opzegtermijn?

Discussion in 'Zwangerschap en werk' started by faith82, Mar 14, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. faith82

    faith82 Actief lid

    Jun 5, 2006
    367
    0
    0
    Hoi,

    Ik wil na mijn verlof aan een andere baan gaan beginnen, ben al druk aan het solliciteren. begin juli is mijn verlof afgelopen..

    Ik werk nu ruim 5 jaar bij een baas, nu wil ik dus weg, omdat het beleid me daar een beetje tegen staat, maar nu kan ik mijn contract niet vinden en weet ik dus niet hoelang opzegtermijn ik heb.. hoe kan ik daar achterkomen zonder het aan mijn baas te moeten vragen?

    Ik hoop dat iemand mij kan helpen, want ik zit hier best wel mee..

    Liefs Faith
     
  2. Pendrag

    Pendrag VIP lid

    Jul 26, 2006
    6,458
    1
    0
    Zonder contract is dat best lastig. Is er een collega aan wie je het kunt vragen? Of een afdeling personeelszaken? Meestal is het 1 maand maar ja, je zal net zien dat het bij jou anders is.
     
  3. Vennetje

    Vennetje Actief lid

    Aug 3, 2006
    261
    0
    0
    ik neem aan dat het bedrijf dus geen CAO heeft?
    anders zou je het daarin op kunnen zoeken.

    succes!
     
  4. faith82

    faith82 Actief lid

    Jun 5, 2006
    367
    0
    0
    We hebben wel een Cao, daar staat in dat de opzegtermijn na 5jaar, 2 maanden is. maar ik weet dus niet of er in mijn contract anders staat vermeld..

    Ik heb ook wel een collega , maar die kan helemaal haar mond niet houden en komt ook uit hetzelfde dorp. We werken er met z'n drietjes, mijn baas, ik en die collega..

    Zelf had ik het idee om de boekhouder van mijn baas om een kopie van mijn contract te vragen, (als die het heeft) die heeft toch ook beroepsgeheim?

    Wat een gedoe, mijn baas is gewoon niet makkelijk..
     
  5. Evelieveling

    Evelieveling Fanatiek lid

    Oct 30, 2006
    3,158
    0
    0
    Julianadorp
    Ik zou gewoon zeggen dat je nesteldrang hebt. Dat je bezig bent om al je zaakjes op orde te krijgen. Maar dat je tussen je papieren je contract niet meer kan vinden. Gewoon vragen of je een kopie mag hebben voor je eigen administratie.
     
  6. Claartje79

    Claartje79 Fanatiek lid

    Aug 17, 2006
    4,862
    1
    0
    huismuts
    Groningen
    of dat je huizen aan het kijken bent en je een kopie nodig hebt voor de hypotheek aanvraag? er zijn wel een aantal dingen te bedenken waarbij je een kopie contract nodig hebt, geef het een draai ;)
     
  7. Patricia1983

    Patricia1983 Actief lid

    Feb 23, 2006
    497
    0
    16
    Arnhem
    Volgens mij kan je na je verlof per direct stoppen? Of heb ik dat verkeerd? Ik zit namelijk met hetzelfde probleem. Ik heb waarschijnlijk per 1 mei ook een andere baan en weet ook niet wanneer ik op moet zeggen. Ik denk dat ik in april gewoon meldt dat ik per 1 mei een andere baan heb en gewoon niet meer terugkom. Zit nu toch nog in m'n verlof.

    Succes!
     
  8. Josien

    Josien VIP lid

    Jun 27, 2006
    9,956
    5
    38
    Female
    Loonadministrateur
    Noord-Brabant
    Dames, als in de CAO staat dat het na 5 jaar dienstverband 2 maanden bedraagt is dat altijd bindend, ongeacht wat je afgesproken hebt in je arbeidsovereenkomst. Je moet het zo zien: de CAO staat boven de arbeidsovereenkomst en de wet staat weer boven de CAO.

    Groetjes,
    Josien
     
  9. Josien

    Josien VIP lid

    Jun 27, 2006
    9,956
    5
    38
    Female
    Loonadministrateur
    Noord-Brabant
    Voor mensen zonder CAO:

    De wettelijke opzegtermijn geldt als er geen sprake is van een specifieke bepaling in de arbeidsovereenkomst en er evenmin een afwijkende regeling over opzegtermijnen in de CAO is opgenomen. Artikel 7:672 lid 2 van het Burgerlijk Wetboek geeft aan hoe lang de wettelijke opzegtermijn is. Voor een werknemer is dat één maand. Voor de werkgever is de opzegtermijn afhankelijk van de duur van de arbeidsovereenkomst. In onderstaande tabel staat hoe lang de opzegtermijn is bij een dienstverband van:

    korter dan 5 jaar: 1 maand
    5 tot 10 jaar: 2 maanden
    10 tot 15 jaar: 3 maanden
    15 jaar of langer: 4 maanden.
     

Share This Page