Tweeling!

Discussion in 'Stel je vraag aan de verloskundige' started by Noor28, Mar 7, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Noor28

    Noor28 Fanatiek lid

    Dec 12, 2006
    3,801
    0
    0
    verpleegkundige
    Nieuw Vennep
    Haihai,
    Ik heb een paar kleine vraagjes.
    Ik heb net te horen gekregen dat ik zwanger ben van een tweeling. Ben er nog helemaal beduusd van, had het totaal niet verwacht! Wel heel erg bijzonder allemaal! Door de totale verrassing ben ik vergeten veel vragen te stellen en nu had ik nog wel een paar vraagtekens die opkwamen.
    Kindje 1 geschatte zwangerschapsduur (CRL) 10weken 0 dagen
    Kindje 2 geschatte zwangerschapsduur (CRL) 9weken 5 dagen.
    N.a.v. mijn laatste dag menstruatie hadden we 10 weken 4 dagen uitgerekend.
    Is dit groeiverschil normaal? Of kan het ook een meetverschil zijn?
    Beide hartjes klopten.
    Is het met deze termijn gezien het feit dat er twee keer hartactie te zien was een goed teken dat beide kindjes zich goed zullen ontwikkelen?
    Hoevaak zal ik ongeveer naar de gynaecoloog moeten?
    Sorry voor alle vragen, maar ik heb pas volgende week de intake op het tweelingenspreekuur, en mijn "gewone afspraak" van morgen bij de verloskundige komt natuurlijk te vervallen.
    Bedankt alvast voor jullie tijd!
    Liefs Noor
     
  2. Brigitte

    Brigitte VIP lid

    Sep 25, 2006
    6,432
    5
    38
    Hoi Noor,

    gefeliciteerd zeg! Mag je best even aan wennen hoor. Da's heel normaal.
    Dat allebei de hartjes kloppen is inderdaad een heel goed teken!
    Als de termijn minder dan een week verschilt met wat je zou verwachten als je naar de laaste menstruatie kijkt wordt dit als meetfoutmarge gehanteerd en wordt als het goed is je eigen uitgerekende datum aangehouden. Dus de grootte van je vruchtjes is prima.
    Bij de gyn zul je frequenter worden gecontroleerd als bij de verloskundige en je krijgt geregeld een echo. Het verschilt een beetje per ziekenhuis, maar je zult al snel om de 2 weken moeten komen. Ze willen goed in de gaten houden dat de twee kleintjes goed groeien en allebei van hun eigen placenta snoepen en niet van die van elkaar!
    Je zult ook te horen krijgen dat je je lichaam in het begin moet proberen in conditie te houden, maar het toch ook veel rust moet geven, want een tweelilng dragen is niet niks. Je zult ook extra ijzer en foliumzuur moeten gaan slikken. (in ieder geval kun je beginnen met een vitaminepreparaat speciaal voor zwangere vrouwen, kun je gewoon bij de drogist krijgen)

    Groetjes Brigitte
     
  3. Noor28

    Noor28 Fanatiek lid

    Dec 12, 2006
    3,801
    0
    0
    verpleegkundige
    Nieuw Vennep
    Hai Brigitte,
    Bedankt voor je antwoorden!
    Hier begint inmiddels de verwondering te overheersen! We vinden het toch wel heel gaaf! Al zal het beredruk worden met een peuter van tegen die tijd 2 1/2, het komt vanzelf wel goed! En ik denk maar zo: niets is voor niets!
    Slik inderdaad al van voor de conceptie zwangerschapsvitamines (VSM) (maar die zijn natuurlijk wel gebaseerd op 1 kindje) en nu af en toe wat extra losse foliumzuur. En ik wil ook nog navragen hoeveel (losse)calcium ik erbij moet / kan slikken, want ik ben geen grote melkdrinker. Maar dat zal ik allemaal wel horen op 21 maart.
    Kunnen ze op de echo die ik over twee weken heb eigenlijk ook zien of er sprake is van een 1- of 2-eiige tweeling?
    Wel vind ik het jammer dat ik nu niet bij de verloskundigenpraktijk kom waar ik met mijn dochter altijd kwam, maar ik moet ze op de hoogte houden en hopelijk blijven deze twee netjes tot 37 weken zitten en kan ik in de kraamweek naar huis, dan kunnen zij ook nog het verdere kraambed verzorgen. Maar we zien het allemaal wel, komt tijd komt raad, we bekijken het per week.
    En ik ga lekker genieten!
    Groeten Noor
     
  4. Brigitte

    Brigitte VIP lid

    Sep 25, 2006
    6,432
    5
    38
    Hoi Noor,

    op de echo die je krijgt, gaan ze kijken of de vruchtjes 1 vruchtwaterzak delen of dat ze er een voor ieder hebben. Is een beetje een ingewikkeld verhaal, maar ze willen graag weten hoe groot de kans is dat de een van de placenta van de ander gaan groeien/snoepen.
    Laat het maar allemaal over je heen komen, het besef komt vanzelf, hoe meer je het vertelt en het er samen over hebt en hoe meer je ze hebt gezien en erover hebt gehoord.

    Groetjes Brigitte
     
  5. Noor28

    Noor28 Fanatiek lid

    Dec 12, 2006
    3,801
    0
    0
    verpleegkundige
    Nieuw Vennep
    Het gaat helemaal goedkomen. heb het grote nieuws dit weekend verteld op het familieweekend dat we hadden en dat was geweldig! Helemaal al die lieve reacties!
    Bedankt voor je antwoorden.
    Ik kijk erg uit naar de echo over 1 1/2 week!
    Groetjes Noor
     

Share This Page