paracetamol gebruik

Discussion in 'Gezondheid' started by carpediem2010, Jan 12, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ingel

    ingel Actief lid

    Nov 29, 2010
    445
    0
    16
    Female
    Friesland
    Wat ik raar vind is dat je wel 3000 mg paracetamol mag nemen tijdens je zwangerschap i.pv. 100 mg coffeine en 1000 mg paracetamol per dag. Ik vind het best een groot dosis verschil.

    Vandaag nog even nagevraagd aan mijn VK en die gaf aan dat dat beide gebruikt mag worden. Voorkeur gaat uit na gewone paracetamol maar de dosis die ik gebruik (paracetamol met coffeine) is geen probleem en mag ik gerust een week gebruiken.

    Ik denk dat de meningen per VK/Gyn/HA verschilt.;)
     
  2. Ligero

    Ligero VIP lid

    Aug 1, 2011
    6,823
    1,533
    113
    Ligt er misschien ook aan in welk termijn van de zwangerschap je bent?
     
  3. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,134
    8,868
    113
    Dat is inderdaad wat anders, dat is ook alleen op recept verkrijgbaar.
     
  4. Banaantje81

    Banaantje81 Fanatiek lid

    Sep 10, 2009
    1,237
    0
    36
    Codeïne is een opiaat, voor zover ik weet mag dat niet worden geslikt tijdens zwangerschap. Het is zwaar spul.
     
  5. pcomiep

    pcomiep Actief lid

    Mar 22, 2010
    288
    0
    0
    NULL
    NULL
    die coffeine mag opzich wel, maar het is niet verstandig om grote hoeveelheden coffeine binnen te krijgen tijdens je zwangerschap. Net zoals het niet verstandig is om grote hoeveelheden koffie, cola, redbull ed te nuttigen (ook dus door de coffeine). dat er 1000mg pcm per keer mag worden gebruikt en er dan per dosis 100mg coffeine in zit ligt gewoon aan de soort stof. van het ene middel heb je nu eenmaal meer nodig om effect te krijgen als van het andere middel.
    Heel kort en al gezegd: per dag als je zwanger bent maximaal 6 tabletten pcm zónder coffeine. Als je hier dus echt niet voldoende pijnstilling aan hebt kan je kijken met je huisarts of gynaecoloog of er nog iets anders mogelijk is, maar er zijn niet heel veel mogelijkheden.
     

Share This Page