu toch echt op de natuurlijke manier te bevallen.

    Bevallingen waren heftig en bij beide een lange weeenstorm. Van 4cm naar 10 cm binnen een kwartier.

    Als je toch ingeleid gaat worden zou ik het morgen gewoon doen als dat voor jou handiger is. Je kan je ook al voorbereiden op de bevalling omdat je weet dat je morgen een kindje gaat krijgen. Heeft natuurlijk ook zn voordelen dat je het vantevoren weet.
     
  6. RAppel

    RAppel Fanatiek lid

    May 2, 2014
    1,157
    192
    63
    Als m'n kindje niet vanzelf komt word ik inderdaad sowieso ingeleid. Natuurlijk is er een kans dat ze zichzelf nog aanbied voor maandag, maar ik reken daar niet echt op. (gewoon een gevoel trouwens)

    Ik heb bij m'n eerste bevalling inderdaad ook een weeenstorm gehad en dat was wel een spontane bevalling.

    Dat plannen lijkt me inderdaad fijn. M'n dochter kan dit weekend bij oma en opa slapen, op die manier kunnen m'n man en ik samen ff wennen aan de baby (moet 48 uur ter observatie in het ziekenhuis blijven wegens medicatiegebruik) en als ik pas maandag ingeleid word, zitten we natuurlijk met oma's en opa's die werken en dochterlief dat naar school moet, dus direct meer stress (vooral voor m'n man, hij zal dan heen en weer moeten reizen en niet bij mij en onze baby blijven)

    Denk dus dat m'n keuze inderdaad uitgaat naar morgen. Maar vind het wel heel spannend...
     
  7. rijkdom

    rijkdom Lid

    Jun 14, 2014
    89
    0
    0
    NULL
    NULL
    Misschien een ander soort oplossing (gaan we hier ook zo doen omdat ik snel beval); wij nemen de kids mee naar het zh en bellen ondertussen mijn ouders die de kids dan ophalen in het zh.
     
  8. mamavjulia

    mamavjulia Fanatiek lid

    Jan 13, 2012
    1,194
    0
    0
    Ik zou dan voor de inleiding morgen gaan. Alles geregeld, geen gestress en je kan je erop voorbereiden.

    Tuurlijk hartstikke spannend!

    Ik hoop op een goede bevalling en dat jullie maar snel van jullie kindje mogen genieten
     
  9. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ik woon ook in België en hier word ik na 10 dagen overtijd lopen ingeleid. Maandag ben ik uitgerekend, een inleiding zou dan voor begin oktober zijn.

    Aan de ene kant lijkt me het voor je kindje en ook voor je lichaam 'fijner' als het spontaan op gang komt. Maar hoe gaan ze je inleiden? Eerst dmv vliezen breken (wat toch iets 'natuurlijker' is als meteen aan het infuus?)

    Aan de andere kant maakt morgen en maandag ook niet veel verschil. Veel succes met je beslissing en een goede bevalling gewenst.
     
  10. RAppel

    RAppel Fanatiek lid

    May 2, 2014
    1,157
    192
    63
    We hebben beslist om nog even af te wachten. Voor ons voelt het toch beter om het vanzelf in gang te laten schieten, dus hopen we dat het nog komt voor maandag en anders maandag toch inleiden.

    Bedankt allemaal voor jullie inbreng.
     
  11. Mienemuisje

    Mienemuisje Fanatiek lid

    Feb 17, 2013
    1,161
    0
    0
    Beetje mosterd...
    Ik ben ook ingeleid met 40.2 en heb er onwijs veel spijt van :( Ik had al 2 cm ontsluiting en weeën toen ik aan kwam, maar als ik het terug kon draaien zou ik het zo doen.
     
  12. RAppel

    RAppel Fanatiek lid

    May 2, 2014
    1,157
    192
    63
    Hoezo had je spijt?
     
  13. Hippo89

    Hippo89 VIP lid

    Dec 11, 2012
    7,373
    343
    83
    Female
    Ik ben bij de derde ingeleid maar al wel met 37 weken ivm medische redenen

    Ik had 2 cm ontsluiting toen ik kwam dus vliezen breken was voldoende, na het breken van de vliezen kreeg ik meteen wee opwekkers, ik kon de weeën juist beter opvangen dan bij de andere twee, vanaf het breken van de vliezen tot geboorte heeft het 6,5 uur geduurd voor ze geboren werd.

    Ik persoonlijk ben van mening dat overtijd lopen niet goed is, maar dat is een persoonlijke mening, dus als je de keus hebt.... Zou ik morgen al kiezen
     
  14. Mienemuisje

    Mienemuisje Fanatiek lid

    Feb 17, 2013
    1,161
    0
    0
    De avond voor de inleiding had ik er geen goed gevoel over.. Smorgens ook niet. Ben toch gegaan. Maar het gaat tegen mijn gevoel in. In mijn ogen heb ik haar er uit gewerkt terwijl ze er misschien helemaal nog niet klaar voor was :(
    Toen ik aankwam had ik al 2 cm ontsluiting en lichte weeën. Na het plaatsen van de balloncatheter werden die gelijk regelmatig en viel die er al snel uit. Ik moest me om 10 uur smorgens melden en ben om half 8 bevallen. Achteraf denk ik... Had ik maar af gewacht, dan was ze misschien de volgende dag zelf gekomen.
     
  15. RAppel

    RAppel Fanatiek lid

    May 2, 2014
    1,157
    192
    63
    Wij hebben dus inderdaad ook besloten om te wachten, in de hoop dat de bevalling vanzelf begint. Toch voelt het dubbel, aan de ene kant ben ik dus inderdaad ook van het gedacht dat het niet zo goed is om overtijd te gaan, zoals Hippo89 zei, maar aan de andere kant wil ik haar ook de kans geven vanzelf te komen, omdat ze er nog niet klaar voor is misschien zoals Mienemuisje zegt.

    Nu ja, vandaag ben ik dus niet ingeleid, morgen moet ik weer terug aan de monitor en we zien dan wat de gyn zegt, over zwanger het weekend nog ingaan en dan maandag inleiden als ze niet vanzelf komt.
     

Share This Page