Slaapjes overdag

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Mama sinds 2009, Oct 14, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Mama sinds 2009

    Mama sinds 2009 Fanatiek lid

    May 1, 2008
    1,522
    0
    0
    Mijn dochter is 9 maanden en slaapt 's nachts goed, van 19.30 tot 8.30.

    Alleen is het overdag een rommeltje. 's Ochtends wil zij na ruim een uur (van 10.00 tot 11.00 uur) wel even een tukje doen, dit was voorheen nog anderhalf uur maar nu nog 45 min tot 1 uur.

    Haar middagtukje, na het middageten zegmaar, is 30 tot 45 min.

    Met deze beperkte slaapduur redt zij het niet tot 19.30 en gaat om 17.30 nog 30 minuten slapen.

    Sowieso is ze prikkelbaar als ze elke keer maar zo kort slaapt. Ze wordt ieder slaapje ook huilend wakker, hoe zou dat komen?

    Eerlijk gezegd vind het helemaal niks zo! Hoe kan ik haar gewoon twee goede slaapjes geven, van anderhalf uur bijv. Moet ik haar 's ochtends langer ophouden?

    Alle tips zijn welkom!! ;)
     
  2. Juffie1984

    Juffie1984 VIP lid

    Nov 16, 2007
    10,986
    116
    63
    hier hetzelfde. toevallig vandaag weer 2 redelijke slaapjes. Maar ook een paar dagen van maar 2 slaapjes van een uur/ 5 kwartier.

    Lees dus mee;)
     
  3. Mama sinds 2009

    Mama sinds 2009 Fanatiek lid

    May 1, 2008
    1,522
    0
    0
    Hoop toch op een aantal reacties, hoe doen jullie/jullie kindjes dit?
     
  4. mamavanjill

    mamavanjill Bekend lid

    Oct 8, 2009
    641
    0
    0
    hier sliep mevrouw tot vorige weektussen
    9-10, 12-13.30 en 15.30-16.30 en gaat dan om 19.00 uur naar bed tot volgende morgen 7 uur
    nu slaapt ze in eens weer anders:
    9-11, en van 13-16 (!!!!) geen idee wat dit nu weer is ben ik echt niet gewend van haar
     
  5. pampers

    pampers Niet meer actief

    volgens mij gaan kinderen rond die leeftijd overdag steeds minder slapen en doen ze alleen nog maar een middagdutje. Ik zou proberen haar 's morgens wakker te houden (voor zover dat lukt natuurlijk) waarschijnlijk zal ze dan een langer middagslaapje doen en het misschien wel volhouden tot haar bedtijd 's avonds.

    Groetjes Pampers
     
  6. hanna76

    hanna76 Fanatiek lid

    Nov 15, 2007
    3,124
    0
    36
    Hier sliep ons zoontje 's ochtends vaak nog van 9.45 tot een uur of 11.00 uur, 's middags van een uur of 13.30 - 15.30 zoiets, dan nog van 17.00-17.45 en dan weer om 20.15 - 08.00 uur.

    Nu verandert dat hier ook. D. is nu 9½ maand. 's Ochtends slaat hij nu vaak de slaap over. Ik moet dan wel vaak even met em gaan wandelen o.i.d. want anders redt hij het niet. Een hele ochtend alleen maar spelen is nog te lang.
    Dan eten we wat vroeger, om 11.30 ofzo. Vervolgens gaat ie om een uur of 13.00 naar bed en slaapt tot een uur of 15.00. Aan het eind van de middag gaat ie ook vaak nog een half uurtje en 's avonds weer rond 20.00 uur naar bed.
     
  7. Amfy

    Amfy Niet meer actief

    fynn word om 8 uur wakker dan rond een uur of half 11/11 uur gaat hij een uurtje slapen. en dan rond een uur of 4 weer een uurtje en om half 8 gaat hij voor de nacht naar boven
     
  8. Mammie van Roy

    Mammie van Roy Fanatiek lid

    Jul 8, 2009
    1,445
    0
    0
    Ik merk ook dat mijn zoontje steeds korter gaat slapen tijdens zijn 2 slaapjes overdag. Is het niet nog erg vroeg om er al 1 middagslaapje van te maken?

    Groetjes Marieke
     
  9. Druif78

    Druif78 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,724
    1
    36
    Heel herkenbaar, heb er een paar weken terug ook een topic over geopend. Mn zoontje sliep altijd 2x 2-2,5 uur en een keer 3 kwartier en ineens maar maximaal 3 kwartier! Ook prikkelbaar erbij, dus hij had de slaap wel nodig, maar ja....
    Toen werd er door meerderen geopperd dat het misschien tandjes waren, maar tot op heden nog niks in beeld!
    Het bleek achteraf een fase, heeft ca 1 week geduurd.
    Op het CB vertelde ze dat het ochtendslaapje op den duur steeds korter gaat worden om vervolgens te vervallen. Echter, bij mij waren alle slaapjes korter geworden, behalve dan die van de nacht, dit ging wel goed.
    Nu gaat het weer beter, meestal 1,5 uur per keer, smorgens nog wel vaak 3 kwartier, maar vandaag weer 2 uur (??) niet echt een peil op te trekken dus.
    Wat ik wel zelf probeer is om m echt lang op te laten zodat ie doorslaapt na die eerste drie kwartier. En niet meteen uit bed halen wanneer hij wakker is, maar echt alleen als hij stevig begint te mopperen of te huilen.
     

Share This Page