Beste allemaal, Ik zal dit zo veel mogelijk omschrijven zonder iemand voor zijn hoofd te schoppen.. Maar ik ben nu éíndelijk na 3,5 jaar proberen zwanger van een tot nu toe gezonde spruit! Ontzettend blij zijn we hier mee en toch voel ik ergens een twijfel.. De kids zijn 7 & 9. En toen onze jongste 3 was zou er een kindje bij komen. Onverwachts zwanger! Iets wat nooit gebeurd was bij de eerste twee moesten we ontzettend lang klussen Helemaal blij en een beetje beduusd.. helaas ging het in de 9e week mis en kwam er een miskraam. Veel verdriet en verwerking. Sindsdien alleen maar bezig geweest om het kindje dat zou komen weer een plekje bij ons te geven. Na 3 jaar proberen eindelijk weer zwanger en helaas was ook deze zwangerschap met 9 weken klaar. We hadden voor ons zelf besloten dat december de laatste maand proberen was gezien de leeftijd van onze kids. En nu is het dus gelukt! Vroege echo in het ziekenhuis en een mooi kloppend hartje al te zien vraag ik me nu toch af of dit heel handig was. Is het nog te combineren met de kids? Wordt deze kleine er niet heel ongelukkig van dat het zoveel scheelt? En hoe zullen mijn kids het vinden? Iemand die dit herkend?
Niet teveel over na denken en bij stil staan. Komt allemaal echt wel goed. Mijn zoontje van 6 is vorige week dus grote broer geworden en hij vind het geweldig.
Onze dochter is ruim 6 en 3,5 week geleden grote zus geworden, ze vind het prachtig en ik moet zeggen het is zo mooi om te zien hoe ze van elkaar genieten. Want ook de kleine man, herkent haar en wordt rustig van haar. Ik snap wel dat je twijfels kunt hebben, maar probeer vooral te genieten van het feit dat je zwanger bent! Leeftijd van kinderen zegt verder niets.
Gaat helemaal goed komen. Gefeliciteerd .T leuke is juist dat ze het nu heel anders gaan beleven als toen ze jonger waren. Mijn oudste dochter en middelste dochter zouden 6 en 9 zijn als hun broertje geboren zou worden. Bij net geen 18w is hij door extreme vroeggeboorte overleden. Wij hebben onszelf toen een jaar gegeven, omdat we ook twijfels kregen. Toch na een jaar weer meteen zwanger en ik kan je zeggen dat t zo mooi is om die band te zien tussen de kids. Mn oudste meiden zijn nu bijna 12 en 9 en mn jongste net 2 en het is GEWELDIG. Ik heb genoeg tijd voor de kleinste als zussen op school zitten. En wat is ze blij als haar zussen thuiskomen. En ook der zussen zijn helemaal gek op haar en supertrots als ze t voor elkaar hebben gekregen om hun zusje weer een nieuw woordje te leren. Ze zijn al oud genoeg om t voor de kleine over te hebben om af en toe lekker gek te doen. Spelen gewoon verstoppertje met haar, of staan met haar te dansen en te zingen. Ik dacht dat mn jongste een speelkameraadje zou missen,maar die mist ze niet hoor. Heb haar wel sinds kort op de peuterspeelzaal gedaan maar dat heb ik bij al kids gedaan omdat ik t belangrijk vind voor hun ontwikkeling. Nu ben ik weer zwanger en denk dat ik straks heel stiekem af en toe het 1 op 1 zijn wel ga missen met weer een baby erbij.
Ahh dank je wel, wat fijn om een ervaring te lezen! Zo klinkt het wel weer heel fijn ❤️ Geniet van je zwangerschap!
Mijn zusje en ik schelen 10 jaar. Ik denk dat er oprecht geen trotsere grote zus bestaat als ik, en nog steeds. Inmiddels ben ik 23, en is mn zusje 13. Maar we vinden het heerlijk om samen naar de stad te gaan of naar de bioscoop. Als alles goed mag gaan wordt ze tante in september, dat vind ze super spannend. Ik zie alleen maar leuke kanten aan het leeftijdsverschil. En ook vroeger liep ik gewoon met haar in de speeltuin hoor, en liet niemand nou te dicht bij mijn zusje komen, want dat had je ruzie hahahaha
Ik ken het alleen vanuit mn situatie als grote zus. Mijn jongste broertje en ik schelen ruim 8 jaar. Ik vond en vind het fantastisch. Heb de zwangerschap van mn moeder bewust meegemaakt, al zn eerste momentjes en ook nu hebben we nog een super goede band. Komt helemaal goed
Hier ben ik de grote zus. Leeftijdsverschil van 11 en 13jaar. We hebben een hele goede band samen. Doen ook van alles samen. Uiteen tot samen met mijn dames naar een krijspaleis. Heb een betere band met hun dan met mijn oudere broer met wie ik maar 2,5jaar verschil. Maar je daar dus maar niet te druk om.
Naar mijn idee is een groter leeftijds verschil juist heel fijn. Tot nu toe zit er bij onze jongens hooguit 4 jaar tussen maar als alles goed gaat mogen we in de herfst ons 4e kindje verwelkomen en dan zal onze oudste ruim 10 zijn. De middelste 6,5 en de jongste bijna 4. Heel uiteenlopend maar ik vind die verschillen mooi om te zien en ben heel benieuwd hoe ze straks allevier met elkaar zullen omgaan. Ik denk dus dat het helemaal goed gaat komen bij jullie
Ik scheel ook heel veel mrt mijn broers en zus, en mijn zusje is 8 jaar op fat dan ik ben, hier heeft t wel problemen gegeven, maar meer omdat ikzelf veeeel te vroeg geboren ben, en heel veel in t ziekenhuis heb gelegen. Mijn dochter is nu 8, en in juli ben ik uitgerekend van mijn 2e kindje, heb ook wel angst dat t niet werkt tussen de kids, maar goed, dat zien we dan wel.. voor nu is mn dochter blij met een broertje of zusje op komst, geen idee hoe dat is als t kindje geboren is.
Ook ik denk dat je niet al teveel zorgen hoeft te maken. Mijn oudste was 7 toen de jongste werd geboren. In het begin was het wel eens lastig qua dingen ondernemen die we eerder gewend waren. De middelste was toen 2 Na een jaar of 3 begonnen de oudste en jongste steeds meer na elkaar toe te trekken. De oudste was 10 en nam de jongste overal mee naartoe en de jongste trok enorm naar de oudste toe. Ze hebben de grootste lol samen. Inmiddels zijn ze 14, 10 en 7 De jongste kan gewoon niet zonder de oudste , in het weekend logeert ze bij elkaar op zolder en als de oudste voor een boodschap de deur uit gaat , moet de jongste mee. Ook vertelt hij hem dingen waar hij mee zit . Het is prachtig om te zien. Inmiddels ben ik zwanger van de 4e en ik maak me totaal geen zorgen meer over hoe de band tussen de kids zal gaan. Denk juist dat ze allemaal dit baby’tje op handen en voeten zullen dragen. Geniet ervan meid, deze zwangerschap is je gegund.
Mijn oudste is 23, en mijn jongste wordt binnenkort 18. Elke leeftijd heeft zo zijn voor en nadelen , ik zou me er echt niet druk om maken. Gefeliciteerd !