Ostheopaat

Discussion in 'Baby en dreumes' started by lolliebol, Oct 25, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lolliebol

    lolliebol Bekend lid

    Nov 15, 2012
    647
    0
    0
    Hoi,

    Mijn vraag is heel simpel.
    Wat denken jullie van een ostheopaat?

    O ja, ik hou van EERLIJKE antwoorden/meningen!!!
     
  2. stierin

    stierin Lid

    Aug 12, 2009
    70
    0
    0
    Positief,

    Mijn zoon huilde eerst veel,spuugde veel en leek last van zn nek te hebben.Maar zoek wel er wel een die goed is,zit echt verschil in!
     
  3. sandraske

    sandraske VIP lid

    Jul 23, 2010
    14,043
    0
    0
    Noord-Brabant
    In het kort half jaar fysio ivm voorkeurshouding en geen verbetering, 3 behandelingen osteopaat en weg was de voorkeurshouding.
     
  4. Sandana

    Sandana VIP lid

    Jan 9, 2012
    5,682
    5
    38
    Female
    Verpleegkundige
    Onder Eindhoven
    Ik vind het een prima oplossing voor verschillende problemen.
    Goede aanvulling op het medische.

    Probleem van de medische wereld is dat ze niet verder denken dan een snelle oplossing. Maar waarom is die ziekte nu ontstaan? Dan kijken ze alleen naar enkele standaarden ipv ook te kijken naar de psyche.
     
  5. happyglow

    happyglow Fanatiek lid

    Oct 18, 2012
    2,101
    0
    0
    Accountmanager Binnendienst
    Maarssen
    eens met het bovenstaande. mijn oudste dochter was een ander kind na 3 behandelingen.
     
  6. Juni83

    Juni83 Actief lid

    Nov 6, 2011
    431
    1
    16
    NULL
    NULL
    Jep! Positief!
    Bij mijn dochter geweest voor haar voorkeurshouding, na 2 behandelingen over
    Afgelopen week geweest met mijn zoontje van 7 weken ivm onrust/ slecht slapen en na 1 behandeling nu al veel verbetering!

    Ik zeg iedereen op naar de osteopaat, ben er zooo positief over!
    Terwijl ik echt niet zweverig ben ofzo maar hier geloof ik heilig in!
     
  7. Vanilla

    Vanilla Fanatiek lid

    Jul 10, 2006
    1,373
    0
    36
    Negatief helaas...

    Onze dochter heeft een erge voorkeurshouding en ben via via bij een osteopaat terecht gekomen. Was al wat sceptisch door de verhalen die ik er over gelezen had. Behandelen is namelijk niet zonder risico's en daarnaast niet bewezen effectief. Goed gesprek gehad met de osteopaat en uiteindelijk hebben we toch 1 behandeling gehad.

    Na deze behandeling bewoog ze helemaal niet meer naar haar slechte kant en zijn er zelfs foto's van haar nek gemaakt om beschadigingen uit te sluiten. Gelukkig was dit niet het geval. Dat was voor ons dus de eerste en de laatste keer. Het ging hier niet om een kwakzalver overigens maar om een osteopaat die netjes aangesloten is en samenwerkt met div. andere instanties. Achteraf zei de kinderarts dat zij er al helemaal niet positief tegenover staat, zij gelooft zeker niet in baat het niet dan schaadt het niet.
     
  8. Username

    Username Niet meer actief

    Geen goede ervaringen.

    4x geweest met dochter vanwege fikse voorkeurshouding, reflux en extreem huilen. Aardige dame, daar niet van. Maar we zijn er niets mee opgeschoten. Dochter huilde alleen maar harder en de voorkeurshouding bleef hetzelfde. En dat terwijl zij aangaf dat we na één of twee behandelingen echt wel verschil moesten merken. Ze was overigens gediplomeerd enzo, dat hebben we uitgebreid uitgezocht. Je wilt namelijk niét bij een cranio sacraal type terecht komen.

    De fysiotherapeut hielp hier overigens prima. Door omstandigheden kwamen we daar pas terecht nádat we naar de osteopaat waren geweest.

    Ik zou het je dus niet aanraden.
     
  9. Username

    Username Niet meer actief

    Waarom die vraag? Overweeg je naar een osteopaat te gaan?
     
  10. Konijntje1985

    Konijntje1985 Actief lid

    Feb 28, 2013
    201
    0
    16
    NULL
    NULL
    Wij hebben tien maanden aangemodderd met ons zoontje en absoluut niet genoten. Na één behandeling bij de osteopaat hebben we een ander kind!
     
  11. luna1978

    luna1978 Actief lid

    Dec 17, 2012
    168
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb goede ervaringen met een osteopaat. Zoontje huilde heel veel en had een voorkeurshouding. Na 3 behandelingen was de voorkeurshouding weg en hij was daarna een stuk vrolijker :D Van 7-8 uur per dag huilen, naar max. 1 huiluurtje over de hele dag verdeeld vanwege pamper, honger, boertje dwars of gewoon moe.
     
  12. lolliebol

    lolliebol Bekend lid

    Nov 15, 2012
    647
    0
    0
    Ik ben nu zelf 1x geweest met onze kleine vent en ik werd vandaag gewezen door 1 van de meiden in ons besloten clubje, op een aflevering bij radar van een paar weken terug.
    Daarom was ik benieuwd naar praktijk ervaringen van andere moeders en hoe die er tegenover staan.
    Ik geloof zelf ook niet in heel veel dingen, maar het klopte wel wat ze allemaal zei, althans in ons geval dan.

    Wel ga ik een afspraak maken bij mijn ceasar/mensendieck therapeute voor mijzelf en zal dan meteen eens dit met haar bespreken.

    Ik hou heel erg van eerlijkheid dus tegen mij kun je ook alles zeggen zonder dat ik het verkeerd interpreteer:D

    Bedankt voor jullie reacties!!!!!
     
  13. luna1978

    luna1978 Actief lid

    Dec 17, 2012
    168
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik weet niet of het die aflevering betreft, waarin er een baby is overleden? Onze osteopaat vertelde ons dat verhaal, maar het bleek dat die man waarbij dat gebeurd was niet eens zijn papieren had. Hij had nog maar een paar lessen gevolgd en heeft het al in praktijk willen brengen. Het vervelende is wel, dat osteopathie in een negatief daglicht wordt gesteld daardoor. Ik heb me ook wel even achter de oren gekrabt toen ik dat hoorde, maar ik zag wel na 2 behandelingen een heel ander kind. En na de derde behandeling was de voorkeurshouding weg en was hij echt supervrolijk (en nu nog steeds :D). Die man bij wie dat gebeurd is, had nog helemaal niet mogen behandelen.
     
  14. Username

    Username Niet meer actief

    Luna1978: dat ging niet over een osteopaat maar over een cranio sacraal therapeut. En dat is wel een groot verschil!
     
  15. RoAn1981

    RoAn1981 Fanatiek lid

    Nov 17, 2011
    1,858
    461
    83
    Hier helaas ook geen goede ervaringen. We zijn 4 keer geweest ivm voorkeurshouding en darmproblemen. De voorkeurshouding werd erger, nu bij een fysio ervoor en de darmproblemen gingen gewoon uit zichzelf weg toen we de magische 3 maanden grens hadden bereikt. Ook hier een osteopaat die aangesloten was bij alle verenigingen en ervaring met baby's. Ik ga er in ieder geval niet meer heen..
     
  16. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Hier heel positieve ervaringen! Hadden een hele waslijst met klachten, waaronder ontzettend veel krijsen, soms zes uur achter elkaar... Drie behandelingen door een osteopaat en we hebben een heel ander meisje.
     
  17. engeltje23

    engeltje23 VIP lid

    Aug 14, 2011
    9,348
    0
    0
    Mag ik vragen waar je zoontje last van heeft?

    Ik ben ook met ons zoontje naar de osteopaat geweest omdat hij last had van meerdere dingen. Hij had verborgen reflux, blokkades in zijn rug en nekje, veel spanning op zijn hoofdje en darmproblemen.

    Voor de blokkades in zijn nekje en ruggetje en de spanning op zijn hoofdje heeft het heel goed geholpen! Na 3 behandelingen was hij van die klachten af.
    De reflux en darmproblemen zijn er helaas niet minder van geworden, daar heeft hij nog steeds ( hij is nu bijna 13 maanden ) wat last van. Hij gebruikt daar al lange tijd medicijnen voor.
     
  18. Mykelti

    Mykelti VIP lid

    Apr 3, 2010
    11,110
    3
    0
    Een osteopaat is geen "wondertherapeut" en zal voor sommige problemen/kinderen niets kunnen doen, net zoals een fysio en een dokter dat niet voor iedereen kunnen.

    De overleden baby was idd bij een ander soort therapeut, welke de baby behandelde zonder dat de ouders erbij aanwezig waren. a) welke idioot laat zijn baby zomaar alleen ergens, ook al is het een therapeut? en b) deze gebruiken heel andere technieken dan een osteopaat gebruikt, zoals dubbelvouwen van het lijfje, hetgeen de baby, vreselijk genoeg, fataal werd.

    Hier alleen maar positieve ervaringen: zelf RSI fase 2, niets meer aan te doen volgens de artsen en altijd heel veel pijn. Jarenlange fysio hielp alleen voor zo lang ik het 2x per week deed. Begonnen bij de osteopaat en weg ging de pijn. Nu op onderhoudsdosis van 1x per 9 weken, ook voor andere problemen.

    Ons zoontje heeft altijd erg gevoelige darmen gehad en slaapproblemen. Na enkele behandelingen grote verschillen in zijn slapen, veel rustiger en hij heeft veel minder last van zijn darmen, eigenlijk bijna niet meer. Overigens was mijn zoontje al over het jaar heen.
     
  19. aora

    aora Actief lid

    Sep 6, 2012
    444
    13
    18
    NULL
    NULL
    Vaak is het een goed idee om eens te vragen aan de verloskundige of er een bekende osteopaat is die veel met babies werkt. Zij weten over het algemeen wie de goeie en de slechte zijn.

    Waar ik woon hebben we een chiropractie praktijk met een hele grote babypraktijk. De verloskundigen sturen babies daarheen als bijvoorbeeld de borstvoeding niet lukt omdat de baby niet de goede houding aan kan nemen om te drinken.

    Mijn ervaringen zijn positief. Mijn meisje had een voorkeurshouding omdat zij haar nekje niet goed kon bewegen. Na elk consult ging ze vooruit en nu kan ze alle bewegingen maken. Ik heb ook fysio voor haar gehad maar daar ging ze niet mee vooruit.

    Ow en hier werd voordat ze mijn kindje aanraakte al uitgelegd dat de behandeling heeeeeel zacht was. Niet dubbelvouwen of andere enge dingen. En als er kracht gezet zou worden dan werd er niet harder "geduwd" dan wat je zelf zou doen als je met je vinger op je oog zou drukken. Mijn kindje heeft tijdens alle behandelingen ook op mijn schoot gezeten zodat ik er met mijn neus bovenop zat.
     
  20. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    #20 raspberry, Oct 27, 2013
    Last edited by a moderator: Oct 27, 2013
    Een osteopaat kijkt niet naar de psyche hoor. Die kijkt hoe ziekte de balans in het lichaam verstoort en helpt die balans te herstellen via manuele technieken, ipv met medicijnen of chirurgische ingrepen.
    Ze kijken wel holistisch, dus nemen de invloed van allerlei levensomstandigheden wel mee in hun kijk op wat er aan schort.

    De medische wereld kijkt heel regelmatig niet naar de vraag waarom klachten zijn ontstaan. Die behandelen vaak klachten als op zichzelf staand, in plaats van te kijken naar een geheel. Dan worden vaak symptomen behandeld, ipv een ziekte of verstoring van de balans in het lichaam.

    Wat mij betreft hebben beide hun sterke kanten en kunnen ze niet zonder elkaar. Het zou fijn zijn als de medische wereld onderzoek daarnaar eens zou gaan steunen, in plaats van alles af te wijzen. Reden namelijk dat osteopathie nog niet bewezen is als effectieve behandelwijze, is voor een groot deel de afwijzende houding van de reguliere medische wereld: ze WILLEN er niets eens naar kijken...

    Hier zeer positieve ervaringen met osteopathie. Voor mezelf, onze oudste dochter en ook onze jongste.
    Ben zelf van migraine en menstruatieklachten afgekomen, waar het reguliere medische circuit niets mee kon.
    Onze oudste was na 4 behandeling af van voorkeurshouding, spugen, extreme darmkrampen, slecht slapen en constant huilen.
    Onze jongste bleek geen klachten te hebben die de osteopaat kon verhelpen. Onze osteopaat heeft dat duidelijk aangegeven en ook aangegeven dat voor de klachten die zij zag, het reguliere circuit geschikter was. Dat bleek idd ook bij de jongste werd de reflux veroorzaakt door een niet goed sluitend maagklepje en daar kan een osteopaat ook niks aan veranderen.
     

Share This Page