tepelhoedje afbouwen

Discussion in 'Stel je vraag aan de lactatiekundige' started by Liesl, Oct 12, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Liesl

    Liesl Actief lid

    Jul 9, 2007
    219
    0
    0
    Utrecht
    dag annemarie,

    Bij mijn oudste is de borstvoeding jammerlijk mislukt door pijn bij het voeden. Omdat dit nu weer dreigde te gebeuren ben ik vanaf dag 2 gaan voeden met een tepelhoedje en dat gaat helemaal prima. Afgelopen week was ik bij een vriendin en tot mijn grote schrik het tepelhoedje vergeten. Ik heb dochterlief toen maar gewoon geprobeerd aan te leggen en na wat gemopper en geklooi ging het en hapte ze. Ze dronk echter maar kort, nog geen 10 minuten, maar deed het daar gewoon 3,5 uur op.
    Omdat het me veel makkelijker lijkt wil ik nu proberen zo veel mogelijk zonder tepelhoedje te voeden zo lang ik geen pijn heb. Dat lukt soms heel aardig, maar soms is ze zo ongeduldig dat het zonder niet lukt en dan gebruik ik het hoedje wel. Volgens mij is ze gewoon niet meer gewend om een grote hap te nemen en zo mijn tepel goed te pakken. Enig idee hoe ik haar dit opnieuw kan aanleren? En denk je dat ik voorlopig met en zonder tepelhoedje kan combineren of zou dat te verwarrend zijn.
    Verder heb ik het idee dat ze zonder tepelhoedje in kortere tijd veel meer melk binnenkrijgt. Ze geeft veel sneller aan dat ze genoeg heeft. Is dat verklaarbaar?

    Alvast bedankt!

    Groet, Liesl
     
  2. Annemarie

    Annemarie Bekend lid

    Apr 11, 2011
    649
    0
    0
    Hoi Lies,

    Wat fijn dat ze gelukkig wel de borst pakte zonder hoedje!

    Het afbouwen doe je helemaal goed: in principe zou ik adviseren om eerst aan te leggen zonder, lijkt dit niet te lukken (max 10 minuten proberen eerder stoppen indien ze het niet leuk lijkt te vinden) dan inderdaad hoedje pakken.
    Leg haar aan bij 1e signaal van honger (zoeken, handje pakken) dan is ze waarschijnlijk nog rustig genoeg om te gaan zoeken.
     
  3. Annemarie

    Annemarie Bekend lid

    Apr 11, 2011
    649
    0
    0
    Oh ja en het is vrij normaal dat ze zonder hoedje korter drinkt: de melk schiet dan vaak makkelijker toe.
     

Share This Page