nieuwe baan

Discussion in 'Stel je vraag aan het UWV webcareteam' started by miepie28, Apr 8, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. miepie28

    miepie28 Fanatiek lid

    Aug 13, 2008
    2,687
    0
    36
    intercedent
    Hallo,

    Ik heb een ww uitkering en vanaf vandaag een nieuwe baan. Deze baan is voor 16 uur en ik werkte voorheen 24 uur. Als ik mn ontslag krijg bij mijn nieuwe baan gaan ze dan gelijk ww berekenen van de 16 uur?
     
  2. UWV

    UWV VIP lid
    Staff Member

    Beste Marieke,

    Je hebt een baan gevonden voor 16 uur en wilt weten wat dit voor je WW-uitkering betekent. Als je gedeeltelijk werkt tijdens een WW-uitkering, dan kort UWV het aantal uren dat je werkt op de uitkering. In jouw geval houdt dit dus in dat je nog (24-16 uur) 8 uur WW-uitkering betaald krijgt per week. Je uitkering is dan voor dat deel beƫindigd. Word je weer werkloos voor dat aantal uren dan kunnen er zich twee verschillende situaties voordoen.

    Word je binnen een half jaar na aanvang dienstverband weer werkloos uit deze 16 uur werken, dan heropent het UWV de uitkering voor dat aantal uren. We stoppen dus met het korten van die 16 uur.

    Ben je langer dan een half jaar aan het werk geweest, dan heb je een nieuw WW-recht opgebouwd voor die 16 uur. Je dient dan dus voor die uren een nieuwe WW-aanvraag in. Verdiende je in je laatste dienstverband minder dan in het dienstverband daarvoor, dan kom je mogelijk in aanmerking voor het garantiedagloon.

    Actuele informatie over gedeeltelijk werken tijdens de WW-uitkering vind je hier.

    Met vriendelijke groet,

    Ella
    UWV Webcare Team

    www.uwv.nl/webcare
     

Share This Page