Scholen open/dicht

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by xSNDY19x, Apr 14, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. sillies

    sillies Fanatiek lid

    Aug 15, 2013
    3,200
    1,396
    113
    Maar jullie kunnen afstand houden, dat is het grote verschil.
     
    hummeltje5 likes this.
  2. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,618
    8,593
    113
    Daar zat ik net ook aan te denken , want jij zult ook luiers moeten verschonen en billen afvegen bij de wc.
    Covid-19 zit ook in ontlasting, dus in dat opzicht lopen jullie veel meer risico, ongeacht het aantal kinderen.
    Want die kleintjes stoppen ook nog vanalles in de mond en zitten overal aan.
     
    Whoopy and Syane like this.
  3. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,897
    19,382
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    In de bovenbouw wel. In de kleuterklassen ook niet.
     
  4. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,325
    11,919
    113
    #2844 Syane, May 1, 2020
    Last edited: May 1, 2020
    Nou, je kunt ook kinderen van die leeftijd heel goed uitleggen wat mag en niet mag. Dat ouders thuis ook. Je kunt ouders vragen om hier extra aandacht aan te besteden eventueel door een filmpje te kijken (meermaals) ter voorbereiding op het weer naar school gaan.
    In de kleuterklassen die ik ken gaat het er best wel gestructureerd aan toe. En hebben ze echt wel regels en leven de kinderen die ook na.
     
    NiVa0230, hummeltje5, Whoopy and 4 others like this.
  5. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,411
    23,594
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ik heb mijn dochter ook vast wat voorbereid. Dat ze afstand moet houden van de juffen en geen knuffel mag geven ofzo. Toen zei ze: ach, maakt niet uit, ik ben toch niet zo'n knuffelkont :roflmao: Zij heeft wel al die tijd paar dagen per week noodopvang op school gehad, dus ze was al wat gewend. Hoewel de BSO-medewerkers lang niet altijd die afstand hebben gehouden. Ze zat bv een aantal weken helemaal alleen op de BSO. Dan is het moeilijker. En 1x had ze een gat in dr hoofd gestoten die flink bloedde, dan kun je als leerkracht ook niet zeggen: hier heb je een doekje, succes.
     
    hummeltje5, Whoopy, Kolibrie2 and 2 others like this.
  6. sillies

    sillies Fanatiek lid

    Aug 15, 2013
    3,200
    1,396
    113
    #2846 sillies, May 1, 2020
    Last edited: May 1, 2020
    Als je het uitlegt en de werkjes er op aanpast en ouders vraagt om het er thuis met de kinderen over te hebben zal dat best gaan. Sowieso stukken beter dan op de opvang.
     
  7. sillies

    sillies Fanatiek lid

    Aug 15, 2013
    3,200
    1,396
    113
    Ik doe handschoenen aan tijdens luier verschonen, altijd al, maar dan nog... Speelgoed moeten we continu schoonmaken en kinderen zitten natuurlijk niet een hele dag aan tafel zoals op school, ook op de bso niet. We zullen het zien!
     
  8. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,676
    13,889
    113
    Female
    Noord- Holland
    Die van ons sinds ie 2 jaar is.
    De laatste 2 maanden voordat t dicht ging door corona zat ie zelfs met zn zusje :)
    Ook voor haar zal het wel vreemd zijn dat hij straks niet meer in dr groep zit. Ik hoop dat het kindje met wie ze een goede klik heeft wel gewoon weer naar de PSZ komt straks (die wordt in de zomervakantie 4 dus zal daarna ook weg zijn helaas).

    Mja, veranderingen trekt ie op zich wel redelijk als in dat ie wel met plezier nieuwe dingen doet.
    Het is alleen wel een kind dat mentaal goed voorbereid moet worden en dat is lastig nu hij niet nog even van tevoren in de klas kan kijken of kennis kan maken met de juf (maar ga dus nog vragen of ze even kunnen Skypen ofzo).
    Verder zit ie na veranderingen wel altijd een poos met zichzelf in de knoop, maar ja, daarin kunnen we hem alleen maar zo goed als mogelijk proberen te begeleiden. Is toch iets wat er bij hoort in t leven tenslotte..
     
  9. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,676
    13,889
    113
    Female
    Noord- Holland
    Veel scholen hadden al meivakantie op t moment dat de nieuwe maatregelen bekend waren en gaan pas maandag weer open.
    Helaas zijn er daarom nog best veel scholen die niks hebben laten horen (al zitten er ongetwijfeld ook scholen tussen die wèl om de tafel zijn gaan zitten in de meivakantie).

    Edit: o haha, dat laatste exact zoals jullie school dus Anouk XD:D
     
    Anouk2005 likes this.
  10. Mammielove

    Mammielove Niet meer actief

    Misschien moet je de aangepaste protocollen van scholen en kinderopvang even doornemen voordat je wat roept :)
     
  11. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,523
    3,772
    113
    Slob eist gezamenlijke afspraken scholen en opvang
    Minister Slob vindt dat de kinderopvang en de basisscholen samen goede afspraken moeten maken over het openen van de scholen. De samenwerkende organisaties in de kinderopvang zijn boos over de stroeve samenwerking tussen de basisscholen en de buitenschoolse opvang (zie 10.26 uur). Sommige scholen gaan halve dagen lesgeven en daardoor ontstaat een gat tussen het einde van de les op de basisschool en het begin van de buitenschoolse opvang.

    De minister van Onderwijs dringt erop aan dat er binnen tien dagen "goede afspraken" worden gemaakt. "Er is niemand bij gebaat als kinderen straks voor een gesloten deur staan." Slob wil scholen niet dwingen om langer les te geven. "Ouders kunnen zo mogelijk naar de medezeggenschapsraad gaan."
     
    hummeltje5, Roanna, Whoopy and 4 others like this.
  12. Lisa280887

    Lisa280887 VIP lid

    Jan 13, 2019
    5,072
    5,826
    113
    Female
    Ik hoop het ook! (Al zijn een hoop leerkrachten nooit gestopt met werken)
     
  13. Lisa280887

    Lisa280887 VIP lid

    Jan 13, 2019
    5,072
    5,826
    113
    Female
    En terecht. Gelukkig is onze directie meteen in overleg gegaan met de opvang en was dat voor de meivakantie al rond.
     
    hummeltje5 and Felice like this.
  14. Lisa280887

    Lisa280887 VIP lid

    Jan 13, 2019
    5,072
    5,826
    113
    Female
    Precies. Kleuters leren door samen te spelen. Hoe moeten ze dat doen als ze onderling afstand moeten houden? Hoe troost ik een gevallen kind vanaf 1,5 meter? Kleuters kunnen enorm spontaan iemand knuffelen. Ik ga dat niet weigeren... Ik hou afstand met volwassenen maar niet met de kinderen in mijn groep. Dat zou meer kwaad dan goed doen.

    En ja, het is enorm gestructureerd in mijn kleutergroep! Maar ik heb veel aandacht voor het sociaal emotionele... vooral straks ! (Ik las ergens iets over dat het afstand houden prima kan met veel structuur ofzoiets.)
     
  15. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,325
    11,919
    113
    Kinderen hoeven onderling geen afstand te houden. Dat je zelf geen afstand tot hen gaat houden is je eigen keuze. Maar het kan wel. En natuurlijk zijn er de uitzonderingen als een kind zich erg pijn heeft gedaan of zo. Maar verder kan het gewoon als je dat wil als leerkracht. Kinderen snappen dat best als je dat uitlegt. Ook van die leeftijd.
     
  16. Lisa280887

    Lisa280887 VIP lid

    Jan 13, 2019
    5,072
    5,826
    113
    Female
    Natuurlijk is het een mogelijkheid. Kinderen begrijpen meer dan mensen soms denken.

    Maar wat denk je dat het doet met een kind als het superblij op een juf afrent na 8 weken thuis, en de juf zegt ‘nee’? Dat is zo sneu en doet echt afbreuk aan het vertrouwen van een kind. Plus: ik zit de hele dag met ze in een ruimte... er komen steeds meer berichten over dat corona in de lucht ‘hangt’ en zo ook kan besmetten. We moeten goed ventileren maar ik heb 1 klein raampje dat open kan. Ik doe wat ik kan om te ventileren maar het is echt lastig. (Er is geen andere ruimte in de school waar ik kan zitten met de klas.)
     
    Roanna and GossipGirlxoxo like this.
  17. Lavendel89

    Lavendel89 Niet meer actief

    Weet iemand hoe het nu gaat in Denemarken? Daar zijn de scholen volgens mij na Pasen open gegaan.. zijn daar inmiddels al weer meer besmettingen? Sorry, misschien is dit niet de juiste topic. Maar ik ben wel benieuwd...
     
    Whoopy and GossipGirlxoxo like this.
  18. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,411
    23,594
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Nee, daar is geen toename tot nu toe!
     
  19. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Ik snap je dilemma, maar ik vind het verstandig dat jullie ouders vragen om kinderen thuis voor te bereiden.

    Afgelopen weken hebben alle kinderen boven peuterleeftijd echt wel meegemaakt dat ze niet zomaar op iemand af kunnen rennen. Dat is als het goed is uitgebreid uitgelegd. Ik verwacht eerlijk gezegd dat de leraren dit prima kunnen uitleggen aan kinderen.

    Een kleuter van net 4 was op kdv ook gewend dat de juf daar hielp bij ongelukjes, eenmaal in groep 1 doet de juf dat meestal niet meer. En dat accepteren de kinderen prima. Zonder vertrouwensschade oid op te lopen.
    Kinderen zijn echt weerbaarder dan we denken.
     
  20. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Oh, en rivm adviseert best wat zorgvuldigheid qua afstand met kinderen.

    Waarom is de 1,5 m maatregel voor jonge kinderen onderling minder streng?
    Dat komt doordat kinderen een kleinere rol spelen in de verspreiding dan volwassenen. We weten dat er weinig kinderen zijn met COVID-19 en dat als kinderen ziek worden, de ziekte milder verloopt. Uit lopend onderzoek lijkt het dat de overdracht van het virus van kinderen onderling of van kinderen naar volwassenen minder vaak voorkomt. Naar school gaan en buitenspelen kan dus gewoon.
    Toch is het verstandig om het contact tussen kinderen uit verschillende groepen, tussen kinderen en ouders en tussen ouders onderling zoveel mogelijk te beperken. Daarom moet de 1,5 meter maatregel wel zoveel mogelijk toegepast worden. Zeker tussen basisschoolleerlingen en leraren. Het is ook heel belangrijk dat kinderen regelmatig hun handen met water en zeep wassen, en hoesten en niezen in de binnenkant van de elleboog.

    Waarom moeten leraren wel afstand tot anderen houden?
    Volwassenen spelen een grotere rol in de verspreiding van COVID-19 dan kinderen. We weten dat de overdracht van het virus van kinderen onderling of van kinderen naar volwassenen minder vaak voorkomt. Kinderen kunnen wel besmet raken door volwassenen. Daarom moeten de 1,5 meter maatregel wel zoveel mogelijk toegepast worden, en zeker tussen basisschoolleerlingen en leraren.
     
    hummeltje5 likes this.

Share This Page