prenatale screening... doen of?

Discussion in 'Onderzoeken en echo's' started by lil, Apr 28, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lil

    lil Bekend lid

    Apr 3, 2014
    766
    0
    0
    Arnhem
    Onze eerste echo hebben we gehad, 8.4 voor deze duur van de zwangerschap zag het er netjes uit! Daarna kregen we de intake met daarin ook de vraag of we een prenatale screening wouden en dat we daar tot 15 mei over na kunnen denken. Ik ben 24, en me vriend 23 dus de leeftijd is er niet. Met in me achterhoofd dat het maar een kans berekening is, en met het motto als het maar gezond is. Is het toch een behoorlijke keuze, mijn vraag doen jullie het wel of niet een waarom?

    alvast bedankt
     
  2. Ctje1987

    Ctje1987 Fanatiek lid

    Mar 29, 2011
    2,822
    94
    48
    Female
    Zuid-Holland
    Het is echt een persoonlijke keuze. Ook heel afhankelijk van wat je wil doen als eruit komt dat je een verhoogde kans hebt.
    Ik heb het beide keren wel gedaan. Ik ben zelf 'pas' 27, maar mijn man is een stuk ouder. Ookal verzekerde de gyn ons ervan dat de leeftijd van de man niet van invloed is bij de combinatietest, hebben we er toch voor gekozen het te doen.
    Beide keren een kans van 1 op 17000.
     
  3. Wintersun

    Wintersun Fanatiek lid

    Jan 14, 2014
    2,091
    0
    0
    omgeving Utrecht
    Wij hebben er voor gekozen om het niet te doen. Het is maar en kans berekening en dat zegt mij niet zoveel. Daarbij vallen wij niet in een risico groep. Mijn man is 34 Ik ben 29. In beide families komen geen afwijkingen voor. En mocht het zo zijn dat onze kleine meid toch iets heeft dan houden weer echt niet minder van haar en is ze net zo welkom als anders. Al realiseer ik me wel heel goed dat het dan heel zwaar kan worden.
     
  4. Stay123

    Stay123 Bekend lid

    May 31, 2013
    996
    0
    0
    Noord-Holland
    Wij hebben er wel voor gekozen. Ik ben zelf 26 en mijn vriend 28. Mocht de berekening niet goed zijn dan konden we verder onderzoeken en ons eventueel voorbereiden op een kindje met Down. Ik heb zelf twee kennissen (24 en 26), beide een kindje met down en dat is dan ook de reden dat wij gekozen hebben voor de test.
     
  5. Nispie

    Nispie Actief lid

    May 24, 2012
    337
    0
    16
    Bij mijn eerste (ongeplande) zwangerschap was ik erg slecht verzekerd en werd het niet vergoed. Ik twijfelde toen sowieso al gezien gevallen in mijn omgeving die compleet in de stress zaten doordat de kansberekening slecht voor hen uitviel en er uiteindelijk niets aan de hand was.
    Mocht deze zwangerschap goed gaan, dan doe ik het denk ik weer niet.
     
  6. Humtum

    Humtum Fanatiek lid

    Nov 9, 2013
    1,046
    30
    48
    Noord Brabant
    Als onze echo goed is gaan wij t wel doen.
    Ook al is het een kansberekening, het geeft wel een indicatie voor nader onderzoek in een stadium waarin je nog rustig kunt nadenken.
    Als ze nl bij de 20 weken echo iets ernstigs zien, heb je niet veel bedenktijd is mijn achterliggende gedachte. Down zou niet gelijk ei de zwangerschap zijn maar de 2 andere stoornissen wel.
     
  7. Maagd

    Maagd Fanatiek lid

    Jan 8, 2014
    3,683
    10
    38
    Noorden/ drenthe
    Wij hebben het wel gedaan. Ik ben zelf 28 maar in de familie komt Down voor (een tante). Daarbij vinden wij dat een kindje met down niet in ons leven past (de ernst van down kunnen ze niet bepalen) klinkt misschien egoïstisch, maar dat is ons gevoel. Het is helemaal een persoonlijke keus want wat doe je met de uitslag? Wil je het kindje hoe dan ook houden? ook al heeft het een afwijking voor down of de andere 2 chromosoom afwijkingen? Is je antwoord daarop duidelijk 'ja' dan zou ik de test niet doen. Enige wat je er dan nog mee opschiet is dat je weet dat je kindje een afwijking heeft en dan kun je je daar misschien op voorbereiden.
    Succes met de keus.
    Overigens onze test was helemaal top, kans van 1:16000
     
  8. Elvis

    Elvis Bekend lid

    Oct 31, 2013
    826
    1
    16
    NULL
    NULL
    Oh to, dit is zo'n persoonlijke keuze. Bij de eerste werd het ons niet aangeboden, maar bij de tweede wel. Toen hebben we het ook gedaan. We wisten wat we wilden met de uitslag.

    Ik denk dus dat dat het belangrijkste is: wat wil je met de uitslag? Qua leeftijd zit je gewoon hartstikke goed, maar je weet het maar nooit. Maar dat geldt ook voor de combinatietest. Die kan heel goed uit pakken, bv 1:5000, maar dan kun je nog die ene zijn. Bedenk dus goed wat je daar mee wil doen.

    Succes!
     
  9. Knoopster

    Knoopster Bekend lid

    Dec 24, 2013
    543
    28
    28
    NULL
    NULL
    Wij hebben er ook voor gekozen.
    Mij had het niets uitgemaakt, ik ga het echt niet weg laten halen tenzij er echt heel wat mis is.

    Maar mijn vriend daar en tegen dacht daar anders over. Dus ter geruststelling van hem de test gedaan.

    Had er uit gekomen dat het een kindje met down had geweest hadden wij nog een flinke discussie gehad. Hoewel ik denk dat vl wel was bijgedraaid.

    Bij ons ook de kans kleiner dan 1 op 15000. Dus voor vl genoeg bevestiging om rustig de zwangerschap te beleven. had hem nog gevraagd of hij eer ook nog een nipt tegen aan wou gooien om het echt zeker te weten. Dat hoefde gelukkig niet :)
     
  10. Nephthys

    Nephthys Fanatiek lid

    Aug 9, 2013
    3,721
    3
    0
    Noord-Brabant
    Ook als je het wilt houden, hoe dan ook, is het handig om te weten waar je aan toe bent :). Denk aan voorbereidingen wat betreft ziekenhuis/thuisbevalling, speciale zorg die nodig kan zijn etc.
     
  11. Kiekies

    Kiekies Fanatiek lid

    Sep 17, 2012
    2,264
    0
    0
    Leerling VIG
    Waar liefde is
    Dit dus :) Daarom hebben wij wel voor een combinatietest gekozen.
     
  12. Novmama1988

    Mar 6, 2014
    20
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben 26 jaar en zwanger van ons eerste kindje. Vorige week donderdag de combinatie test laten doen en daar zagen ze een nekplooi van 3, 6 mm. Vanmorgen een vlokkentest ondergaan en hoop donderdag of vrijdag op heel goed nieuws!
     
  13. Sneeuwvlokjes

    Sneeuwvlokjes Fanatiek lid

    Mar 12, 2014
    2,131
    1,210
    113
    Wij hebben expres niet voor de combinatietest gekozen, omdat het een kansberekening is. De uitslag zegt dus eigenlijk niet zo veel.
    Wij houden van duidelijkheid en zijn gelijk voor de nipt gegaan.
    Heb je gelijk zekerheid.

    Succes met je keuze. Doe wat goed voelt voor jullie.
     
  14. Babsies

    Babsies Bekend lid

    Mar 16, 2010
    817
    0
    16
    NULL
    NULL
    Wij wilden wel weten of ons kindje een afwijking zou hebben maar hebben de test niet gedaan. De combinatietest is een kansberekening. Een 'goede' uitslag betekent niet dat je gegarandeerd een gezond kind krijgt, je kunt alsnog die ene zijn. Een 'slechte' uitkomst kan een hele hoop onzekerheid meebrengen en genieten is er dan echt niet meer bij. Wij hebben uiteindelijk besloten om de 20wk echo te laten doen, en mocht er iets mis zijn, om dan te kijken hoe verder. NIPT hebben we niet gedaan omdat we daar de financiele middelen niet voor hebben. Maar mocht je die wel hebben lijkt me dat de beste keus.
    Gevoel was hier dus een belangrijk argument, ik wilde gewoon genieten van het kindje in m'n buik en mocht het mis zijn, dan zou dat te zien zijn met 20wk. En dan zou het vroeg genoeg zijn voor zorgen. Gelukkig is alles goed, voor zover ze kunnen zien ;
    Succes met de keuze!
     
  15. lil

    lil Bekend lid

    Apr 3, 2014
    766
    0
    0
    Arnhem
    Bedankt voor jullie reactie, de meningen zijn verschillend. en ook die van mijn zijn wisselend. ik denk ja ik ga het doen, daarna van het is maar een kans berekening dus het kan daarna ook nog down hebben. ook bij ons valt de nekplooi voor eigen rekening dat zal rond de 130/160 euro zijn. Nu is het geld niet het probleem... owwhh ik weet het gewoon niet :(
     
  16. Novmama1988

    Mar 6, 2014
    20
    0
    0
    NULL
    NULL
    Vandaag te horen gekregen dat wij een gezonde jongen krijgen! Pak van mn hart
     
  17. lil

    lil Bekend lid

    Apr 3, 2014
    766
    0
    0
    Arnhem
    gefeliciteerd met dit top nieuws
     
  18. Maantje93

    Maantje93 Niet meer actief

    Wij hebben gekozen het niet te doen. Mocht er met de 20 weken echo er uit komen dat het ziek is hebben we tijd genoeg om ons voor te bereiden.
     
  19. lina lina

    lina lina Actief lid

    Nov 3, 2012
    164
    0
    0
    Wij hebben er voor gekozen om het wel te doen, ook al is zwanger worden voor ons niet vanzelfsprekend. Een kindje met Down is een grote zorg, voor de rest van zijn of haar leven (gem. 60 jaar geloof ik). In de zorg wordt steeds meer bezuinigd, waardoor je ook de financiele middelen moet hebben om deze zorg/tijd te kunnen leveren. Tevens moet je je bedenken wie de zorg op zich neemt wanneer jij dit niet meer kunt.
    Binnen mijn werk heb ik ook te maken met mensen en kinderen met down. Bij de ouders hoor ik vaak dat het zwaarder is dan ze zich hadden voorgesteld (bijkomende aandoeningen, onderzoeken, de opvoeding zelf), maar dat ze er veel liefde voor terug krijgen.Je ziet overigens ook dat gezonde broertjes of zusjes bijna geen aandacht krijgen. Ook dingen zoals oppas vinden is lastig, want hier zit gewoon niet iedereen op te wachten.
    Bij de ouderen met down is er vaak familie die het e.e.a. regelt, maar verblijft de oudere met down in een instelling. Nu zijn deze instellingen er nog, maar er wordt steeds verder bezuinigd. Ook vanuit voorzieningen wordt strak gekeken naar wat noodzakelijk is, niet wat handiger of fijner is.
    Ik zou de test wel doen, al is het maar zodat je je kunt voorbereiden op wat komen gaat. Maar dit is mijn mening en het is en blijft een vrije keuze voor iedereen.
     
  20. LCLL

    LCLL Bekend lid

    Jan 14, 2010
    845
    0
    0
    NULL
    Wij hebben er niet voor gekozen. Ik ben 21 en vl 23. Mocht er bij de 20 weken echo iets niet goed zijn hadden we altijd verder kunnen gaan met onderzoeken. Gelukkig was alles goed voor zover ze dat kunnen zien en geniet ik van mijn zwangerschap zonder ongerust te zijn.. :)
     

Share This Page