Te veel melk

Discussion in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' started by NandaK, Jul 10, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. NandaK

    NandaK Actief lid

    Feb 28, 2011
    169
    0
    0
    NULL
    NULL
    Beste Annemarie,

    Onze dochter is nu iets meer als 2 weken oud. De bv (op verzoek) is goed op gang gekomen en na een 2 vermoeiende regeldagen waarbij ze soms een uur tot anderhalf uur wilde drinken ging het goed. Ze kwam overdag om de 3 uur en snachts om de 2 uur. Sinds 3 dagen is zich veel gaan verslikken, spugen en erg onrustig aan de borst, steeds opnieuw aanhappen, melk laten lopen en huilen tussen het drinken door. Ik geef nu 1 borst per keer waar ze dan vaak maar 10 min van drinkt en dan soms na een uur weer komt. Gister heb ik 1 borts gekolfd, 80 ml in 5 min handkolf, en daarna gevoed, dat ging goed en na 2 uur kwam ze weer en heeft ze de andere borst gehad. De voedingen daarna (nacht) waren weer een drama. Ik zie het niet zitten om snachts te kolfen omdat ik na de voedingen nog maar een uur heb om te slapen voor ze weer komt. De melk weg laten stromen in een doek duurt te lang, ze raakt dan helemaal overstuur voor ze kan aanhappen en krijgt dan te veel lucht binnen, ze ligt dan echt te krijsen tot ze de borst krijgt. Zelfs met 10 min voorkolven verslikt ze zich nog. Met het voorkolven overdag ben ik bang dat ik de productie alleen maar stimuleer wat ik niet wil. Omdat ze ook maar zo kort drinkt komt ze niet toe aan de achtermelk en daarom zit er denk ik ook zo weining tijd tussen de voedingen. Ze zit op 12 of meer voedingen per dag. De nachten zijn zo erg zwaar.

    Hoe kan ik haar rustig laten drinken en tegelijk toch de bv op haar af laten stemmen (vraag en aanbod)? Omdat ik voed op verzoek is het moeilijk om de te bepalen wanneer ik moet voorkolven, als het te lang duurt raakt ze overstuur, en ik weet ook niet hoe lang en vaak ik moet voorkolven. Het is eigenlijk begonnen na de regeldagen toen de lactatiekundge van het kraamcentrum adviseerde om borstcompressie toe te passen. Toen ging ze zich verslikken en ben ik daar dus ook mee gestopt.
    Alvast bedankt,
    Nanda
     
  2. Annemarie

    Annemarie Bekend lid

    Apr 11, 2011
    649
    0
    0
    Hoi Nanda,

    Ik denk dat het voor jou en je kindje goed is om te gaan blockvoeden: dit betekent dat je de dag opdeelt in blokken van 3 uur: je voedt dan dezelfde borst per blok. Dus meld je kindje zich na 1 uur maar binnen het blok dan leg je haar aan dezelfde borst als de voeding ervoor.
    Ik zou dit in overleg doen: bel gerust een vrijwilliger van VBN/ LLL of een LK
     

Share This Page