Privacy

Discussion in 'Over deze site' started by MaybeMama, Jul 30, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MaybeMama

    MaybeMama Actief lid

    Jul 29, 2010
    115
    0
    0
    Ik ben hier gisteren via Google nieuw binnengekomen. Begrijp me goed het voelt voor mij als een warm bad maar ik heb toch een kanttekening...

    Het feit dat ik via Google zocht betekent dat buitenstaanders de berichten kunnen lezen. Als niet geregistreerd lid kon ik dus alle berichtjes lezen maar niet reageren dan moest ik mij registreren.

    Ik vind, gezien de vaak heel persoonlijke verhalen, dat het niet echt netjes is dat a. de berichtjes in Google verschijnen(en dat kun je voorkomen door het af te schermen voor bezoekers) en b. dat vreemden(of misschien zelfs wel bekenden) dat mee kunnen lezen.

    Hoe denken andere bezoekers hierover?
     
  2. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Hoi Esther,

    Het is vooraf duidelijk hoe zwangerschapspagina werkt. Je gaat ook akkoord met deze vorm van het forum.
    Je kiest er dus voor je te registreren en je berichten online te plaatsen. Ook heb je zelf ervaren dat het fijn is dat je vooraf kan bekijken wat voor forum het is, alvorens je je registreert.
    Het is nooit verkeerd je bewust te blijven van het feit dat zwangerschapspagina een openbaar forum is.

    Daarnaast is mijn kanttekening bij jou, je gebruikersnaam.
    Je had er ook voor kunnen kiezen om een annoniem account aan te maken. Nu ben je alleen via je naam al herkenbaar.

    Het plaatsen van foto's, het plaatsen van persoonlijke verhalen en je gebruikersnaam dragen bij aan annonimiteit of juist niet.
    Ga hier zorgvuldig mee om.

    Elmo (moderator)
     
  3. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,074
    2,220
    113
    Brabant
    mee eens. Ik vond het heerlijk om hier eerst mee te lezen en vervolgens lid te worden. Ik had al heel veel info hier gezocht!
    En nu kan ik op mijn werk ook meelezen (wil daar niet inloggen)
    En het is idd niet zo slim om je echte naam te gebruiken als je anoniem wilt blijven....
     
  4. MaybeMama

    MaybeMama Actief lid

    Jul 29, 2010
    115
    0
    0
    Ik vind 'schuilnamen' altijd een beetje jammer. Maar dat is mijn persoonlijke mening. Ik heb zelf ook een forum en ik vind dat ik mijn bezoekers hun privacy beschermen moet. Ik denk ook dat dat de taak is van een moderator. Maar dat is mijn mening.

    Ik denk dat namelijk heel veel bezoekers hier geen rekening mee houden of erg in hebben.
     
  5. MaybeMama

    MaybeMama Actief lid

    Jul 29, 2010
    115
    0
    0
    Vraagje aan moederator: Is het mogelijk alsnog je gebruikersnaam te wijzigen?
     
  6. Rosao

    Rosao VIP lid

    Nov 3, 2007
    12,893
    1,390
    113
    Ik heb er geen moeite mee dat berichtjes openbaar zijn. Er staat ook duidelijk in de regels dat het zo is en waarom. Ik vind het juist wel mooi dat mensen ook info kunnen krijgen zonder meteen lid te worden, denk dat daar veel vrouwen mee geholpen worden.
    Daarnaast, de dingen die ik hier neer zet zijn ook dingen die ik in RL zou zeggen of vertellen.
     
  7. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,074
    2,220
    113
    Brabant
    om even te illustreren hoe openbaar internet is:
    ik heb je foto, je adres en je bedrijf (2) gevonden. wil hiermee niet vervelend overkomen en waarschijnlijk ben je je ervan bewust, omdat je als naam je echte naam hebt gekozen, maar wil alleen even aangeven hoe makkelijk het is om iemand te traceren op internet. Maar dat je daar dus ook een beetje zelf voor kiest.
     
  8. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Het inderdaad mede mijn taak om je privacy te beschermen, daarom wees ik je ook op de bovengenoemde punten.
    In overleg met de beheerders is het bij uitzondering mogelijk je gebruikersnaam te wijzigen.
    Je dient bij alles wat je plaatst zelf de afweging te maken of het binnen je eigen grenzen blijft.
    Zwangerschapspagina gaat er van uit dat iedereen hier zelf over kan beslissen en dus in deze vorm niet beschermt hoeft te worden (naast de waarschuwingen vooraf).
    Er gaat hier dus niets aan veranderen.

    Elmo
     
  9. MaybeMama

    MaybeMama Actief lid

    Jul 29, 2010
    115
    0
    0
    Ja logisch maar dat vind ik in dit geval niet erg. Ik kies ervoor met jullie te praten en me openbaar te maken. Maar ik kan me voorstellen als bijvoorbeeld mijn ouders/vriendinnen kunnen meelezen dat ik daar minder blij van wordt... snap je wat ik bedoel. Ik vind het niet erg dat mensen me kennen maar dat ze sommige dingen kunnen meelezen vind ik wel jammer.
     
  10. MaybeMama

    MaybeMama Actief lid

    Jul 29, 2010
    115
    0
    0
    Oke, moet ik jullie daar een pb voor sturen? Of ik kan ik dat hier opgeven?

    Overigens ben ik niet boos ofzo he?! Dat men dat niet denkt, het viel me gewoon op... ;)
     
  11. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Je kunt het wijzigen van je gebruikersnaam via de beheerders doen (account Lotte).

    Een hele enkele keer krijgen we hier vragen over, in de meeste gevallen is het vooraf duidelijk.
     
  12. MaybeMama

    MaybeMama Actief lid

    Jul 29, 2010
    115
    0
    0
    Oke ga ik haar even een pb sturen. Dankjewel in elk geval.
     
  13. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Doe ik deze dicht.
    Elmo
     

Share This Page