Ik vroeg me af of ze nu eigenlijk de kleine wassen na de bevalling ivm de kleertjes want anders zijn de mooie nieuwe kleertjes al vies. Of is dit een stomme vraag, haha Groetjes cindy
Gelijk na de bevalling wassen ze de baby niet, ivm het huidsmeer ed, dat is goedvoor het huidje. Maar ze drogen het wel goed af enzo, dus echt smerig word het niet. (teminste zo heb ik het begrepen)
Ok dus je neemt gewoon gelijk de mooie kleertjes mee of bewaar je die, ik weet echt niet wat voor een kleertjes ik moet meenemen.
Ik neem niet gelijk de mooiste duurste kleertjes mee. Gewoon meer wat pyamaatjes van die joggingoutfits. Baby wordt toch nog helemaal in een kleedje of cape gewikkeld voor de warmte. Dus je ziet amper wat hij aan heeft. Dus een pyama achtig iets lijkt mij het comfortabelst voor de baby.
ik heb daar helemaal niet over nagedacht,maar de kleertjes die mn zoontje als eerste aangehad heeft zijn echt niet vuil geworden hoor.zelfs de doeken waar ze hem mee droog gevreven hebben en de badcape waar hij in gewikkeld werd toen hij er uit was niet.die waren na een wasbeurt weer vlekkeloos.
Bij ons was het zo, dat ze eerst een tijd onder een doek op mn buik werd gelegd. Na ongeveer 2 uurtjes gingen ze dr wassen (ze zat onder het bloed) en toen pas kreeg ze kleertjes aan. Wel zou ik 2 mutsjes meenemen, 1 meteen na de geboorte en 1 na het wassen.
bij mij in het zh hadden ze zelf baby kleertjes, ik hoefde niks mee te nemen, maar had toch meegenomen, voor het kraamvisite
Ik moet er zelfs over na denken. Je denkt na de bevalling aan alles behalve aan kleertjes die wel eens vies kunnen worden Volgens mij deden ze even op mijn buik en toen in badje
Hier was de volgende dag pas een badje. Het ergste bloed was er af geveegd, maar dat was het. Het enige dat echt vuil was geworden was haar mutsje. Die zat onder het bloed enzo... ze had een lekkere bos haar bij geboorte. Maar de wasmachine maakt ook de dure kleertjes weer lekker schoon. Zelfs mijn slaapjurk die halfdoorweekt was met meconiumhoudend vruchtwater, huidsmeer en bloed, kan ik weer aan, en tis er niet aan te zien dat hij bij een bevalling gebruikt werd.
mijn zoontje zat onder het huidsmeer en dat hebben ze er grotendeels afgeveegd. hij mocht pas na 6 dagen in bad (kon zich slecht op temperatuur houden en een badje zou teveel energie kosten) maar in die 6 dagen was hij echt niet vies hoor hij stonk niet en zn kleertjes werden ook niet vies, afgezien van spugen het ziekenhuismutsje dat hij direct op kreeg werd wel vies, ik zou dan ook niet erop aandringen dat ze direct jouw eigen mutsje op doen hihi das wel zonde, mijn zoontje kreeg direct een mutsje op toen hij nog niet helemaal schoongepoetst was.
Mijn dochter zat wel onder het vet maar is niet gewassen maar haar kleertjes zijn volgens mij niet vies geworden hoor, en als dat wel zo was dan is dat eruit gewassen. Maar dat huidvet trekt heel snel in het huidj. Ik ruik haar nog toen ze net was geboren HEERLIJK!
Een kindje dat net uit jouw buik komt, is echt niet vies hoor en mocht dat wel zo zijn, dat vegen ze wel schoon. Eva is de dag erna pas in bad gegaan, ze hebben haar wel schoon moeten vegen omdat ze had gepoept terwijl ik aan het persen was, was dus een vieze boel . Maar heerlijk hoor, zo'n vers ongewassen baby'tje!
Ik had een pakje met voetjes meegenomen en nog een extra setje kleding gewoon een broekje en een truitje. Dat was maar goed want het pakje met de voetjes eraan was te klein, daar kon ze haar benen niet in strekken.
owww dit wilde ik ook zeggen! mijn dochter was snachts geboren en ging pas de volgende dag in bad... en ze rook die nacht zooo lekker zoet! bij dit kindje ga ik ook weer aan hem/haar ruiken hoor! is zo'n bijzonder geurtje! on topic: Dus ook niet meteen gewassen. Wij hadden ook gelijk de mooiste kleertjes aan laten doen.. alleen het mutsje was ene beetje bebloed, maar verder was alles gewoon schoon gebleven!
Bij de oudste weet ik het niet zo goed meer, maar zij kreeg nadat ze op mijn buik had gelegen een pakje van het ziekenhuis aan (geel voor meisjes en blauw voor jongetjes). Pas toen ze mee naar huis mocht (na 5 dagen), kreeg ze haar eigen kleertjes aan die ik had meegenomen. Ze was toen uiteraard al in bad geweest en schoon. De jongste zat onder het babyvet wat ze toen niet afveegden omdat het een functie zou hebben voor de huid. Ook mocht ze niet in bad omdat ze dan teveel zou afkoelen (ze kon haar temp niet goed vasthouden en was erg klein) en ze kreeg ook een pakje van het ziekenhuis aan. Pas voordat ze naar huis mocht is ze in bad geweest en heeft ze haar eigen kleertjes aangekregen. Ik heb er niet over nagedacht dat de kleertjes vies zouden kunnen worden, maar dat is ook beide keren niet gebeurt. Groetjes, Giegel
bij alyssa waren de kleertjes niet al te vies geloof ik. maar ik moet zeggen, kraamverzorgsters kunnen erg goed wassen. (als je wasmachine het blijft doen tenminste) alle vlekken van de bevalling zijn overal uitgegaan. liefs doris
Hier is ook alles weer schoon geworden... de kraamverzorgster had het over bloedwasjes . 's Nachts de eerste erin, toen de volgende ochtend nog 2 en alles was weer helemaal schoon!
ik moet zeggen dat ik hier ook meteen aan zat te denken haha.. en moet je eerlijk zeggen dat ik nu nog steeds niks heb uit kunnen zoeken omdat ik het gewoon niet weet.. heb in ieder geval wel wat goedkopere mutsjes gekocht zodat ik die weg kan gooien als het erg vies wordt.. Groetjes
Dit heb ik ook gedaan! Een pasgeboren babytje zit echt niet te wachten op allerlei onhandige niet makkelijk zittende kleertjes!