trouwen; stoppen met bv?!

Discussion in 'Borstvoeding' started by Haasje83, May 8, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Haasje83

    Haasje83 Bekend lid

    Mar 30, 2009
    654
    0
    0
    Amsterdam
    Haai dames,

    Misschien kunnen jullie een beetje met me meedenken....

    Eind augustus gaan mijn vriend en ik trouwen en een weekje op huwelijksreis, zonder onze dochter! (ja... ben nog steeds niet 100% zeker van die vakantie hoor;)) Ze is dan bijna 6 maanden.

    Ons huwelijk gaat de hele dag duren, zo rond 9 uur word ik in mijn jurk gehesen en tegen een uurtje of 1 'snachts mag ie dan weer uit.
    Het is zo'n echte trouwjurk, die trek ik dus niet zo maar even uit.

    Mijn dilemma is nu dus dat het het meest praktische zou zijn om te stoppen met bv, het lijkt me niet te doen om de hele dag niet te kolven en die jurk kan echt niet makkelijk aan en uit!
    Maar het gaat allemaal zo goed, de borstvoeding, dat ik er helemaal niet aan moet denken om echt te stoppen met bv!

    Is het mogelijk om het aantal voedingen terug te laten lopen, zodat mijn lichaam alleen bijvoorbeeld nog de ochtendvoeding gewend is en ik dus niet de hele dag met ontploffende borsten loop.
    Maar ook zodat ik tijdens de huwelijksreis alleen die ochtendvoeding kolf (ipv 5 a 6 keer op de dag kolven en alles weg moeten gooien...)

    En als ik terug ben te proberen de productie weer op te schroeven?!

    Als jullie met me mee kunnen denken en tips of suggesties hebben....

    thanks

    oja, ik weet nog niet of het haalbaar gaat zijn om haar tijdens het terug lopen volledige bv te kunnen blijven geven. Probeer wel al een mooie voorraad op te bouwen maar kan daar natuurlijk tijdens het (tijdelijke) afbouwen niet mee doorgaan. (zou echter het liefste de voedingen die ik live afbouw nog wel in bv versie geven) Maar dan is er ook nog die week huwelijksreis.... misschien wil ik wel te veel:(
     
  2. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    Feb 14, 2008
    2,047
    46
    48
    friesland
    Misschien kun je je vraag ook aan de lactatiekundige stellen, zij weet vast het juiste antwoord!
    Persoonlijk zou ik denken dat je meisje dan 6 maanden is, er zijn talloze momenten waarop de borstvoeding nog terug kan lopen en dat je misschien van te voren al om een andere reden bent gestopt. Stel dat alles goed, drinkt je meisje rond 6 maanden niet zo vaak meer en kan je misschien de dag rond komen met 2 keer kolven. 1 keer 's ochtends (of dan nog even voeden) Rond de lunch een keertje( heb je toch vaak even tijd over) En rond 7á8 uur voordat de avondgasten komen. Dan zou je twee keer met je jurk zitten maar kan je wel gewoon door gaan met je borstvoeding. Kun je ook het bovenste gedeelte niet even naar beneden slaan?

    Succes
     
  3. butterfly83

    butterfly83 Fanatiek lid

    Feb 14, 2008
    2,047
    46
    48
    friesland
    's ochtends dan dus nog voor dat je je jurk aan hebt!
     
  4. Ireen

    Ireen Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    2,305
    1
    0
    Och meid, dat zou toch zonde zijn is mijn eerste reactie.

    Ik weet natuurlijk niet HOE ingewikkeld je trouwjurk is, maar het lijkt me echt zo ontzettend onwaarschijnlijk dat je die niet aan en uit kunt krijgen.
    Misschien maak je je druk dat je dan telang van het feest weg bent ofzo? Het is JOUW bruiloft, als jij borstvoeding wilt geven zullen je gasten dus even moeten wachten tot je je jurk weer goed hebt na een voeding.
    wellicht is het een idee om op je trouwdag de ene voeding te geven, en de andere gekolfde melk te geven? Dan hoef je 'maar' 3 keer te voeden.

    Op huwelijksreis, och t zijn 7 dagen? Misschien red je het prima als je 3 keer per dag daar even kolft, dan een paar regeldagen als je terugkomt en dan loopt het wel weer. Ik zou niet vóór de vakantie al af gaan bouwen, als je langdurig minder vraagt (kolft of aanlegt dus) krijg je het later slecht omhoog.
    Ik snap goed dat je twijfelt aan je reis. Persoonlijk zou ik met zes maanden niet op vakantie gaan. Wij waren daar toen ook niet aan toe, waren we ook te moe voor. Misschien een weekendje in Nederland? Niet om je een schuldgevoel te bezorgen, maar ik vind een week zonder papa én mama wel heel lang voor zo'n kleintje. Is natuurlijk je eigen keus hoor, maar waarom zou je in deze bijzondere periode weggaan zonder je kindje? Voor wie? Ik zou doodgaan van gemis en heimwee!
     
  5. Ireen

    Ireen Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    2,305
    1
    0
    Kans is trouwens wel dat als je terug komt van vakantie ze de borst niet meer pakt...
     
  6. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Oei, ik vind dat ook wel wat hoor! Een week lang zonder je kindje van 6 maanden!
    Pas met 9 maanden ging ik voor het eerst twee uurtjes weg zonder mijn kindje en was dolblij dat ik weer thuis was...:)
     
  7. appeltje

    appeltje Niet meer actief

    Alles is al gezegd, dus alleen een kleine aanvulling:

    Ik zou je vakantie een paar maandjes verder plannen en na jullie huwelijk een weekend met die kleine in een huisje in Nederland op vakantie gaan. Op die leeftijd is het enorm belangrijk om een veilige hechting te hebben en dat is 7 dagen enorm lang voor je kindje. Je kan hem nog niet uitleggen dat je weer terug komt. Ik krijg er een brok van in mijn keel eerlijk gezegd. :(

    Indien je toch voor de week-zonder-je-kind-vakantie gaat: huur de Medela Symphony voor een week via de thuiszorg. Die houdt je bv het beste op peil. Kolf 3 x per dag en om de dag misschien 1 x 's nachts en laat je kindje thuis uit de breastflowfles drinken om zo min mogelijk risico op borstweigeren te lopen.

    Sterkte met je afwegingen!
     
  8. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik snap ook niet waarom je kindje niet mee kan/mag op vakantie.
    Boek de huwelijksnacht anders in een hotel en ga daarna samen weg.
    Wat is er nou mooier dan om met je nieuwe gezin op vakantie te zijn?
     
  9. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Poeh... mijn eerste gedachte is: waarom in vredesnaam trouwen als je zo'n kleine baby hebt? Waarom niet volgend jaar?
    (Niet als aanval bedoeld trouwens, maar ik krijg er al helemaal hoofdpijn van, bij de gedachte wat er dan allemaal geregeld moet worden, en dat je zolang bij je kleintje vandaan bent... :( Zou er zelf niet aan moeten denken).

    Denk dat het wel heel lastig is om het zo te regelen als beschrijft, zonder dat je productie eraan gaat, maar dat kun je beter aan een lactatiekundige vragen denk ik :)
    Als je wel gaat, zou ik toch echt minimaal 3 keer per dag kolven... als je een kleine kolf hebt, (ik heb de medela swing, die kan zo in een handtasje en werkt ook op batterijen), kun je die overal mee naar toe nemen en kun je overal tussendoor even kolven...
    Maar wat al gezegd wordt: ik zou echt bang zijn dat de borst daarna niet meer gepakt wordt :( Het zou het mij niet waard zijn, dus ik zou ofwel later trouwen, ofwel de huwelijksreis later eens doen.

    Wat betreft je trouwjurk: geen optie om het bovenstuk los te maken en zo te kunnen voeden? Best relaxed om die momentjes even in te bouwen op je huwelijksdag hoor! 't Is een drukke dag, zo even 3-4 keer lekker terugtrekken en rist
     
  10. appeltje

    appeltje Niet meer actief

    Maar de swing is niet echt geschikt om je bv op peil te houden als je (tijdelijk) fulltime moet kolven. Ik zou daarom de symphony huren...
     
  11. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Aha, OK...vaag trouwens: ik had dit hele stuk getypt en toen was het ineens verdwenen, maar nu zie ik dat het er toch staat...
    Ik was bezig met te typen dat die voed-momenten best lekkere rustmomenten zullen zijn op een drukke trouwdag! :)
     
  12. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ik zou liever mijn kind 5/6x per dag aan de borst willen op vakantie dan fulltime te moeten kolven. Heb er al zo'n hekel aan en op deze manier lijkt het lijkt me mentaal zo niet bevredigend!
    Ik ben benieuwd of een kind van een half jaar na een week fulltime aan de fles nog terug wil aan de borst.
     
  13. Jo79

    Jo79 VIP lid

    May 6, 2007
    25,069
    3,862
    113
    Ik zou 's ochtends nog even voeden voor die jurk aan gaat. Denk dat je de rest van de dag wel aardig uit kunt zingen zonder te voeden (heb ik hier met 3 maanden een keer gedaan, was wel een dag ontregeld, maar daarna ging het weer prima). En anders bijv. even eind van de middag ofzo kolven of voeden, voelt voor jezelf denk ik ook beter.
    Wat betreft je huwelijksreis, ik zou het zelf persoonlijk niet kunnen (ik moet er zelfs nog niet aan denken om mijn zoontje te laten logeren ;):)) om een week zonder mijn kindje te zijn. Daarna mag je hopen dat het voeden nog lukt. En een paar keer per dag kolven op je huwelijksreis lijkt me ook niet zo leuk om te doen, maar goed, het is een mogelijkheid. Zou de kleine lekker meenemen, lijkt me het meest relaxed voor jullie alledrie.
     
  14. appeltje

    appeltje Niet meer actief

    Mijn opmerking was ook meer in het kader van 'als je het dan toch niet kan laten en een week zonder baby weg wil', dan ft kolven en met de breastflowfles geven. Maar ik zou zelf niet - en dat schreef ik eerder al - in deze periode weggaan vanwege de hechting en ook mogelijk borstweigeren na de vakantie!
     
  15. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

  16. Haasje83

    Haasje83 Bekend lid

    Mar 30, 2009
    654
    0
    0
    Amsterdam
    Morge dames,

    Bedankt voor de reacties! Ik zal het binnenkort ook aan de lactatiekundige voorstellen.
    Het is nog ver weg, eind augustus maar ben er nu al behoorlijk mee bezig. Ben met de bv begonnen onder het mom van we zien wel... lukt het niet dan lukt het niet. Maar het lukt en heel erg goed en (ook niet geheel onbelangrijk!) ik vind het veel leuker en bijzonderder om te doen dan ik had verwacht! Daarom grijpt het me in ene heel erg aan om te moeten stoppen vanwege 1 dag (vakantie is niet zeker, we zijn nog steeds in discussie!)

    Maar de jurk is zo'n echte strakke, wordt ingesnoerd in zo'n corset (heeerlijk met zo'n lubberende ik ben net bevallen buik! Zie je niks van;)) Ben bang dat het een heel gedoe gaat worden, maar zit eraan te denken om dan wel eventueel tussen receptie en dinner te voeden. Daarna zal ze dan naar het huis van mijn schoonouders gaan, bij de oppas. Vind het niks voor zo'n kleintje om in een achterkamertje bij het feest te liggen.
    Veel vaker zal op die dag niet makkelijk lukken, denk wel minimaal een uur bezig te zijn met aan/uit doen en voeden.... gaat waarschijnlijk alleen maar stress opleveren en dat is ook niet goed voor die kleine.

    Huwelijk een jaartje uitstellen... we hebben ons vorig jaar verloofd en bijna tegelijkertijd besloten graag een kleintje te willen! Ik wilde niet zwanger trouwen en graag in de zomer... Met een beetje geluk is de kans groot dat we het volgend jaar weer moeten uitstellen, we willen niet te veel tijd tussen onze kindjes:D

    Huwelijksreis, tuurlijk zou ze ook mee mogen en kunnen. Maar omdat we ervan uitgaan dat we dit allemaal maar 1 keer in ons leven gaan doen willen we lekker naar een luxe strandbestemming gaan! En ik vind vliegen en de warmte ook niet fantastisch voor die kleine.
    Het eventuele plan is nu om zowel een midweek met onze dochter weg te gaan en een weekje samen.
    Die week is ze dan bij mijn moeder (ik wil niet meerdere oppassen) en bang voor de hechting ben ik niet. Het belangrijkste voor de hechting is dat ze een liefdevol persoon om zich heen heeft die inspeeld op haar signalen en behoeftes. Ben wel bang dat ze me vergeten zal zijn... (de reden dat de vakantie nog in de discussiefase is, voor mannen is het allemaal veel makkelijker!:x)

    Het is kiezen tussen verschillende "kwaden" maar dan wel op een manier dat het voor mijn dochter nog zo goed mogelijk is. Zou het zonde vinden om hiervoor te stoppen met bv. Had er nog niet bij stil gestaan dat ze misschien de borst niet meer pakt. Het is allemaal nog ver weg maar denk er liever nu al goed over na dan dat het straks een paar weken voor de bruiloft is en ik wel moet stoppen met de bv omdat ik niet genoeg voorraad heb enzo....

    Ik heb de electrische kolf van Avent, het kolven hiermee gaat erg goed! Gelukkig drinkt ze ook goed uit het flesje (ik studeer nog en 1 dag in de week is ze dan alleen met haar vader die 1 flesje geeft, voor de andere voeding kom ik tussen door naar huis)

    We gaan dinsdag voor 3 weken op vakantie met de kleine, dan zal ik dus even niet meer reageren, maar zal het zeker bijlezen na de vakantie.
     
  17. Ireen

    Ireen Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    2,305
    1
    0
    Nee, lijkt mij ook niets. Ik moet er ook niet aan denken om zo vervangbaar te zijn dat ik mijn kindje een week bij iemand anders achter kan laten. Sommige dingen kunnen alleen bij mama en dat is het prachtige van borstvoeding en ik vond het heerlijk dat ik mijn kind zo kon opeisen, zou hem dan ook niet willen missen voor langer dan een dag. Kan ik nu overigens nog steeds niet, als ik lang (langer dan een uurtje of 10) bij hem vandaan ben dan doet het pijn in mijn luchtpijp en staat het zweet in mijn handen.
    Overigens zou ik enorm in de stress raken als ik een week zonder mijn kindje moest en iemand anders (die het nooit zo goed kan als mama, dat is nou eenmaal zo) voor hem zou zorgen en hij er niet van op aan zou kunnen dat mama hem 's avonds weer komt halen. Er zou dan ook spontaan geen druppel melk meer uit mij komen.

    en dan kom je na een week thuis en is er iets veranderd bij je kindje, want die heeft zich verder ontwikkeld, en dan moet de oppas je gaan vertellen waar hij op dat moment het beste op reageert, vreselijk!

    Heerlijk, huwelijksnacht in een hotel, uitgebreid ontbijt op bed (roomservice!), lekker bad met een boek, aankleden en kleintje in je armen sluiten!
     
  18. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Over het hechten: leuk, een leuke oma. Maar jij bent z'n moeder.
    Rond 4,5 maand kreeg mijn zoontje reflux en was ontroostbaar. Ik kon niet goed tot hem doordringen. Ben naar baby-massage en baby-yoga gegaan en we kregen toen pas echt contact. Bij een half jaar keek hij me pas aan van: jep, jij bent mijn lieve mama! Daarvoor had hij zoveel pijn en babykwalen, hij vond het lastig om op de wereld te zijn. Met een half jaar ben ik alleen weggeweest met mijn kind juist voor die hechting.
    Bij 8 maanden kreeg ik een borstweigeraar. Hij wou aan de borst, maar kon niet door tandpijn. Hij verdriet, ik verdriet. Na 48 uur kon ik hem met veel liefde en geduld die veilige haven en dat geborgen gevoel teruggeven. Sommige kinderen willen of kunnen na die 48 uur niet terug aan de borst. Dat doet zeer.
    Ik vind de reden 1x in je leven tropische strandbestemming een beetje jammer. Ik zou liever met m'n kind aan de borst zitten op een strand dan met een kolf....
    Zou m'n kind ook vreselijk missen! Zit je daar met je man, ver weg met een ik-mis-m'n-kind-gevoel en kan niet echt leuk en gezellig doen.
    Hier gaat mijn zoontje overal mee naartoe, des te leuker, hij hoort bij ons.

    Bij 6 maanden had ik nog ongelooflijke stuwing na een paar uur al. Een strakke jurk zou dan drama geweest zijn. Moet er niet aan denken, ook nu nog niet. Trek als ik thuis ben m'n bh vaak uit en trek een lekker zacht hemdje aan.
     
  19. appeltje

    appeltje Niet meer actief

    Je legt jezelf die stress over 'stoppen' op, want voor de huwelijksdag voorzie ik geen problemen hoor. 's Ochtends voor je de jurk aandoet voeden en vlak ervoor nog eens helemaal leegkolven en 's avonds kolven tussen eten en feest als je je toch gaat opfrissen. Je borsten overleven dat wel voor een keertje.

    Die Avent is misschien wel goed te doen voor een keertje, maar voor een ft kolven niet geschikt hoor!
     
  20. Haasje83

    Haasje83 Bekend lid

    Mar 30, 2009
    654
    0
    0
    Amsterdam
    om de echte stress te voorkomen ben ik er nu dus al over aan het nadenken! Want er moet dan wel in de dagplanning rekening mee gehouden worden tijdens de bruiloft, even wat goede rustmomenten inbouwen. Want merk dat het al snel erg in elkaar gaat overlopen, dat we te veel willen... (ceremonie, foto's, receptie, eten en feest)

    Mijn vriend is er een stuk makkelijker in; we gaan lekker weg met elkaar. Ik zie het voordeel er na een slechte nacht ook wel van in, even lekker met zijn tweetjes weg en doorslapen, maar ja... als je dan naar dat koppie kijkt!
    We gaan nu eerst met zijn drietjes op vakantie, kijken hoe het mijn dochter bevalt om naar de zon te gaan (richting Italie met de auto) kan ik onder tussen weer verder dubben!
     

Share This Page