Schaken

Discussion in 'De lounge' started by Yasmientje14, Jun 30, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Yasmientje14

    Yasmientje14 Fanatiek lid

    Jun 10, 2014
    1,442
    263
    83
    Hey dames,

    Voor mijn dochter ben ik op zoek naar wat uitdaging, inmiddels schaken we regelmatig maar.... nu heb ik daar niet altijd zin in, een potje duurt ook lang etc. ik weet dat er van die vellen bestaan met opstellingen en waar je dan je hersenen mag kraken over de beste verdediging en/of aanval. Jullie zouden mij enorm helpen aan een link hiervan :)

    Alvast dank!!
     
  2. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Mijn zoon schaakt tegen de computer ;))
    Dat ding kan het een stuk beter dan ik, dus ik zit meestal als aanmoediging bij als papa niet thuis is ;)
    Je kunt ook moeilijkheidsgraad instellen
     
  3. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Kinderen leren meestal schaken via de stappenmethode. Hiervoor kun je boekjes kopen en per boekje wordt het moeilijker.
    Je kind kan ook op les gaan. Een les bestaat meestal uit een half uur werken in het stappenboekje en vervolgens een partij spelen.

    Via onderstaande links krijg je meer info;
    https://www.stappenmethode.nl/nl/stap1.php
     
    Yasmientje14 likes this.
  4. Yasmientje14

    Yasmientje14 Fanatiek lid

    Jun 10, 2014
    1,442
    263
    83
    #4 Yasmientje14, Jun 30, 2018
    Last edited: Jun 30, 2018
    Lief van je! Ze kan al schaken het is meer dat ik uitdagende werkbladen voor haar wil waar ze bepaalde beste verdedigingen of aanvallen moet achterhalen. Ik weet niet hoe je dit noemt maar weet wel dat ze bestaan.

    @amdaa jij ook enorm bedankt voor je antwoord, hier hebben wij een schermverbod, er wordt hier geen tv gekeken en heel minimaal gecomputerd. Ik wil dat ze echt schaakt met de stukken.
     
  5. Yasmientje14

    Yasmientje14 Fanatiek lid

    Jun 10, 2014
    1,442
    263
    83
    #5 Yasmientje14, Jun 30, 2018
    Last edited: Jun 30, 2018
    Ik heb toch even de site doorgenomen en zie daar wel van die oefeningen die ik bedoel, eens even knippen en plakken om ze op een werkblad te krijgen. Dank je wel!! Ik ga in de bieb maar eens even kijken of ik de boekjes kan lenen.

    Als iemand nog meer opstellingen heeft liefst al in werkblad vorm be my Guest!
     
  6. mol81

    mol81 Niet meer actief

    Je kunt de boekjes ook gewoon bestellen via die site hè, had je dat ook gezien?
     
  7. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    Even uit nieuwsgierigheid: waarom een schermverbod?

    en als het om het schaken gaat, waarom het jezelf moeilijker maken dan nodig? Volgens mij zit er geen tot weinig verschil in schaken op de computer of schaken met echte stukken.
     
  8. Relax

    Relax Fanatiek lid

    Sep 26, 2009
    1,865
    2,057
    113
    Female
    Jammer, het schermverbod. Want de app Chessity wordt op de school van mijn zoons gebruikt en is super uitdagend en leerzaam. Als aanvulling daarop wordt er op echte borden geschaakt in competities en mijn zoons kennen regels en trucjes die ik niet eens kende.

    Als ik google op schaken werkbladen vind ik heel veel hits, daar zit vast iets bij! Ik zie op de eerder genoemde site met de stappenmethode ook veel materialen en proefexamens die heel bruikbaar zijn. En zoals je zelf al zegt zijn er in de bieb veel boeken te vinden met uitleg en oefeningen, al moet ik zeggen dat mijn jongens daar snel op uitgekeken waren omdat het zo oubollig is.
     
  9. debq

    debq Fanatiek lid

    Mar 10, 2010
    3,797
    761
    113
    Heb je schaakles al overwogen? Daar zal ze ook extra uitdaging in het schaken krijgen en waarschijnlijk verschillende werkbladen.
     

Share This Page