Mijn kat is een paar maand geleden 3weken vermist geweest. Ze is gevonden in een heel ander gedeelte van de stad. Hoe ze er gekomen is, is een raadsel. Wat ik wel weet, is dat ze er een flinke klap aan over heeft gehouden. Toen haar vond, was ze wel wat magertjes, maar verder zag ze er goed uit. Vacht glom nog en ze was nog erg zacht. Maar nu... ze plukt zichzelf helemaal kaal, vooral aan de achterkant. Ze kotst vaak, ook veel haarballen, maar ook echt brokken. En verder is ze niet bij me weg te slaan!! Is natuurlijk ook niet heel vreemd, vind het ook niet erg, maar het gaat te ver. Ze ligt het liefst 24/7 bij mij op schoot. Als ik in bed lig, moet ik de deur van de slaapkamer open laten, zodat mevrouw bij me kan komen. Anders krabt ze de hele deur stuk en is het hele huis wakker van het gemauw. En als ik dan in bed lig, lig ze het liefst LETTERLIJK boven op me. Of ik nu op mn zij, rug of buik lig... echt er boven op. Ik word er zo simpel van. Ze krijgt haar aandacht gewoon, dus daar kan het niet aan liggen. Wat kan ik er aan doen, Ik wil sowieso volgende week ff met dr naar de dierenarts. maar wat kan ik nu al doen aan dit gedrag?!
gossie wat zielig zeg. lijkt me dat ze iets meegemaakt moet hebben. of misschien was het "de weg kwijt zijn" en jou niet meer kunnen vinden al traumatisch genoeg. zou inderdaad zeker naar een arts gaan. wat je in de tussentijd nog kunt doen, tjah da's lastig. heeft ze geen vlooien of schurft ofzo, dat ze zich zo bijt? lijkt wel of ze vergiftigd is als ze zo spuugt ook. echt sneu, arm beestje. misschien kan iemand die contakt kan maken met dieren je iets vertellen. kan je niet echt helpen geloof ik...sorrie. maar vind het zo sneu voor haar en voor jou.
Koop een Feliway-verdamper bij de betere dierenspeciaalzaak. Daar zit een stofje in wat katten rust en vertrouwen geeft. Google ook eens op Bachbloesem.
Ik denk niet dat je er wat aan kan doen. Wat fijn dat je kat er weer is. Ze heeft je gewoon weg heel erg gemist en is blij weer bij je te zijn. Onze kat ligt altijd boven op de de benen van mijn man . Zo ook nu weer samen op de bank. Dat doet ie zins ie van balkon gevallen is [ 3 ,4 jaar geleden. En nu heeft ie blaas gruis en gaat goed nu. en ligt veel in onze armen .
heb je der ontvlooit en ontwormt?? vlooien en wormen kunnen in combinatie met stress veel problemen op leveren anders kun je valeriaan pilletjes kapot maken/stampen en oplossen in water en kijken of die dit wil drinken worden ze wat rustiger van
vlooien heeft ze niet.. heb dr al gecheckt en ze is ontvlooit. Ze is nu al weer 2 mnd thuis, en ze wil niet meer naar buiten, dus vergiftigd lijkt me ook niet. Ik vind het idd zo sneu voor dr. Is er idd iemand die een foto kan lezen van haar?
in die zin vind ik de aandacht die ze vraagt niet erg, maar het kaalplukken, kotsen etc vind ik niet normaal.
ja, ze is ontwormd en ontvlooit, heb haar ook gecheckt op vlooien, dus denk niet dat dat het is. Ook de pilletjes ga ik morgen halen, gewoon bij de dierenspeciaal zaak?
SanneT@ Ok heb even voor je gezocht wat je aan het kaal plukken kunt doen. Las veel dat het ook stress kan zijn. Hier een link: Dierenforum • Toon onderwerp - mijn kat eet/plukt zich kaal
dankjewel! het denk ook wel dat het stress is.. we zijn in augustus verhuisd en een paar weken later was ze weg voor 3 weken...Maargoed.. wat doe je aan een kat met stress? Idd die druppels en dat geurding eens proberen.
Geen idd wat je aan een kat met stress kan doen , weet eigenlijk ook niet meer wat wij deden toen hij van balkon viel. Kreeg hij druppen voor moeilijk plassen . Staat er in de link er verder niks over ?
nee, iemand gaf een link van bachbloesem.. dat zijn druppels om tot rust te komen. nee, kon niet echt vinden verder in de link.
Net als iemand hiervoor al zei; koop een stekker van Feliway! Je zult zien hoeveel het helpt. Het is echt wonderlijk spul!!
Hoi Sanne, Wat rot voor je kat, zeg! Je zou inderdaad kunnen kijken of Feliway je kat iets kalmeert. Het probleem met zo'n stekker is wel dat het maar een aantal vierkante meters bereikt en je óf je kat in 1 ruimte moet houden óf meerdere stekkers aan zou moeten schaffen, wat dan wel een dure grap wordt. en de kans zit er in dat je kat er geen baat bij heeft, want het zijn "kunstmatige" feromonen. Mocht het kaallikken en kotsen nou aanhouden, dan zou ik je willen adviseren om een gedragstherapeut in te schakelen. Dit kan je o.a. via Tinley kunnen doen. uiteraard geen garantie verzekerd, maar een mailtje sturen kan natuurlijk geen kwaad.
dacht ook meteen aan wormen.... heb je haar eenmalig ontwormt, want hangt me iets van bij dat als ze ECHT flinke wormen hebben je de kuur moet herhalen... (?) hier is kater 1,5 maand pleite geweest en uiteindelijk goed gekomen met zn gedrag.... alleen was hij vroeger makkelijk te ontwormen, ontvlooien en nu is hij gelijk angstig...
ik heb 2 katten en ik ontworm en ontvlooi ze elke 3 mnd. ik ben daar wel erg trouw in, dus vandaar dat ik niet denk dat ze dat heeft, maar ik zal haar ontlasting ook eens in de gaten houden. Bij haar kots zitten iig geen wormen.
Wat fijn dat je kat weer thuis is! Zoals ik het lees heeft ze heel wat meegemaakt.Idd zou ik toch ff naar de dierenarts gaan hoor voor de zekerheid. Misschien is ze wel aangereden of gevallen en heeft ze een inwendige bloeding. Dat ze zo aanhankelijk aan jou is nu,doet ze niet zomaar. Je hebt al tips over de rustgevende druppels en ontwormen maar toch zou ik ook nog ff langs de dierenarts gaan!
even langsde dierenarts gaan voor de zekerheid! en lekker veel knuffelen! hoe veel ze ook wil, zodra je je handen vrij hebt haar lekker aandacht geven.. ze heeft het nodig..de geborgenheid! je weet nooit wat er gebeurt is met je kat.. miss wel opgesloten,mishandeld,tegen een auto opgerend oid.. wat je aan de buitenkant niet ziet kan er wel aan de binnenkant zitten.. niet alleen verwondingen maar ook psychisch.. hopelijk word ze vanzelf wat rustiger.. succes!