Hoi meiden, Ik heb al eerder een topic geopend over ons "slaap draakje", onze dochter van 1,5 jaar die nooit een super goede slaper is geweest. 3 weken geleden is ze op haar eigen kamertje gaan slapen, in een ledikantje. Tot die tijd sliep ze bij ons in de cosleeper omdat we dat alle 3 fijn vonden, maar nu ik 32 weken zwanger ben, en ze 's avonds heel erg claimerig was aan mn lijf was ik toe aan de nachten eventjes alleen, tot de baby er is. Ze heeft nooit veel geslapen overdag, met een maand of 7, 8 sliep ze nog 1x overdag. De afgelopen 3 weken heb ik een schema bijgehouden hoe 't slapen gaat, en wat blijkt? Ik maak haar na 1,5 uur wakker 's middags omdat het 's avonds anders echt feest is en ze wakker blijft tot ver na mijn limiet ( als in 22.30 of later! ) De afgelopen 21 dagen is ze 's avonds 6 keer voor 20.15 in slaap gevallen, 's ochtends is ze meestal tussen 7 en 8 wakker. De andere 22 keer was het tussen 21.00-21.30-22.00 dat ze sliep. Ik denk zelf dus dat een middagdutje van 1,5 uur nog te lang is voor haar? Opzich kan ze eventueel wakker blijven, even een heel klein slaapje in de auto bijvoorbeeld, soms speelt ze ook gewoon ruim een uur in bed 's middags zonder te slapen. Maar ze is dan wel punt af natuurlijk 's avonds. En rond 17.00 is het vaak een lastige tijd. Valt ze na 15.00 uur nog in slaap, bijvoorbeeld tijdens het wandelen of in de auto, ookal is dat maar 15 minuutjes, dan geld 's avonds hetzelfde verhaal; wakker tot heel laat. Hoe kort slapen jullie kindjes die niet veel slaap nodig hebben 's middags? En hoe oud ging bij jullie het dutje 's middags over? ( Ik heb dus niet zoveel aan verhalen van kindjes van 3 die nog 2 uur slapen tussen de middag en dan 's avonds om 19.00 braaf slapen... Daar kan ik alleen maar van dromen ) Enerzijds zou ik graag hebben dat ze nog lekker dut de laatste 2 maanden van mn zwangerschap en de kraamperiode, maar anderzijds heb ik als ze om 19.30 op bed ligt tenminste een beetje avond aan mezelf en straks voor de baby...
Onze zoon gaat na de boterham om 13.00 naar bed, krijgt dan wel stikem nog een klein flesje. 18.30 begint het naar bed breng ritueel, 19.00 (soms een half uurtje later) ligt hij er in, soms slaapt hij direct, soms speelt hij nog wat. Ik merk dat zoon het goed doet op dit vaste schema. voorheen voeden en slapen op verzoek, was soms heel onrustig, een tijd moesten we helpen met inslaap vallen. ik zou zelf niet wakkermaken als hij slaapt, maar wel voorkomen dat hij pas laat op de middag gaat slapen. Misschien heb je er wat aan?
hier nog zo'n meisje van 14 maanden, ze slaapt nu van 11u/half 12 (krijg t niet later) en dan zo'n 2 uurtjes maximaal. maar gaat wel tegen 19.30 dr bedje in. als ze bv tijdens een autorit in slaap valt na 15u, is t s avonds ook hommeles... alleen kun je dat niet altijd voorkomen helaas. dus waarschijnlijk heeft je meisje erg weinig slaap nodig, dus ik zo t wel gaan 'regelen' een vaste tijd s middags en dan wakker maken na bep. tijd.
ik zou indd ook wakker maken na een bepaalde tijd slapen 's middags. Je zou het ook gewoon eens een week kunnen proberen om te kijken hoe het gaat. Het zou indd heel goed kunnen dat ze minder slaap nodig heeft. Als ik kijk naar een vriendin en haar zoon, zij brengt hem om 11uur al op bed voor zijn middagdut en laat hem slapen tot 13:30-14uur en brengt hem dan om 19:30 weer naar bed 's avonds. Als later zijn middagdut doet en dus ook later wakker wordt, is hij 's avonds om 21uur... Probeer het eens een paar dagen en kijk wat er gebeurt! xx
We hebben ook een redelijk vast schema, normaalgesproken gaan we om 11.30 eten, om 12.30 naar bed en ze slaapt vaak redelijk snel - of ze wil zelf wakker blijven. Ik maak haar dus wakker als ze 1,5 uur geslapen heeft want ze wil gerust 3 uur slapen overdag maarja dan is 't 's avonds een ramp... Maar zelfs met een middagdutje van 1,5 uur slaapt ze 's avonds pas tussen 21.00-21.30. We gaan om 19.00 klaar maken voor bed, 19.30 ligt ze er meestal wel in, maar het is de afgelopen 3 weken dus pas 6 keer voorgekomen dat ze rond 20.00-20.15 sliep, de andere keren altijd na 21.00!
Wat ik bij ons heel duidelijk merk is dat wanneer ik haar ook maar een half uur te laat op bed leg, ze over haar slaap is en ze moeite heeft de slaap te vatten. Dan is het de hele avond feest... Ik moet haar dus altijd VOOR 19:00 op bed leggen. Is het al 19:00 geweest, lukt het gewoon niet meer zonder problemen. Ik vind het vreemd dat jij je meisje omschrijft als een dreumes die weinig slaap nodig heeft als ze 3 uur kan slapen als je aan haar zou overlaten... Probeer haar inderdaad 's middags eerder op bed te leggen, voor 12en. Combineer dit met 's avonds vroeger op bed. Misschien helpt het?
Ik laat onze dochter maximaal 2 uur slapen s middags, zo niet dan is het snachts feest.. Ik maak haar dus na 2 uur wakker, vaak niet nodig want dan word ze naar 1,5 uur zelf wel wakker..