Rhesusfactor negatief

Discussion in 'Stel je vraag aan de verloskundige' started by Loezz, Jul 24, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Loezz

    Loezz Actief lid

    Feb 10, 2009
    165
    0
    0
    Verzorgende IG
    Hallo ik heb een vraag,

    Vandaag heb ik een pasje in de bus gehad van het diagnostischcentrum dat ik A Nagatief ben. Nu heb ik ondertussen het een en ander gelezen op internet. Ben wel een beetje geschrokken maar ik zal me waarschijnlijk onnodig ongerust maken.

    Maar nu las ik dat je met 30 weken een injectie met antistoffen krijgt maar nu is mijn vraag waarom zo laat? Want zou er nou nooit iets lekken van mijn bloed naar de baby? Ik weet dat we allebei een eigen bloedsomloop hebben maar toch... ze kunnen toch voor de zekerheid het gelijk geven?

    B.v.d Loes
     
  2. Mirjam

    Mirjam Verloskundige

    Dec 2, 2005
    11,590
    2
    0
    verloskundige en lactatiekundige IBCLC
    hoi Loes,

    in de zwangerschap is de kans dat er bloeduitwisseling plaatsvindt minimaal klein. Daarom is het niet nodig om eerder de prik te geven. Alleen bij de geboorte heb je wel kans op bloeduitwisseling.

    Mirjam
     

Share This Page