'Supermaan' zaterdagnacht te zien Als het weer meezit, is zaterdagnacht een zogeheten supermaan te zien. De maan is dan vol en staat het dichtst bij de aarde. Hij ziet er dan veel groter en helderder uit dan anders. De supermaan is maar eens per jaar te zien, op of rond de langste dag, zegt een woordvoerder van Publiekssterrenwacht Phoenix in Lochem. Hij hoopt dat de bewolking optrekt, want ''een supermaan is een spectaculair gezicht". Overigens is de maan zondagmiddag rond half 2 pas echt helemaal vol. Ik keek bij toeval naar buiten en het viel me inderdaad op hoe groot hij was, en herinnerde me opeens dit nieuwsbericht. Wat vinden jullie?
Oh, ik ga ff kijken! edit: niet zoveel bewolking maar ook geen maan. edit2: Gezien! Hij hangt lager dan ik had verwacht. Wel mooi!
Ja heel mooi altijd om te zien. Ik herinner de eerste keer dat ik de supermaan heb gezien. Ik was toen 14 ongeveer en fietste naar een vriendinnetje. Ik dacht dat ik gek werd, ha ha...hoe komt die maan ineens zo groot. Ik ga zo even kijken buiten...hoop dat ik iets kan zien
Hier is hij ook echt zichtbaar. Ik dacht dat het licht naar binnen viel van een straatlantaarn, maar dat zou wel heel fel zijn. Toen ik keek zag ik de maan, zei ook al tegen mijn man: Wow die is groot! En nu lees ik het hier, ben dus niet gek
Ik heb net even gekeken en af en toe kwam ie tevoorschijn tussen de wolken. Ik vind hem eigenlijk niet zo heel groot lijken, maar hij geeft wel heel veel licht!
3/4 jr terug liep ik naar de keuken en zag door het raam een mega grote ronde maan, het leek alsof ik'm zo kon aanraken zo laag stond die en erg groot. Was prachtig om te zien, gewoon wauw. Ik hoop het nog eens te kunnen zien en er dit keer wel fotos van te kunnen maken, want toen ff geen camera tot beschikking..
Dit heb ik ook een keer gezien, ik reed in de auto op weg naar huis en de maan was zo groot en recht voor me! Daarom viel deze supermaan wel een beetje tegen
Mooi he! Het zit nog zo goed in mn geheugen gegrift, vergeet je ook nooit meer denk ik, was zo bijzonder om te zien. Klopt deze maan stelt heel erg weinig voor met de maan die ik heb gezien, ook mooi daar niet van maar deze is vele malen kleiner en kan het geen supermaan noemen, die ik zag was pas mega super..
Was dat niet ergens in oktober, 2011? Ik kan me herinneren dat ik met mn vriend en zoontje ergens s avonds laat vandaan kwam en we zaten in de auto en zagen echt een mega maan.
Ik heb ook weleens zo'n grote maan gezien en dan ook nog met een oranje gloed. Maar toen was ik nog heel klein hoor.