Koperspiraal - (geen) menstruatie?!

Discussion in 'Anticonceptie' started by Lauren02, Jun 2, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lauren02

    Lauren02 Actief lid

    Feb 21, 2014
    169
    1
    18
    NULL
    NULL
    Hoi,
    Sinds april heb ik toch maar een koperspiraal laten zetten, ben er enorm blij mee! Heb een controle echo gehad, en hij zit perfect (zei ze). Maar nu. Eerste menstruatie; ongesteld als een gieter! Maar goed, hier was ik al een beetje op voorbereid. Nu zou ik donderdag ongesteld moeten zijn geworden (dus 2e x na plaatsen), alleen heb ik sinds donderdag maar heeeeeel iets voornamelijk oud bloedverlies gehad. Moet ik me zorgen maken? Of komt dit vaker voor?
    Bedankt alvast!
     
  2. Vlindertjeh

    Vlindertjeh Bekend lid

    May 18, 2014
    545
    67
    28
    Female
    Het zuiden
    #2 Vlindertjeh, Jun 2, 2017
    Last edited: Jun 2, 2017
    Het kan zijn dat je ongesteldheid minder wordt of weg blijft..
    Na het zetten van het spiraaltje ben ik 2 maanden lang ongesteld geweest, weinig en donker van kleur.. nu al een maand of 2 helemaal niets
     
  3. Kache

    Kache VIP lid

    Jan 11, 2012
    6,257
    1,165
    113
    Nee. Dit is niet zo.
    Koperspiraal heeft invloed op de menstruatie (krampen, hoeveelheid bloedverlies e.d.), maar niet op je cyclus!

    Dus als je overtijd bent, dan moet je een testje doen. Hoe betrouwbaar ook, ze geven geen 100% bescherming...
    Er zijn natuurlijk ook wel andere redenen waarom je cyclus anders reageert (tijdens ontzwangeren, als je BV geeft of recent gegeven hebt, recent hormonale anticonceptie gebruikt, van nature geen regelmatige cyclus etc), maar dat kun je zelf het beste beoordelen. En dan nog kan er soms een uitschieter tussen zitten. Ik heb een regelmatige cyclus van ronde 29-30 dgn, maar heb de afgelopen jaren ook wel eens uitschieters gehad van 35, 37 tot zelfs 44 dgn.
     
    Ysabella likes this.
  4. Vlindertjeh

    Vlindertjeh Bekend lid

    May 18, 2014
    545
    67
    28
    Female
    Het zuiden
    @Kache ..
    je hebt gelijk! Met koperspiraal kan ongesteldheid inderdaad niet uitblijven wel met mirena.
    Sorry voor mijn verkeerde antwoord!
     

Share This Page