Dat is een goeie tip. Ik Ken de moeder van het meisje eigenlijk best wel goed en het zijn geen angstige ouders. Wel is dochter een beetje een wildebras die niet altijd alert is op gevaar, misschien dat daar ergens de angst ligt. De moeder van het jongetje ken ik ook wel goed. Zij is uit zichzelf wel voorzichtig met paarden en dieren in het algemeen.
Mijn dochter rijdt nu ruim 6 jaar. Ze is in al die jaren drie keer van een pony afgevallen: drie keer in dezelfde les van dezelfde pony. Nu is ze wel voorzichtig, dat scheelt natuurlijk wel, maar toch. Wat je zegt, het zijn ervaren instructeurs. En ze kennen de pony's en paarden. Ze hebben er geen enkel belang bij om met een kinderfeestje kinderen een negatieve ervaring te geven. Al is het maar om het gedoe dat het met de verzekering oplevert. Grapje natuurlijk, wat ik bedoel is, ze (instructie) doen over het algemeen echt wel voorzichtig met die feestjes.
Ik zou hier niet eens over nadenken, omdat ik aanneem dat ze zulke feestjes niet zouden geven als het niet goed zou gaan. Mijn dochter zou zeker mogen. Leuk ook, weer eens wat anders dan de binnenspeeltuin.
Mijn kinderen zouden dolgelukkig zijn. Ik ook. Heerlijk toch! Zou wel beetje jaloers op m’n kinderen zijn. Hahaha. Maar ja, ze mogen natuurlijk mee. Vet stoer dat je zoon dat wilt!
Van mij zou het mogen maar ik ben niet zo bang aangelegd. Alleen mijn oudste is doodsbang vooor paarden dus ik denk niet dat hij zou komen
Geen probleem, zelf ook weleens mijn pony en mijzelf in laten zetten voor een feestje (25 jaar geleden, pony leeft al heel lang niet meer). Maar, ik zou de achterliggende reden proberen te achterhalen en bepalen of je die zorgen weg kunt nemen.
Ik zou in gesprek gaan en ook echt luisteren. Zelf een angstige ouder omdat zoon (9) eerst doet en dan denkt. Hij is hb en denkt absoluut niet als een regulier kind. Kan dus dingen doen die je niet verwacht wat voor hem hartstikke logisch is.... of niet en pas laat achter komt Bij elke schoolreisje/ uitstapje zorg ik dat mijn dag vol is om niet constant zorgen te maken.
Wat een superleuk idee zeg! mijn kinderen zouden mogen hoor! Als er natuurlijk wel gezorgd word voor minimaal een cap en er natuurlijk begeleiders bij zijn
Hier precies zo, wij hebben er niks mee, maar dochter heeft ook 2 paardrijfeestjes gehad, in groep 4 en 5 meen ik.
Ik zou mijn kind zonder twijfel mee laten gaan en zelfs een beetje jaloers zijn op hem Ik heb meteen even gekeken voor een paardenfeestje hier in de buurt, bedankt voor dit leuke idee!
Paarden kunnen flink bijten, je kunt er vanaf vallen, het paard zelf kan vallen ( boven op je) en ze kunnen goed trappen. Maar bij een manege die vaker kinderfeestjes organiseert zou ik wel genoeg vertrouwen hebben. Maar mijn kinderen zijn beiden vrij rustig. Het enige wat mij tegen zou houden is misschien de ouder zelf. Ooit een ouder die aanbood mijn dochter mee terug te nemen van een zwemfeestje 3 kwartier rijden) zegt dochter thuis. Ja ze had de auto vol dus ik moest tussen de bank en de bijrijdersstoel staan. Bij zo'n ouder zou ik wel heel erg twijfelen
Ja, meestal doen ze geen wilde dingen met zo'n feestje en ik zou denk ik wel navragen of ze genoeg begeleiding hebben. Plus haarnetjes voor leencaps, want ik hoef niet dat mijn kinderen luizen krijgen.
Hier hebben ze allebei ook paardrijfeestjes gehad , dus van mij mag het. De oudste is alleen wel zeer allergisch voor paarden, dus zij wil het nu zelf niet meer (ook met medicatie was het gewoon niet leuk meer).
Qua hygiëne is zo'n netje misschien wel iets, maar luizen krijg je niet van een leencap. Die overleven simpelweg niet zonder mens (of je moet de cap direct van het kind mèt luizen opzetten bij een ander kind, maar dat zal niet zo zijn).
@pluk: Maar als paarden structureel bijten en trappen, dan weten ze dat op een manege. Natuurlijk niet als het als reactie op iets onverwachts gebeurt oid, maar wel als het standaard is. Die paarden/pony’s zetten ze niet in voor feestjes of alleen met goede begeleiding. Zo gaat het hier tenminste. Hier zetten ze ook alleen de allerbraafste paarden/pony’s in en dan in principe altijd met naastloper, die het paard of de pony dus aan een halstertouw vasthoudt tijdens het rijden. Veel veiliger krijg je het niet.
Dit... heeft de manege ook fotos etc op een site of op een facebookpagina zodat de ouders ook ervaringen van anderen kunnen zien en er over kunnen lezen? Zodat ze een beetje beeld krijgen?