Ontslag genomen..

Discussion in 'De lounge' started by MoedervanSafia, Apr 23, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MoedervanSafia

    MoedervanSafia Fanatiek lid

    Mar 10, 2013
    2,803
    4
    38
    Hoi allemaal,

    Ik weet dat het niet te doen is in deze tijd, maar ik voel mij op een of andere manier opgelucht?

    Ik heb er verschillende gezondheidsklachten aan overgehouden door de hoge en zware werkdruk..

    Ik heb alleen een vraagje aan jullie..

    Ik heb al voor de maand april en mei al kinderopvangtoeslag gekregen (dochter ging naar een gastouder).. Nu ik niet meer werk heb ik er natuurlijk geen recht meer op.. Ik wil wel dat ze nog 1 maand naar de gastouder gaat zodat ik elke dag langs uitzendbureau's kan gaan en bedrijven.. Moet ik dat geld dan toch terug betalen of niet?

    Voor nu heb ik al de kinderopvangtoeslag al stop gezet.. maar de belastingdienst betaald natuurlijk 1 maand van tevoren uit..

    Wat moet ik precies doen?
     
  2. Amaranthas

    Amaranthas Fanatiek lid

    Nov 29, 2013
    3,534
    3,869
    113
    Opzij zetten en dan terug betalen indien ze er om vragen?
     
  3. cactusje

    cactusje VIP lid

    Feb 12, 2015
    6,752
    1,993
    113
    ik denk dat je dan mei sowieso terug moet betalen als je dan nog geen werk hebt en eventueel een gedeelte van april..
     
  4. TmvD

    TmvD Bekend lid

    Jan 10, 2013
    795
    1
    18
    NULL
    NULL
    Volgens mij krijg je nog 2 maanden sowieso om nieuw werk te zoeken. Hoe lang precies weet ik niet dat zou je de site van de belastingdienst terug kunnen lezen.
     
  5. Manoya

    Manoya Niet meer actief

    Gewoon even de belastingdienst bellen, die weten het beste hoe of wat.. misschien krijg je inderdaad wel een periode de tijd voor te solliciteren, maar misschien ook niet.. zou geen risico nemen en het geld apart leggen.
    Wel fijn dat je je opgelucht voelt!!
     
  6. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,735
    7,501
    113
    Female
    ik zou het apart zetten maar dacht dat je nog 2-3 maanden toeslag krijgt zodat je ander werk kan zoeken. staat ergens op de site van de belastingdienst/toeslagen.
    dit hebben ze gedaan omdat veel mensen anders in de problemen kwamen met opvang en werk zoeken. dan hadden ze de opvang opgezegt en vervolgens hadden ze weer werk gevonden maar konden de kids niet meer op de opvang terecht ivm wachtlijsten. en het zoekt natuurlijk wat makkelijker naar werk als je niet ook nog eens voor je kids moet zorgen..
     
  7. Born2beMom

    Born2beMom Fanatiek lid

    Dec 9, 2014
    1,484
    0
    36
    NULL
    NULL
    3 maanden heb je nog recht op dezelfde uren.
    Dus stel je krijgt nu voor 100 uur per maand KOT dan heb je nog recht op 300 uur.
    Dit mag je nu meteen opmaken maar mag je ook bewaren en egrens (evt.) Verspreid dit jaar opmaken.
     
  8. dorisn

    dorisn Fanatiek lid

    Jun 2, 2007
    4,319
    37
    48
    ede
    let er wel op dat je zelf ontslag hebt genomen (of lees ik dat nu verkeerd). dan kunnen de regels weer anders zijn.
    anders even de belastingdienst bellen, die kunnen je wel uitleggen wat je rechten zijn.
    fijn dat je iig opgelucht bent en succes met het zoeken naar een andere baan.
     
  9. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    Jan 9, 2007
    8,722
    628
    113
    Volgensmij heb je nergens recht op als je zelf ontslag neemt!
    Ik niet in elk geval maar dat is al weer twee jaar geleden.
     
  10. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Dit.

    Ik ben augustus 2014 werkloos geworden. Door mijn dochter een dag minder per week naar het kdv te laten gaan, kon ze de rest van 2014 op het kdv blijven. Je mag die uren de rest van het kalenderjaar gebruiken.
     
  11. MoedervanSafia

    MoedervanSafia Fanatiek lid

    Mar 10, 2013
    2,803
    4
    38
    Bedankt allemaal voor reacties.

    Ik hoop natuurlijk dat ik zo spoedig mogelijk een nieuwe baan vindt (hopen op genoeg vakantiebaantjes)

    Ik ga het eens opzoeken en navragen aan het gastouderbureau. Hun vertelden dat ik nog maximaal 6 maanden recht op had, een soort wachttijd. Hun zouden het verder voor mij uitzoeken.

    Ik wil haar gewoon ook in mei naar de opvang brengen (natuurlijk niet de 100 uur per maand) zodat ik heen en weer kan rennen van uitzendbureau naar bedrijven/uwv etc.
     
  12. MoedervanSafia

    MoedervanSafia Fanatiek lid

    Mar 10, 2013
    2,803
    4
    38
    Ow dat is wel fijn, want ik wil zo graag bij de gastouder blijven (buurvrouw) en het voelt gewoon heel goed bij haar. Als ik geen opvang meer heb, dan kan ik niet naar sollicitatiegesprekken of naar bijeenkomsten omdat ik geen familie in de buurt heb..
     
  13. Brinta

    Brinta Fanatiek lid

    Apr 9, 2013
    2,145
    191
    63
    Zuid holland
    Ik weet dat er per 1 januari een nieuwe wet is dat je 6 maanden recht blijft houden op kinderopvangtoeslag bij het verliezen van je baan. Dit was eerst 3 maanden. Hoe het zit als je zelf ontslag hebt genomen durf ik niet met zekerheid te zeggen.
     

Share This Page