klopt dit?

Discussion in 'Anticonceptie' started by Oek oek, Jun 29, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Oek oek

    Oek oek Fanatiek lid

    Aug 16, 2006
    1,461
    0
    0
    Groningen
    Het is geen waterdichte anticonceptiemethode, maar geen enkele methode is dat. Het geven van borstvoeding is zelfs geen slechte manier van anticonceptie en biedt vooral tijdens de eerste zes maanden na de geboorte betrouwbare bescherming. Het is bijna zo goed als de pil, mits de baby jonger dan zes maanden is, de baby uitsluitend borstvoeding krijgt en de moeder sinds de geboorte nog niet normaal gemenstrueerd heeft. Na zes maanden wordt de betrouwbaarheid minder, hoewel het nog steeds enige bescherming biedt.

    :confused: is dit echt waar?
    :) das handig! ;)
     
  2. FreeWilly8

    FreeWilly8 Fanatiek lid

    Oct 23, 2006
    2,055
    0
    36
    Gediplomeerd SPW4 WB'er, Rugzakbegeleider regulier
    Hardenberg
    Het schijnt zo te zijn dat je minder vruchtbaar bent de 1e paar maanden. Zelfbescherming van je lichaam zeg maar. Toch is het niet veilig, want het gebeurt best vaak dat vrouwen die net bevallen zijn ook alweer heel snel zwanger zijn, terwijl ze borstvoeding geven. Dus echt betrouwbaar is het niet, volgens mij.

    Je kunt tijdens bv de minipil gebruiken.
     
  3. speeters

    speeters Fanatiek lid

    Nov 26, 2006
    1,410
    0
    0
    Belgiƫ
    Het is in ieder geval veiliger als je volledige borstvoeding geeft. Vrouwen die toch zwanger worden geven vaak nog een flesje bij hoorde ik onlangs. Maar misschien kun je het best eens aan je gyn vragen!
     
  4. kimkivits

    kimkivits Fanatiek lid

    Jun 28, 2006
    2,209
    0
    0
    Eigen zaak, fotografe
    eindhoven
    mijn schoonmoeder gaf borstvoeding na geboorte van mijn vriend. na een maand was ze weer zwanger ondanks de borstvoeding waardoor mijn vriend en zijn broer nu dus maar 10-11 maanden schelen. leon op 15-07 geboren en rick op 29-06. dus het is niet 100% veilig. maar ja dat is de pil toch ook niet!?
     
  5. Mila24

    Mila24 Fanatiek lid

    Jun 30, 2007
    2,199
    0
    0
    Antwerpen
    Wij hebben 6 maanden zonder pil en condoom gevreeen en ik ben niet zwanger geworden dus het zou best eens kunnen werken :D..... (ik gaf dus ook volledige borstvoeding )
    Terwijl ik toen ik de pil gebruikte zwanger ben geworden dus borstvoeding is voor mij betrouwbaarder dan de pil :)
     
  6. one of kind

    one of kind VIP lid

    Feb 14, 2006
    22,149
    278
    83

    bij mijn schoonmoeder hetzelfde, mijn man is van maart, en zijn jongere zus is van januari jaar erna, direct weer zwanger dus .
     
  7. Kalush

    Kalush Fanatiek lid

    Jan 7, 2006
    2,694
    0
    0
    Noorden v/h land
    Volgens mij klopt het niet. Je kan gewoon zwanger raken hoor.
    Je weet niet wanneer er weer een eisprong komt en die kan sneller zijn dan je denkt.
    En dan is de kans gewoon weer aanwezig om zwanger te worden.
    Niet elk lichaam reageerd hetzelfde.. dus als je niet zwanger wil worden zou ik maar opletten.
    Ze hebben niet voor niks een pil uitgevonden die je kan gebruiken tijdens borstvoeding.
     
  8. FreeWilly8

    FreeWilly8 Fanatiek lid

    Oct 23, 2006
    2,055
    0
    36
    Gediplomeerd SPW4 WB'er, Rugzakbegeleider regulier
    Hardenberg
    Eens met Kalush, als je echt niet zwanger wil worden: gebruik de mini-pil als dat verder geen probleem voor je is.
     
  9. Schiepie

    Schiepie Actief lid

    Jun 20, 2007
    122
    0
    0
    Ja of laat zo'n spiraaltje zonder hormonen zetten, kun je veilig borstvoeding geven zonder zwanger te worden ;)
     
  10. FreeWilly8

    FreeWilly8 Fanatiek lid

    Oct 23, 2006
    2,055
    0
    36
    Gediplomeerd SPW4 WB'er, Rugzakbegeleider regulier
    Hardenberg
    Kan je ook doen, alleen het feit dat het spiraaltje geen bevruchting maar alleen innesteling voorkomt, staat me heel erg tegen.
     
  11. Kiki

    Kiki Fanatiek lid

    Jul 8, 2005
    4,364
    1
    38
    Fulltime memmie en mod :-)
    Steenwijk
    Ook het zogenaamde hormoon-spiraaltje, de mirena, kun je zonder probleem tijdens de borstvoeding gebruiken. En de Mirena onderdrukt de eisprong, dus heb je ook niet het risico om een bevruchte eicel af te stoten.

    Groet van Kiki
     

Share This Page