stress

Discussion in 'Stel je vraag aan de verloskundige' started by Liz, Dec 4, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Liz

    Liz Fanatiek lid

    Jul 9, 2010
    1,873
    0
    36
    Goedemorgen!

    Gister en vannacht waren erg emotioneel geweest..het begon met ruzie met mijn partner en veel gehuild...zijn moeder (oma) is vorig jaar overleden aan kanker en dat heeft even voor een emotionele uitbarsting gezorgd..vooral bij mijn vriend wat natuurlijk niet raar is..
    af en toe heb je gewoon ff van die vreselijke onzekere momenten..
    Alles is weer goed en rustig..
    Maar dit heeft een hoop stress in korte tijd gebracht bij mijn vriend maar ook bij mij natuurlijk..
    Nu moet ik zeggen dat ik het kindje verschrikkelijk veel heb gevoeld tijdens het huilen enz.. zoveel dat ik er niet van kon slapen..ben ook pas om 4 uur in slaap gevallen wat ik vandaag lekker ga inhalen..
    Maar heeft dit allemaal effect gehad op ons kindje? Omdat ze zo erg beweeglijk was! Zou bijna denken dat ze trappelde uit protest.. ze zeggen een kindje dat veel beweegt is een zeer gezond kindje.. Nu beweegt ze iedere dag hoor...maar de afgelopen nacht en gisteren zoveel! en nu nog trouwens.. nouja beter dat ik r voel bewegen dan helemaal niet want dan zou ik me meer zorgen maken..
    Maar kan eenmaal zo stressige/emotionele situatie kwaad? Voor jezelf is het alleen maar goed zo'n eenmalige uitbarsting denk ik altijd maar..omdat het er toch een keer uit moet en je daarna lekker opgelucht bent..
    Ik ben voor de rest altijd wel een rustig/ontspannen persoon..
    Maar je gaat toch denken (omdat ze dat zeggen) stress is niet goed voor het kindje en dan ben ik meteen bezorgd of het straks geen huilbaby gaat worden ofzo of een vroeggeboorte kan veroorzaken..omdat dat wordt gezegd.. of is de kans daarop als je echt de gehele zwangerschap onder zware stress staat? Zo'n eenmalige uitbarsting moet toch geen kwaad kunnen?
    Ik voelde haar trouwens ook regelmatig heel laag trappen..echt bijna richting linker lies..ook hoog hoor..maar kan zo laag trappen kwaad? Ben dan een beetje bang dat ze misschien te laag ligt?
    Hopelijk kunt u mij hier een antwoord op geven.

    En nu ga ik me rust even pakken ;)

    alvast bedankt!
     
  2. Mirjam

    Mirjam Verloskundige

    Dec 2, 2005
    11,590
    2
    0
    verloskundige en lactatiekundige IBCLC
    hoi

    ik snap dat je emotioneel en verdrietig bent over wat er is gebeurd. Geen probleem voor je kindje en je zwangerschap. Dit soort stress is natuurlijk en hoort bij het leven. Het is iets anders als je maanden achter elkaar erge werkstress of relatie stress hebt. Maar huilen lucht alleen maar op, en verdriet rondom overlijden komt vaak extra hard aan in je zwangere hormonale toestand. Daar kan je kindje prima tegen gelukkig en dat blijkt ook wel door het vele bewegen! Een kindje beweegt nooit teveel. En waar het beweegt maakt niet uit, het kan niet te laag liggen. Er is nu nog ruimte in je hele buik en het zwemt er lekker, misschien heeft het een favoriete houding en voel je het trappen vaak op 1 plek, ook prima. Geen zorgen dus!

    Mirjam
     
  3. Liz

    Liz Fanatiek lid

    Jul 9, 2010
    1,873
    0
    36
    heel erg bedankt voor je antwoord!!
     

Share This Page