Tsjong... wat kun je je druk maken om dingen zeg... Een paar spelfoutjes van een ander. Who gives a f*ck? Mijn tante en broertje (en wel meer in onze familie) kunnen totaal niet schrijven/typen/spellen etc. Ze sturen whats appjes zoals ze praten en zonder leestekens, punten, komma's etc. E-mail schrijven ze als Imeel en dat soort dingen. Dat maakt ze geen 'mindere' mensen hoor. Erg kortzichtige houding. Het is een forum, waarin mensen in het heetst van de strijd hun emoties af reageren. En ja, dan maak ik ook spel- of taalfouten. Als je je daar al druk om moet gaan maken in het leven...
Een stukje tekst van ts uit een ander topic (die ik overigens per ongeluk tegen kwam kan je nagaan wat je zal vinden als je echt op zoek gaat) Omdat ts zo perfect is begin ik aan mezelf te twijfelen..... Maar is betaalen een nieuwe vorm van spellen? Of mag ik het ook nog op de oude (betalen) manier schrijven? "Ik kan me zo voorstellen dat als jij daar op dat moment voor zou moeten betaalen, je je wat assertiever opgesteld zou hebben. Idd, waar betaal je dan voor? Nu betaalt de goe-gemeente het, en dus stel je je wat minder assertief op. Als jij het zelf voor had moeten schieten, zou je kennelijk anders reageren. Een reden des te meer dus om het zelf voor te schieten!"
Ach ja: wat heb je eraan om moeilijke woorden goed te kunnen spellen maar niet te weten wat ze betekenen. Ik neem euh: 'faciliteren'. Beetje sneuïg (is dat correct?).
Zullen we het niet op de persoon gaan spelen? En het topic algemeen houden? Anders ben ik genoodzaakt het topic te sluiten.
Ik erger me vooral aan bijdragen waar ik met moeite een touw aan kan vastknopen. Spelfoutje af en toe? Ach dat kan er tussendoor slippen. Maar als een tekst aan elkaar lijkt te hangen van grammaticale vergissingen en spelfouten, dan krijg ik vanzelf wel een beeld van iemand voor ogen. Hoeft niet per sé 'laaggeschoold' te zijn, eerder 'weinig aandacht voor taal'. Waar ik me WEL ontzettend aan kan ergeren zijn teksten zonder interpunctie en echte knalharde fouten, zoals in een topictitel het over 'de meisje' hebben of zo. Vooral in topictitels irriteert het, omdat je dan diezelfde grove fout steeds voorbij ziet komen. Zou fijn zijn als er een toepassing op het forum was waarbij topicopeners de titel konden wijzigen. Dan kon je namelijk volstaan met een PB-tje naar de TO om haar er op te wijzen. Maar even helemaal los van dit forum...ik vind het minder prettig om teksten met veel fouten (grammatica, spelling) te lezen. Ik vind het vermoeiender.
Waar kunnen mensen zich druk om maken.... Als je een topic niet wil lezen ivm verkeerde woordkeuzes of enige typfouten oke. So be it Maar om er gelijk een topic over te gaan maken "Spelling" en dus irritatie? Leuk voor mensen met dyslectie Wat ik mij dus nu afvraag: Wat probeer je hiermee te bereiken? erkenning? Ik ben nog geen topic tegengekomen, waarbij het onderwerp onduidelijk en onleesbaar is/was
Agter wil graag hulp Raad van iemand die zich tijdens het tegenkomen van spelfouten en dergelijke net zo voelt als zij... Arme meid weet niet hoe zij er mee om moet gaan... Dus hup meiden kom op met die tips !!!
Het maakt mij niet zoveel uit of er ergens spelfouten in een post staan. Maar ik heb wel een gruwelijke hekel aan 'me' als bezittelijk voornaamwoord. Me is GEEN bezittelijk voornaamwoord. Dingen als 'me fiets' en 'me moeder' zijn FOUT. Waarom wordt dat gedaan? En leer je je kind het ook zo aan? Want als je in het dagelijks leven 'me fiets' tegen je kind zegt, dan leert hij/zij dit fout aan. Net als 'die meisje' als het 'dat meisje' moet zijn etc. Ja, daar heb ik dus een hekel aan. Want dat is gewoon lui. Hoe moeilijk is het nu om 'mijn fiets' etc. te schrijven? *rant over*
Ik typ soms ok halve bak! Maar soms wil ik te snel en tja dan makte fouten! En vanaf mn telefoon, touchscreen.. DRAMA!! Maar goed, ik stoor me dr verder nie echt aan!
Hier sluit ik me helemaal bij aan!! Ik maak zelf ook wel eens spelfouten, grotendeels omdat ik al 8 jaar in het buitenland woon en door te weinig gebruik van de NL taal, de "regeltjes" in vergetelheid raken. In mijn ogen heeft "me fiets, me vriend" enz echter weinig te maken met niet weten dat je het eigenlijk anders (correct) moet schrijven, al dan wel dat dit de manier is hoe zei het uitspreken, dus ook zo praten. Persoonlijk staat dat voor mij voor een heel hoog "sjonnie en anita" gehalte. Sorry. En inderdaad, dat je zelf zo praat OK, maar let er in godsnaam op dat je je kind wel ABN leert.
De fouten waar jullie het allemaal over hebben zijn grammaticafouten en geen spelfouten. Een spelfout is bijvoorbeeld als je agterlijk schrijft in plaats van achterlijk. Just sayin
ik herken het zeker! maar ik probeer niet gelijk te oordelen. Soms best moeilijk Ik merk precies wanneer er met een mobieltje of een i-pad getiept wordt, die berichten staan standaard vol met (tiep)fouten. ik had het wel altijd heel erg, toen ik nog op een datingsite actief was. Zodra ik een profiel of berichtje las die echt met vreselijke taal- en spellingsfouten was getiept, was het al exit!