kloven

Discussion in 'Stel je vraag aan de verloskundige' started by elinora, Nov 4, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. elinora

    elinora Lid

    Sep 12, 2008
    17
    0
    0
    Hallo,

    Ik ben 11 weken zwanger en ben in juli geopereerd aan anale kloven( een soort aambeien), vooral ook omdat je er anders tijdens de zwangerschap nog meer last van zou kunnen krijgen.
    Ik heb na de operatie eenwondhelende zalf moeten gebruiken en daarna nog eventjes omdat de wonde nog niet helemaal hersteld was.

    Ik heb door de zwangerschap regelmatig last van obstipatie en merk dat de wonde vaak terug bloedt. Ik weet nu niet goed of ik die zalf terug mag gebruken of niet en of dit bloedverlies verder kwaad kan?

    Alvast bedankt!
    Elinora
     
  2. Mirjam

    Mirjam Verloskundige

    Dec 2, 2005
    11,590
    2
    0
    verloskundige en lactatiekundige IBCLC
    hoi Elinora,

    dat bloedverlies kan geen waad. De zalf mag je gebruiken. Probeer de ontlasting zo zacht mogelijk te houden door veel te drinken (min. 2 liter) en veel vezels te eten. Ook kan roosvicee laxo helpen of lijnzaadcapsules. Soms moet je de cirkel doorbreken en lactulose nemen (op voorschrift arts).

    Mirjam
     

Share This Page