Lastig slapen en acupunctuur?

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Nonie, Jul 1, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nonie

    Nonie Bekend lid

    Mar 28, 2014
    502
    1
    18
    Ha allemaal!
    Wij hebben een dochter van bijna 7 maanden en zij vindt het erg lastig om in slaap te vallen en om door te slapen na een slaapcyclus. Zelf in haar bedje is ze nog nooit in slaap gevallen, in de doek valt ze wel in slaap, maar daarvoor moeten we een half uur rondlopen in een prikkelarme omgeving. Ze valt wel aan de borst in slaap, ook weer in een prikkelarme omgeving en na een behoorlijke tijd, minstens 20 minuten. Ze vecht elke keer uit alle macht tegen de slaap. S Nachts wordt ze een keer of 6 a 8 wakker, dan slaapt ze vrij snel weer verder na een slokje. Anders niet.
    De reden van het slechte slapen kennen wij niet, maar wij vermoeden dat er toch ergens een reden moet zijn.
    Lichamelijk lijkt ze niets te mankeren, ze is een aantal keer behandeld door een cranio sacraaltherapeut (uit voorzorg) en daar was niets bijzonders te melden.
    Ze is altijd vrolijk, fanatiek, behoorlijk temperamentvol. Ze wil niets missen van de wereld en zoekt uit zichzelf alle prikkels op, vindt aandacht en nieuwe dingen doen geweldig. Ze lijkt slapen maar zonde van haar tijd te vinden, maar ze heeft het wel heel hard nodig, anders zit ze zichzelf gruwelijk in de weg en kan ze zich niet meer vermaken.
    Voor mij is dit een halve dagtaak die ik niet uit handen (borsten:)) kan geven, maar dit moet toch gaan gebeuren omdat ik over 7 weken moet gaan werken en dan moet ze naar de opvang.
    Nu wil ik misschien acupunctuur gaan proberen en ik ben benieuwd of er mensen zijn die dit geprobeerd hebben bij kindjes die lastig slapen en wat hun ervaringen zijn. Of misschien zijn er nog andere gouden tips? Inzichten in de oorzaak van het niet willen slapen?
    Alvast bedankt!!
     
  2. Nonie

    Nonie Bekend lid

    Mar 28, 2014
    502
    1
    18
    Niemand?
     
  3. Sneeuwvlokjes

    Sneeuwvlokjes Fanatiek lid

    Mar 12, 2014
    2,131
    1,210
    113
    Ik heb geen ervaring met acupunctuur. Wel weet ik van een aantal mensen om mij heen (en ook hier op het forum) dat er veel winst te behalen valt met homeopathie. Ik weet niet of je hier wel eens over na hebt gedacht, maar wellicht is het wat voor jullie.
    Veel succes in ieder geval.
     
  4. Nonie

    Nonie Bekend lid

    Mar 28, 2014
    502
    1
    18
    Oh thnx, dat is goed nieuws! Ga er eens naar googelen:)
    Als iemand daar ervaring mee heeft, hoor ik het ook heel graag!
     
  5. shoshana

    shoshana Niet meer actief

    Ja daar ben ik ook wel benieuwt naar. Hier een zoontje van 7 maanden die moeilijk slaapt. In de nacht gelukkig wel goed (ook borstvoeding). Alleen overdag standaard na een half uur wakker. Ik leg hem met veel moeite op bed, in een soort houdgreep op zijn zij. Drie keer per dag een half uurtje. En 's avonds als ik hem op bed gelegd heb wordt hij na een uur wakker. Til hem eruit knuffel hem, leg hem terug en hij slaapt weer door. Vooral voor overdag zou ik willen dat hij langer aan een stuk slaapt. Hoe ben je op acupunctuur gekomen??
     
  6. Lieke84

    Lieke84 Fanatiek lid

    Jun 1, 2011
    3,016
    2
    38
    Ik zou bij geen baby geen acupunctuur gaan proberen hoor. Het is en blijft een alternatieve geneeswijze en in dit geval prikken met naaldjes in je baby waarbij het maar zeer de vraag is of het helpt zou ik dan moet doen. Zou mij echt iets te ver gaan, maar dat is persoonlijk natuurlijk.
    Van homeopathie heb ik ook eigenlijk niet zo veel wonderen gehoord. Osteopathie dan weer wel.
    Je bent geen idee waar het aan zou kunnen liggen? Verder geen bijzonderheden?
     
  7. Nonie

    Nonie Bekend lid

    Mar 28, 2014
    502
    1
    18
    Shoshana: ik ben door veel door te klikken op Google op de website gekomen van een acupuncturist die zegt goede resultaten te behalen bij baby's hiermee, vandaar dat ik hier eens naar ervaringen ging vragen:)

    Lieke: nee geen idee waar het aan kan liggen, lijkt wel of ze niet snapt dat ze haar ontspanning en rust kan vinden door gewoon haar oogjes dicht te doen. We hebben al verschillende methodes geprobeerd, o.a. Die van Stephanie lampe, maar het werkt niet. Lichamelijk mankeert ze niets, t is een vrolijk ding, maar slapen snapt ze niet. We willen haar niet laten 'uithuilen' dus zoeken naar alternatieven... Osteopaat zou ook nog kunnen, maar volgens mij doet ie ongeveer hetzelfde (of iig met hetzelfde doel) als een cranio sacraaltherapeut dus ik weet niet of daar nog veel nieuwe dingen naar voren zullen komen, of heeft iemand andere ervaringen?
     
  8. Carino

    Carino Fanatiek lid

    Feb 2, 2011
    4,277
    0
    36
    Ik denk dat je moet accepteren dat je een temperamentvolle dochter hebt. Die zijn vaak alerter, actiever en moeilijk te stoppen. Mijn dochter is zo, de zoon van mijn zus ook.

    Regelmaat en bewust rust inbouwen helpt hier veel. Verder accepteren dat ze minder slapen, die sterke wil zit er nou eenmaal in.

    Voordeel is dat zulke kinderen vaak goed kunnen spelen, op avontuur gaan en snel zelfstandig zijn. Die sterke wil heeft ook positieve kanten!
     
  9. Nonie

    Nonie Bekend lid

    Mar 28, 2014
    502
    1
    18
    Thnx carino, voor je reactie! Ja ze is idd temperamentvol en dat is ook helemaal prima! Hoe heb jij bewust rust ingebouwd, hoe ziet dat er uit bij jullie?
    Het maakt voor mijzelf helemaal niet uit hoor, het enige wat ik spannend vind is hoe dat zo op de opvang gaat. Daar heeft ze geen borst om aan in slaap te vallen. Gastouderbureaus (en cb) staan ook heel afkeurend tegenover deze manier van inslapen als je ze spreekt, maar een andere heb ik nog niet gevonden
     
  10. Carino

    Carino Fanatiek lid

    Feb 2, 2011
    4,277
    0
    36
    Hoe ziet je dat er nu uit? Zo vaak wakker worden 's nachts is niet echt fijn, voor allemaal niet. Waar slaapt ze?

    Wat eet ze op een dag en vaak geef je bv?

    Gaat ze straks naar een gastouder en hoe gaat ze daar wennen?
     
  11. Nonie

    Nonie Bekend lid

    Mar 28, 2014
    502
    1
    18
    Nu is ze de laatste twee nachten maar 2 x wakker geworden, dat was eigenlijk altijd zo, laatste twee weken was het ineens extreem vaak. Ze slaapt in een co-sleeper op onze kamer.

    Ze eet sinds een maand ook vast voedsel, en dan eet ze zo veel mogelijk met ons mee, alleen groente en fruit. In stukjes, maar ze krijgt behoorlijk veel binnen. Verder om de 3 à 4 uur borstvoeding.

    Morgen beginnen we met twee uurtjes wennen bij de gastouder, en dan plannen we meteen de rest van de wendagen.
     

Share This Page