Hoi dames! Even een vraagje. Ik heb gisteren te horen gekregen dat mijn vriend definitief voor een half jaar naar Afghanistan gaat en nu zit ik met het volgende. Chloe gaat nu 4 (hele) dagen naar het kdv en op woensdag heeft mijn vriend een papa-dag. Dit wil prima zo, maar als hij weggaat zou ze 5 dagen per week naar het kdv moeten en dit vind ik echt vreselijk. Echter met mijn baan is het niet mogelijk om minder te gaan werken. Daarom zat ik te denken of een Nanny niet iets voor mij zou zijn. Ik wil dan geen dame die dag en nacht bij me in huis is, maar iemand die 's ochtends komt en 's avonds weer weggaat. Op deze manier is Chloe wel gewoon lekker thuis.. Nu vroeg ik me dus af: - hier mensen ervaring mee hebben en hoe dit bevalt; - hoe ik hier op een betrouwbare manier aan kan komen; - of je hiervoor subsidie ontvangt zoals bij het kdv... Ik hoop wat antwoorden te kunnen krijgen!
Hai Bo, Geen ervaring met nanny's nee, maar wil je toch het volgende even meegeven (voor het geval je er niet aan hebt gedacht): waarom neem je voor dat halve jaar geen dag ouderschapsverlof op? Je werkgever is volgens de wet verplicht dit goed te keuren! Sterkte met het vinden van een oplossing meid, en met het missen van je vriend voor zo'n lange tijd! Liefs, Marit
Ja, dat lijkt me inderdaad fijner voor haar dan 5 dagen kdv. Je hebt zelfs een nanny-opleiding in Nederland las ik eens. Dan zou ik inderdaad wel een gediplomeerde willen. En ik geloof dat je er ook wel wat van terug krijgt van de belasting. Maar persoonlijk geen ervaring mee.
ouderschapsverlof kan pas als je er langer dan 6 maanden werkt, ik geloof dat Bo pas begonnen is. Bel eens een gastouderbureau! Het is dat je heel ver woont anders wist ik wel iets.......
Hoi Bo, Wat is dit geval het verschil tussen een Nanny en een gastouder? Dat kan je volgens mij dan ook proberen. GRoetjes Firella
Ik zou ook een gastouder inschakelen, dit krijg je ook vergoed door de belastingdienst. Je hebt idd geen recht op ouderschapsverlof als je minder dan een half jaar voor je werkgever werkt. Vind het wel sneu voor jullie dat jullie elkaar zo lang moeten missen! Al helemaal omdat je je nu helemaal niet lekker in je velletje voelt zitten. Sterkte meissie!
Thnx dames, ik ga even kijken! Een gastouder is niet zo divers volgens mij als een nanny.. Ik zou dan bijv. ook willen dat ze wat in het huishouden doet.. eten koken hoeft niet, dat vind ik zelf ook fijn om te doen.. Maar dan kan ik m'n huishoudster opzeggen en dat zij dat overneemt, dat scheelt ook weer in de kosten natuurlijk.. Het is ook vervelend dat ik hem zolang moet missen, maar goed.. dat is het leven. Niks aan te doen, we wisten dit eigenlijk van te voren... Hoe dan ook, het blijft natuurlijk altijd een domper. Daarnaast heb ik, zoals Melina al noemde, geen recht op ouderschapsverlof... Ben 2 maanden geleden begonne
je kan idd gewoon een gastouder aan huis nemen, die zijn wel wat duurden. en wat ze voor dingen in huis doet kan je volgensm ij gewoon met de dame in kwestie zelf bespreken. volgens mij valt er over heel veel dingen wel te praten
Geen ervaring mee, wel onlangs ook de mogelijkheden bekeken maar er vanaf gezien vanwege de kosten. Een gastouder/Nanny mag maximaal 3 dagen aan huis komen om te vallen onder de wet regeling huispersoneel, wil je meer dan 3 dagen dan kom je automatisch uit op 2 nanny's. Een gemiddeld uurtarief is (dacht ik) zo'n 16 euro, met het aantal uren wat wij af wilden nemen kom je al snel op een post van 2000-3000 euro per maand Succes met het vinden van een oplossing!
hoe denk je erover om een student uit het buitenland te halen? Soms heb je studenten die dan bij je intrekken om de taal te leren en hier een jaar of 2 willen wonen. Dan kan je als je vriend weg is haar in huis nemen?! voor een half jaar bijvoorbeeld.
Dat wou ik ook net zeggen, een au-pair kan ook ideaal zijn, maar dan woont ze dus wel bij je in huis, maar dat wil je geloof ik niet. Met een gastmoeder kun je vaak ook goeie afspraken maken hoor, wat ze wel en niet doet. En dat haal je ook makkelijk voor vér onder de 16euro/uur hoor
Hoi Bo, Mijn vader en stiefmoeder hebben een nanny. Die maakt idd ook schoon etc. Ook is ze evt. in de avonden beschikbaar, en er waren nog wat voordelen. In principe gaat het gewoon wit, dus dan kun je het ook terugvragen dacht ik. Weet wel dat het een stuk duurder is dan een gewoon gastgezin, want daar hebben ze er ook 2 van. (vraag maar niet verder. pfff..) Zal wel eens vragen waar ze haar vandaan hebben. Het bevalt in ieder geval prima en mijn (half)zusje is helemaal dol op haar.
whahahahaha. Mijn stiefmoeder werkt als inkoper bij een grote wijnimporteur en dat is natuurlijk veel belangrijker dan je kind. dus dan werk je gewoon 100 uur in de week, vlieg je 2 x pm de hele wereld over en als je thuis bent zit je ook gewoon achter de computer en heb je geen tijd voor andere dingen. GEloof me, dan zijn 2 gastgezinnen, een nanny en een vaste lijst met oppassen/logeeradressen echt nog steeds te weinig.
Ik heb es geinformeerd, maar dat is voor ons gewoon totaal niet handig.. :S Ben jij al weer aan eht werk LizaB?
Schiet me ineens te binnen: heb je al contact opgenomen met Personeelszaken van Defensie? Kan best zijn dat ze aparte regelingen hebben voor gezinnen waarvan een ouder wordt uitgezonden (hebben veel multinationals ook).
Jaja. gelukkig wel. Thuiszitten is ook niet alles.. (al heb ik een hele mooie, lieve dochter hoor!) Ben helaas wel op een minder leuke plek neergezet. Tja. ervaren intercedenten zijn er niet zoveel met als gevolg dat ik gewoon word neergezet waar de nood het hoogst is. En dat is ver weg en op industrie/productie. (hiervoor op zakelijk en overheid/banken gezeten) Vandaag na lang wikken en wegen dan toch maar een sollicitatie de deur uit gedaan. Senior consulent in mijn woonplaats. En anders zou ik wel als accountmanager willen werken. wel gewoon bij een uzb of detacheringsbureau. Dus, mocht je nog ideeen hebben.. Jij een nieuwe baan toch? Bevalt het een beetje?