Klopt dit?

Discussion in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' started by Hupje, Oct 6, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Hupje

    Hupje Actief lid

    Jun 15, 2015
    281
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn baby is bijna een half jaar. Tot nu toe krijgt hij exclusief borstvoeding, binnenkort gaan we beginnen met bijvoeding en ik wil de borstvoeding graag gaan afbouwen (maar liever niet stoppen).

    Mijn eigen idee was om over te gaan op de fles onder werktijd (eerst met afgekolfde melk uit de vriezer, daarna met flesvoeding) en de rest van de tijd borstvoeding te blijven geven. In de praktijk zou dit neerkomen op borstvoeding tussen 18.00u en 6.30u. Zolang als mijn productie dat trekt, natuurlijk.
    De CB-arts vertelde dat de kans dat je productie voldoende blijft, groter is als je niet meer dan 8 uur tussen twee kolf/voedingsmomenten laat. En dat je daarvoor ook niet per se een hele voeding hoeft te kolven, korter zou ook voldoende zijn. Is dat zo? (Ik vertrouw mijn CB niet zo als het aankomt op bv-adviezen)
     
  2. Heidi Akkers

    Heidi Akkers Fanatiek lid

    Jun 30, 2008
    2,754
    0
    0
    lactatiekundige
    Gelderland
    Hoi,

    Het ligt er ook een beetje aan hoeveel voedingsmomenten je nu nog hebt en hoe snel je deze wil afbouwen. Stel je hebt een voeding tegen 13 uur en zo tegen een uur of vier in de middag nog eens, dan zou ik eerst 1 voedign afbouwen en dan na een week, anderhalf (of langer) de volgende. Zou je te snel je voedingen afbouwen dan loop je kans dat je voeding snel terug loopt. Een en ander is natuurlijk afhankelijk ook van hoe makkelijk je voedt, hoe het tot nu toe is gegaan. En of je kindje in de avond, nacht nog drinkt. Het kan ook zijn dat je kindje juist in het begin van de verandering extra bij je komt om het evenwiht in productie in stand te houden.

    Als je nog even wil kolven klopt het dat kort kolven een signaal geeft, beter in dat geval dan helemaal niets doen. Maar bouw rustig af en kijk wat je lichaam doet. Zou je twee weken de tijd geven voro het nieuwe evenwicht overdag, dan gaat het ook al geleidelijker waarschijnlijk.

    Kun je daar wat mee? Succes!
     
  3. Hupje

    Hupje Actief lid

    Jun 15, 2015
    281
    0
    0
    NULL
    NULL
    Op dit moment is het ritme op een goede dag ongeveer 6u, 10u, 14u, 18u, 22u en 1 of 2x per nacht. Op een werkdag kolf ik nu om 9.30u, 12.15u en 15.00u (dus 1x vaker dan de live voedingen). Ik wilde ongeveer een kolfmoment per week afbouwen, maar kan daar ook best langer de tijd voor nemen.
    Tot 4 maanden is de borstvoeding best moeizaam gegaan, dus ik snap dat de kans er is dat mijn productie gedeeltelijk voeden niet trekt. De vraag is dus of je met 1x korter overdag kolven (veel) meer kans hebt dat het goed blijft gaan.
     
  4. Heidi Akkers

    Heidi Akkers Fanatiek lid

    Jun 30, 2008
    2,754
    0
    0
    lactatiekundige
    Gelderland
    ja, wanneer je iets van stimulatie geeft, houd je de tussenliggende periode dus korter en de kans op sneller teruglopen kleiner. Dan zou ik inderdaad naar eerst 2 keer gaan en dan naar 1 keer overdag. Als dat goed gaat kun je kijken waar je status quo ligt, hoe kort of hoe lang je moet kolven zonder problemen te zien in opbrengst. Overigens kan de overweging ook zijn kolven voor signaal, niet zo zeer voor milliliters, die drinkt je kindje er wel uit als het live bij jou ddrinkt!
     
  5. Hupje

    Hupje Actief lid

    Jun 15, 2015
    281
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ga het inderdaad proberen om 1x te kolven voor de stimulatie. We zien wel hoe ver we dan komen :). Dankjewel voor je advies!
     

Share This Page