Naar de huisarts geweest

Discussion in 'Zwanger worden' started by Dragonfly, Dec 10, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Dragonfly

    Dragonfly Niet meer actief

    Hoi meiden,

    Ik ben vandaag naar de huisarts geweest. Ik hoor bij die groep meiden die niet ongesteld worden en ook niet zwanger zijn. :(
    Waar ik bang voor was gebeurde gelukkig niet, dat ik weer naar huis gestuurd zou worden met het bericht dat ik mijn menstruatie maar moest afwachten.
    Ik mocht rustig mijn verhaal doen dus verteld over de kinderwens, dat mijn cyclus ineens van slag is en dat ik er gewoon helemaal niks meer van snap. Verteld over de negatieve testen en dat ik steeds wel het gevoel heb dat de menstruatie moet beginnen, maar op de een of andere manier niet doorzet.
    HA heeft vanalles uitgelegd over de menstruele cyclus en waardoor het kon dat het zo lang op zich laat wachten.
    Het kon een cyste zijn, maar dat leek hem zeer onwaarschijnlijk. Kwam vooral voor bij dames met een maatje meer, zeg maar.
    Wat misschien wel kon was een te snel werkende schildklier. Dat zorgt er namelijk voor dat je je gejaagd gaat voelen, stofwisseling gaat sneller, enz. En ja, ik ben de laatste anderhalf jaar langzaam afgevallen. Ben nu zo'n 8 tot 10 kilo lichter en dat zonder dieet (eerder het tegenovergestelde).
    Een snelwerkende schildklier zorgt ervoor dat heel veel processen in je lichaam versnellen, maar laat het nou net zo zijn dat je menstruele cyclus daardoor vertraging oploopt.

    Ik heb een papier meegekregen en kon gelijk door naar het ziekenhuis om bloed te laten prikken.
    Ze hebben vijf buisjes bloed afgenomen :pale: Het wordt getest op schildklierfunctie, leverfunctie, algemeen bloedbeeld en HCG en al die andere hormonen die te maken hebben met je cyclus.
    HA zei dat ze daar ook aan konden zien of ik voor of na mijn eisprong zit.
    Ik ben zeer benieuwd wat eruit gaat komen. Misschien wel niks, maar ik ben blij dat ik toch heen gegaan ben.
    Ik ben momenteel een brok onzekerheid en hoop dat ik hierdoor iets meer duidelijkheid krijg. Je cyclus wordt dus beïnvloed door heel veel factoren die in eerste instantie misschien niets met je cyclus te maken lijken te hebben.
    De uitslag is er misschien vrijdag al, maar in ieder geval maandag. Nog even afwachten dus.

    Groetjes Fly
     
  2. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Goed zeg, zo'n huisarts die met je meedenkt! Nu wordt er inderdaad actie ondernomen. Als ze weten wat het is, kunnen ze je misschien iets geven om je cyclus weer op gang te brengen. Ik zie boven je banner dat je cyclus in het begin trouwens zeer regelmatig was. Wat irritant dat het nu opeens zeer onregelmatig is. Ik hoop voor je dat ze gauw weten wat het is, want dan kun je ook weer verder met je kinderwens!
     
  3. Hope1982

    Hope1982 Bekend lid

    Nov 13, 2008
    565
    0
    0
    Hoi meid, wat goed zo een ondernemende huisarts. Ik heb een traagwerkende schildklier en weet dus een en ander af van hoe de schildklier je lichaam in de war kan schoppen. Hoe mooi het ook is als daar het antwoord ligt hoop toch dat het niet je schildklier is want meestal heb je daar dan de rest van je leven last van en dat is niet leuk. Hopelijk krijg je wel een duidelijk antwoord waar het aan kan liggen.
     
  4. 5Mare5

    5Mare5 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    3,694
    0
    0
    Ede
    hey, wat fijn dat je ha zo open stond voor je verhaal. ik hoop dat er echt iets duidelijk wordt door de bloedonderzoeken. Het zou fijn zijn om te weten waar je aan toe bent hè.
     
  5. Dreamer83

    Dreamer83 VIP lid

    Apr 16, 2008
    10,390
    30
    48
    Goed dat je op je schildklier getest bent!
    Ik was in 4 maanden 10 kilo afgevallen (en had net met moeite in 4 jaar die 10 kilo erbij gekregen!)
    En ja hoor, ik heb de ziekte van Graves.
    Maar mijn cyclus is er niet door van slag trouwens.

    Ik hoop dat ze je kunnen helpen met je cyclus!
    En dat er verder niks ernstigs met je aan de hand is.
    Succes met wachten!
    (ik werd meteen dezelfde avond gebeld dat het niet goed zat, terwijl ik de uitslag dus pas een week later verwachtte! Dus als er iets echt niet goed zit hoor je dit vast heel snel)
     
  6. Dragonfly

    Dragonfly Niet meer actief

    @Hope: het staat er misschien een beetje alsof ik erdoor in een joepie stemming ben (nu ik het teruglees), maar ik hoop alleen maar dat de onderzoeken iets opleveren om mijn cyclus weer op gang te helpen.
    Nog geen 4 maanden geleden kon ik de klok erop gelijk zetten en nu kan ik er ineens geen pijl meer op trekken.

    Maar goed, er wordt ook op de leverfunctie getest en bloedarmoede, enz. Ik wacht het rustig af. Meer kan ik toch niet doen. Ben alleen blij dat ik mijn verhaal kwijt kon en dat er nu actie ondernomen wordt. Natuurlijk hoop ik dat er niks ernstigs aan de hand is, maar wel dat ze de oorzaak kunnen vinden.
     
  7. Hope1982

    Hope1982 Bekend lid

    Nov 13, 2008
    565
    0
    0
    Hoi Dragonfly,

    Ik schrok een beetje van je berichtje want had het totaal niet zo bedoelt. Ik kan me voorstellen dat je opgelucht bent dat er actie wordt ondernomen en dat je hoopt op een uitslag waar je wat mee kunt. Nadat ik anderhalf jaar met zoveel pijn en klachten gelopen had was ik ook blij toen eindelijk een naam kon worden gegeven aan wat ik mankeerde. Dus dat kan ik me van jou ook heel goed voorstellen. Ik bedoelde meer dat ik hoopte dat het jou bespaard wordt en dat het hopelijk een onschuldig iets is en alles snel goed komt. Dus ik ben heel blij voor je dat er actie wordt ondernomen en begrijp die opluchting echt heel goed.

    Liefs,
    Hope
     
  8. Dragonfly

    Dragonfly Niet meer actief

    Hoi hoi,

    Zo had ik het ook gelezen hoor! Ik hoop gewoon dat er niets aan de hand is. Was geen uitval naar jou, maar kan me indenken zoals het er staat dat jou gevoel anders zegt. Excuus :)
     
  9. Dragonfly

    Dragonfly Niet meer actief

    Nou, heb de uitslag binnen. Durfde bijna niet te bellen.
    Er is niks uitgekomen, algemeen bloedbeeld was goed en de rest ook allemaal.
    Volgens het hormonale plaatje zit ik nog voor mijn eisprong, dus krijg een hele lange cyclus dit keer. Snap er werkelijk geen bal meer van.
    Kreeg als advies van de huisarts om naar de gynecoloog te gaan. Ze zouden een verwijsbrief schrijven en dan krijg ik vanzelf bericht van het ziekenhuis. Heb maar ja gezegd, maar geen idee of ze wat voor me kunnen doen. Ik heb geen tempkaartjes of wat dan ook bijgehouden. Dat wilde ik gaan doen zodra ik ongi zou worden, maar ja, geen eisprong, geen ongi. Vanaf morgen maar beginnen met tempen, gewoon om er al vast aan te wennen dat dat elke dag moet gebeuren.

    Verder ben ik natuurlijk erg opgelucht dat er niks met me aan de hand is, maar blijf voor alsnog met heel veel vragen zitten.
    Maar goed, zit nog voor de eisprong, dus flink blijven klussen :D

    Groetjes Fly
     
  10. Loe

    Loe Niet meer actief

    hoi, ga maar snel naar de gyn! die kunnen veel meer voor je doen als ze een beetje welwillend zijn. Ik had ook geen tempkaartje hoor. Die geven ze je daar wel......Heel veel succes!
     
  11. kleintje88

    kleintje88 VIP lid

    Nov 17, 2008
    9,362
    2
    0
    veel succes meid!
     

Share This Page