Mijn zoon, nu net 1, slaapt overdag zeeeeeeer weinig... Vlak voor zijn eerste verjaardag heb ik geprobeerd 1 slaapje per dag te doen, maar dat was te weinig....en bovendien sliep hij dan dan maar krap anderhalf uur. Dus weer overgegaan op de 'oude' tijden. Hij gaat nu om 11:15/11:30 naar bed en is tegenwoordig om kwart over 12 weer wakker (de ene keer met huilen de andere keer zonder) (let op wij zijn 's ochtends laat, dus gaat hij ook later weer naar bed) 3 uur nadat hij wakker is geworden gaat hij weer naar bed, dus meestal ligt hij rond half 4 weer in bed, helaas duurt dat tegenwoordig ook maar meer 3 kwartier.... Wordt er zelf best vermoeid van......telkens maar 3 kwartier Wie heeft er tips?
hoe lang heb je één slaapje gerpobeerd? het kan soms even duren voor ze langer slapen en aan het ritme gewend zijn.
hier gaat hij 2 uur nadat hij wakker is weer naar bed....moe of niet moe ik leg hem gewoon erin! meestal gaat hij ff spelen of meteen slapen dus dat is het ritme hier en dat weet hij je kan het gewoon ook eens proberen zo , want jij wil ook eens rust toch? En ook al is het huilen en krijsen , probeer dit eens een paar dagen achter elkaar te doen , misschien wend hij eraan en heb je het even weer wat rustiger grtz Ramona
Ik heb dit een week geprobeerd, maar merkte dat hij een stuk minder vrolijk was overdag! Hoe lang moet je dat dan proberen?
Ik heb ook een vast ritme voor hem, waar jij hem na 2 uur weer op bed leg, doe ik dat na 3 uur. Hij weet dat ook! Maar hij slaapt dus gewoon niet langer dan 3 kwartier...... Het lijkt er ook op dat er een kiesje doorkomt...zou het daar ook door kunnen komen?
het duurde hier wel een week of 2 voor hij er aan gewend was. soms viel hij tijdens het boodschappen doen 'smorgens nog in slaap, ik maakte hem dan altijd wakker. en hij gaat rond 1 uur naar bed, hij slaapt tot 3 uur en dan maak ik hem wakker, anders krijg ik hem niet naar bed. eerst sliep hij maar een uurtje of die 3 kwartier, maar al vrij snel 2 uur. hij is trouwens om 8.30 uit bed en ligt er om 20.00 in.
ritme of geen ritme, slaap kan je niet afdwingen. 1 slaapje moet je inderdaad even volhouden. hij gaat vanzelf langer slapen. amy slaapt ook vaak maar 1,5 uur. tis niet anders. en een baby op bed leggen omdat je zelf rust wil, sorry maar dat zou ik zelf niet doen. maar goed als je baby dan echt slaapt, heb je geluk haha.
Ik vind dat je je zoontje wel erg snel weer op bed legt. Je kan toch niet je kind verplichten om te slapen gewoon om zelf wat rust te hebben? Tenzij je 't over je jongste baby hebt. Ik denk dat een baby van 10 maanden die slechts tweemaal precies een half uurtje slaapt overdag pas een tegenvaller is. Hier dus zo eentje, en dat is al maanden zo... maar gelukkig is ze wel een erg vrolijk kind. En tja het ene kind slaapt nu eenmaal meer dan het andere.
ik dwing het slaapje niet af, dat werkt toch niet! Maar dit was gewoon altijd wat hij deed.....en dan sliep hij ook meteen.hij is niet zo'n grote slaper, dat is nu eenmaal zo. Dus dat ben ik wel met je eens!
Ons meisje is ook altijd een slechte slaper geweest. Tot na de 1e verjaardag elke nacht wakker. Overdag hele kleine mini hazeslaapjes, 2 slaapjes van een kwartier soms n half uur. En opeens veranderde het ritme overdag (ik ben altijd met haar ritme mee gegaan) en nu slaapt ze 1,5 a 2uur overdag. Mega lang voor haar doen. En ook t s'morgens wakker worden. Tussen 19u en 20u gaat ze slapen en tussen 9.30/10u wordt ze wakker (en om half 1 valt ze weer om vd slaap)
Ik vind niet dat je een kind kunt/moet dwingen om over te gaan op 1 slaapje eerlijk gezegd. En twee weken om hem eraan te laten 'wennen' (klinkt meer als 'dwingen'?) vind ik ook wel erg lang. De een gaat over naar 1 slaap als hij 1 jaar is, en de ander is daar veel sneller of veel langzamer mee. Net als met kruipen en lopen, ieder kind heeft zn eigen tempo, je kind geeft het zelf het beste aan. Twee keer 3 kwartier per dag slapen is op zich niet zo heel kort (ervan uitgaande dat hij 's nachts het klokje rond slaapt). Voor die leeftijd is tussen de 1 en 3 uur overdag slapen 'normaal'. Tuurlijk is het lekkerder voor jou als hij het in een ruk achter elkaar slaapt in plaats van in 2 keer, maar dat kun je niet 100% afdwingen naar mijn mening. Maar ja, dat is mijn mening . Succes!
het is helemaal geen dwingen, het is een nieuw ritme wat ze moeten krijgen, en als je kindje zoals in mijn geval maar 2 keer per dag een half uurtje slaapt geeft hij zelf al aan dat het er tijd voor is. het zelfde krijg je als ze overdag niet meer willen slapen, dan zit je ook een tijdje met een omschakeling voor ze aan de nieuwe situatie gewend zijn. groetjes, Miranda
hij heeft nu idd ook weer een paar keer gehad dat hij 's middags niet meer naar bed wilde..... dus...hoezo overgang! vannacht is hij veel wakker geweest, dus vandaag het 'oude schema' maar weer, maar als hij morgen bijv pas om half 8 wakker wordt dan ga ik toch maar weer half 1 proberen....ik laat het nu maar een beetje afhangen van hoe de dag begint! Ben wel blij met jullie tips, tja en de een noemt het dwingen, de ander noemt het niet zo....gelukkig is de ene moeder, de andere ook niet! Bedankt iig!