Serious Request 2012

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by ZenzaMadonna, Dec 23, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bloem82

    bloem82 VIP lid

    Sep 5, 2007
    11,197
    601
    113
    En door voorlichting te geven en anticonceptie te verstrekken bepaal je het voor hun? Lijkt me niet toch... Denk dat er heel veel ongeplande zwangerschappen zijn, om het maar niet te hebben over aids.
     
  2. laravelk

    laravelk Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    2,970
    2
    38
    hoeveel moeders overlijden er wel niet in arme landen omdat hun lichaam geen zwangerschap meer aan kan? Dirksmama, ga jij er dan vanuit dat ze allemaal zoveel kinderen willen? Ik denk dat als je die moeders de keuze biedt, het aantal kinderen per gezin (zowel overleden als levende) terugloopt. Er is niks mis met voorlichting over anticonceptie en ik denk dat die moeders ook graag het beste willen voor hun kinderen.
     
  3. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ik lees hier toch duidelijk dat men vindt dat ze 'daar' te veel en te makkelijk kinderen krijgen en dat ze maar voorlichting en anticonceptie moeten krijgen i.p.v. kinderen.

    Er wordt maar weer bepaald wat Afrika doen moet.

    Datis meteen ook mijn bezwaar tegen deze actie. Afrika wordt voor de zoveelste keer afgeschilderd als een hopeloos continent vol met zielepieten. Geen wonder dat mensen dan komen met opmerkingen als 'bodemloze put'.
    Mijn Afrika-ervaring is heel anders. Ja, er zijn veel arme mensen, maar overal ter wereld heb je arme mensen. Wat is zo mooi vind aan Afrika is dat het bruist van het leven, dat er zo'n enorme veerkracht is.
    Afrika is heel veel meer dan hongerbuikjes en kindsoldaten!
     
  4. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    Aug 10, 2010
    11,954
    31
    48
    Female
    Publieke sector
    Echt...en deze uitspraken door moeders...velen met een miskraam, doodgeboren kindjes. Jullie moet je schamen...heel diep!

    Deze actie is voor kindjes, die gewenst zijn door een papa en mama, net als ons! Alleen door fatsoenlijke, hygienische middelen, gaan deze kindjes dood.

    Dus een moeder en vader verliezen een kind, een kind wat al 9 maanden lang in een buik heeft geleefd, geschopt, gedraaid, gehikt etc etc!

    Voor alsnog gaan kinderen hier in nederland niet dood omdat er een infectie aan de navel komt ivm onhygienische afbinding.

    Schaam jullie diep!

    En oh, die voedselbank....ik heb vorig jaar dozen met speelgoed en knuffels aangeboden...wat denk je? Te min!
    Heb vorig jaar voedsel aangeboden van mijn kerstpakket. Wat denk je...te min!

    Dus die voedselbank heeft zelfs nog wensen!

    Bah, echt hier krijg ik echt braakneigingen van!
    Kijk even naar je eigen kinderen en tel je zegeningen!
    Zeker degene met miskramen en doodgeboren kinderen!
     
  5. novaa

    novaa Fanatiek lid

    Dec 28, 2009
    3,286
    0
    36
    Ik schaam me er gelukkig helemaal niet voor, en tel iedere dag mijn zegeningen.

    Als ik luister naar de ervaringsverhalen van Eric Corton, een vrij betrouwbare bron dus, gaat het lang niet alleen om ouders die er bewust voor kiezen om zwanger te raken. Vanochtend nog ging het over een vrouw die al vijf miskramen had gehad met als gevolg dat haar man haar verlaten had (tijdens haar zwangerschap) want de man was in de veronderstelling dat deze vrouw 'vervloekt' was en echt niet in staat was om zijn kind op de wereld te zetten. Vervolgens heeft ze nu wel een kind voldragen en op de wereld gezet en staat ze er alleen voor. Dat vond ze heel erg moeilijk omdat ze niet de middelen heeft om voor het kind te zorgen. Het drinkwater is vies, het heeft in tijden niet meer geregend en ze kan in haar eentje het land niet onderhouden wat haar man haar heeft achter gelaten.

    Wanneer ik zo'n verhaal hoor dan denk ik niet, oke laten we geld inzamelen om betere geboorteklinieken te bouwen en betere zorg voor baby's te ontwikkelen. Nee dan denk ik, laten we geld in zamelen om deze ouders betere voorlichting en mogelijkheden te bieden om een situatie waar deze vrouw nu in zit te voorkomen.

    Waarom is dat nu zo'n slechte gedachte waar ik me voor moet schamen? Naar mijn mening moet je het probleem van babysterfte aanpakken bij de kern, niet de gevolgen bestrijden want dat heeft geen zin.
     
  6. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    Aug 10, 2010
    11,954
    31
    48
    Female
    Publieke sector
    Heb je gelijk in....vind ik ook een goede gedachte.

    Maar ik, persoonlijk, walg echt van die verhalen dat we het geld beter kunnen doneren aan de voedselbank!

    Want als "wij" het echt zo slecht hadden, dan waren mijn knuffels, die op de babykamer hebben gestaan, goed genoeg geweest!
    Maar nee hoor, wij hebben zo'n armoede, dat dat soort dingen niet gewenst zijn!
     
  7. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ik hoop dat jullie beseffen dat die mensen zonder kinderen gewoon geen leven hebben daar wanneer ze ouder worden.

    En ik hoop ook dat jullie beseffen dat de westerse wereld veel veel en veel meer verdiend aan die landen als wat wij geven aan ontwikkelingshulp. Iedereen schreeuwt over de corrupte regeringen etc etc, maar het grootste probleem zijn onze landen zelf.. De uitbuiters.
     
  8. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,265
    6,790
    113
    Mee eens
     
  9. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,265
    6,790
    113
    Ook mee eens
     
  10. LittleMonsters

    LittleMonsters Niet meer actief

    Idd het probleem is nj niet opgelost ja voor een aantal kinderen over een paar maanden of jaren is het probleem er nog. Goede voorlicjting etc etc zou in mijn ogenbeter zijn.
     
  11. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Over wat? Mensen krijgen daar geen kinderen voor de leuk he, zoals hier. Uit bittere noodzaak.
     
  12. MamaTal85

    MamaTal85 Fanatiek lid

    Sep 13, 2011
    2,088
    204
    63
    NULL
    NULL
    Wil niet heel lullig zijn, maar als fie mensen allemaal die baby's niet zouden willen, zoude ze toch juist blij zijn dat ze niet levend ter wereld komen!? Het feit dat er een actie is om de babysterfte te verminderen, geeft aan dat daar behoefte aan is! En van wat ik af en toe tussendoor hoor, zijn de kinderen zo gewenst dat vrouwen 3 dagen lopen om in een goede kliniek te wachten tot ze kunnen bevallen onder goede medische hulp! Als je een kind niet wilt, ga je er toch niet zoveel moeite voor doen?
     
  13. novaa

    novaa Fanatiek lid

    Dec 28, 2009
    3,286
    0
    36
    Ik geloof dat het in veel gevallen niet zo in elkaar steekt. Vrouwen raken daar zwanger (of het nou gewenst is of niet) maar worden vervolgens ziek door hun leefomstandigheden en gebrek aan kennis en middelen. Je hebt daar geen verloskundige waar je iedere maand een bezoekje aan brengt of iets. Het feit dat zwangere vrouwen daar 3 dagen moeten lopen om bij een goede kliniek te komen is dan ook doordat er geen andere keus is. Het leven van de moeder zelf staat vaak op het spel.
     
  14. novaa

    novaa Fanatiek lid

    Dec 28, 2009
    3,286
    0
    36
    Betere voorlichting over voortplanting. Mensen in derde wereld landen krijgen dan nu misschien geen kinderen voor de leuk, maar zo zou het toch wel moeten zijn? Misschien is het mijn westerse kijk op het krijgen van kinderen, mij lijkt het niet zinvol als je je kinderen geen goede toekomst kan bieden.

    Ben het overigens wel met je eens dat het probleem eigenlijk bij onszelf als westerse wereld ligt. Het westen houdt dit soort landen klein en 'dom' zodat de uitbuiting in stand kan blijven. Het westen haalt bijvoorbeeld grote hoeveelheden olie uit o.a. afrika. Wij hebben derde wereld landen dus 'nodig' om zelf het leven te kunnen leiden wat we willen leiden. Een hele vreemde constructie vind ik. En al die olie-uitbuiting zorgt er voor dat landen in afrika alleen maar achteruit gaan en de armoede daar groter wordt.

    Maar goed, in zekere zin draag ik daar als westerling ook aan bij...
     
  15. Alf

    Alf Niet meer actief

    Amen!
     
  16. mammievan2

    mammievan2 Fanatiek lid

    Mar 31, 2012
    1,207
    0
    36

    ben het helemaal met je eens iedereen geeft nu geld maar als er iets duurder word in nederland loopt iedereen teklagen
     
  17. NooNoo

    NooNoo VIP lid

    Jul 18, 2010
    5,422
    1
    0
    Je kan het ook iets minder zuur stellen:

    Ondanks dat het allemaal duurder wordt en iedereen moet bezuinigen, zijn er toch nog zóveel mensen die iets voor het goede doel over hebben!

    Krijg ik persoonlijk een iets warmer gevoel van ;)
     
  18. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    May 29, 2008
    20,418
    3,298
    113
    Eens!
    Wij hebben wanneer we oud zijn ons pensioen. In afrika heb jij je kinderen die je verzorgen en onderhouden ( op dat punt mogen wij wel eens meer van hun leren).

    Overigens ben ik het er wel mee eens dat er ook energie in anticonceptie gestoken moet worden. Ik hoop dit in de toekomst ooit zelf te kunnen doen. Gelukkig zijn er al wel mooie projecten die dit ook doen, maar ik denk dat het nog beter kan.
     
  19. Yan

    Yan Bekend lid

    Dec 10, 2012
    886
    0
    16
    Alles wat voor een medemens wordt gedaan is fantastisch! Of je nou geld doneert aan SR of aan de voedselbank, je maakt er iemand heel erg blij mee. Ze hebben het beide hard nodig, net als zoveel andere doelen/mensen.
     
  20. NooNoo

    NooNoo VIP lid

    Jul 18, 2010
    5,422
    1
    0
    Sodemikmak wat gaahaaf!!
     

Share This Page