Reisverklaring

Discussion in 'De lounge' started by Zara75, Aug 11, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,035
    6,138
    113
    Happyland
    Sinds kort heb ik een nieuwe baan.
    Helaas heb ik te horen gekregen dat ik geen reiskostenvergoeding krijg.
    Die krijg ik alleen als ik op hun verzoek moet invallen in een ander filiaal.
    Ontzettend balen natuurlijk, en er zijn nog wat dingetjes waar ik hoop uit te komen. Ik heb een contract van 23 uur en in de roosters die gemaakt zijn ben ik 4/5 dagen per week ingeroosterd. Heel irritant, want het voelt alsof ik fulltime werk, ik heb veel oppas nodig voor m'n dochter en draai zelf voor de reiskosten op.
    Ik ga morgen sowieso een gesprek aan met mijn mmanager, al vind ik het best moeilijk om voor mezelf op te komen.
    Nu heb ik gelezen dat ik een gedeelte van mijn reiskosten terug kan krijgen bij de Belastingdienst. ( ik reis met de trein).Hiervoor heb ik een reisverklaring nodig van mijn werkgever. Probleem is dat ik een Britse werkgever heb, alles gaat via Engeland. Weet iemand of ze die verklaring zo uit hun mouw kunnen schudden of hebben ze er een speciaal formulier voor nodig van de Belastingdienst? Kan er op hun site niks over vinden..
     
  2. sem frummel

    sem frummel Fanatiek lid

    Oct 21, 2011
    2,386
    1
    36
    verzorgende ig
    Je moet uitrekenen wat t kost meer de trein en opvang en wat je verdient denk niet dat je veel overhoud op deze manier
     
  3. pisum

    pisum Fanatiek lid

    Dec 31, 2007
    4,492
    7
    38
    Groene Hart
  4. Kiwi25

    Kiwi25 Niet meer actief

    Ik heb dat ook een keer gehad, in 2011. Ik moest volgens de regels de helft van de verklaring via NS doen en de helft via werkgever! Lekker Nederlands haha ;)

    De maandabonnementen moest NS een verklaring voor geven, of geven ze automatisch door? Dat weet ik even iet meer

    En voor mijn losse ritten moest ik de hele geschiedenis lijst uitprinten van OV kaart en aan werkgever laten aftekenen. Het geldt alleen als reisverkeer als je zelfde dag en in als uitcheckt. Dus ik was op die hele lijst V-tjes aan het zetten hoeveel dagen meetelden. Volgens mij moest er een formulier bij, wat de salarisadministratie/P&O heeft ondertekent nadat ze mijn lijst met V-tjes hadden nageteld. Maar mijn werkgever heeft 5000 werknemers dus die deden het vaker.

    Vervolgens heb ik die gegevens braaf bewaard in een mapje voor als de belastingdienst het zou controleren (ik zou het nog wel terug kunnen zoeken, maar misschein was 2011 alweer anders dan 2016). Maar de kans dat ze controleren is niet zo groot, en er is ook nooit naar gevraagd.

    Hoe het bij jou/tegenwoordig zit weet ik eigenlijk niet!
     

Share This Page