spruw

Discussion in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' started by kikker28, Nov 26, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. kikker28

    kikker28 Actief lid

    Oct 10, 2007
    302
    0
    0
    Hallo, mijn vraag is, hoe voorkom ik spruw?
    Met mijn oudste dochter hebben we vanaf haar geboorte (door schimmelinfectie van mijn kant) getobt met spruw, zeker totdat ze 4 maanden was. dit in combinatie met borstontstekingen,erg gevoelige tepels, kloven (waarvan ik later er achter kwam dat dit kloven waren)en een erg driftig meisje. enz enz. was de borstvoeding erg zwaar en had ik altijd pijn bij het voeden. Ze heeft desondanks 19 maanden gehad, en is zo gezond als een vis!
    Nu ben ik 9 dagen geleden bevallen van een hele mooie zoon. Hier begon het voeden ook met veel pijn (door een hele gevoelige huid) en ik heb op het punt gestaan om te stoppen, maar door dit keer hele goede kraamzorg gaat het nu bijna zonder pijn en daar ben ik erg blij om!Want ik heb erg veel melk, hij groeit nu zo'n 80 gram per dag. en er zit al een voorradje gekolfde melk in de vriezer. Ik wil dus echt blijven voeden. Maar als er weer de pijn van spruw bij komt weet ik niet of ik dit vol ga houden, vandaar mijn vraag, hoe voorkom ik spruw!
     
  2. kikker28

    kikker28 Actief lid

    Oct 10, 2007
    302
    0
    0
    Hallo, mijn vraag over voorkomen heeft weinig zin meer, hij heeft het al,(symptomen: parelmoerkleurige lipjes, witte tong die na een half uur niet weg is, tongetje wat regelmatig naar buiten komt, af en toe klakken tijdens het drinken, ik heb jeuk en pijn in borsten en tepels, en weer zeer gevoelig bij het drinken) ik heb van de huisarts al daktarin voorgeschreven gekregen. Wat kan ik nu nog meer doen, om het zo snel mogelijk over te laten gaan, want ik wordt alweer een beetje wanhopig bij de gedachte aan al die pijn!
     
  3. Heidi Akkers

    Heidi Akkers Fanatiek lid

    Jun 30, 2008
    2,754
    0
    0
    lactatiekundige
    Gelderland
    kijk op www.borstvoeding.nl bij vereniging borstvoeding natuurlijk, om de folder over spruw te downloaden. hier staat echt alles in.

    ook op www.borstvoeding.com staat veel info.

    kijk daar even verder, dan lees je alles zelf, zonder dat ik alles hier nu ga herhalen.

    succes,
    heidi margit
     

Share This Page