Uitslag OGTT

Discussion in 'Onderzoeken en echo's' started by Purk, Jul 1, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Purk

    Purk Fanatiek lid

    Nov 19, 2013
    3,189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik kreeg vandaag de uitslag van m'n OGTT en deze was 2 uur na het glucosedrankje 8,5. De vk zei dat de grenswaarde die zij hanteren 8,4 is, daar zit ik dus net boven, maar niet zodanig dat zij dit verontrustend vonden. Net wat gaan zoeken hier op zp en ik lees juist vaak dat 7,6 als grens wordt gesteld en dat 8,5 dus echt wel hoog is. Iemand die er verstand van heeft? Misschien toch bij de vk aandringen op verder/meer onderzoek ofzo?
     
  2. lunap

    lunap Fanatiek lid

    Oct 15, 2011
    2,064
    6
    38
    Zelfde vorig jaar mee gemaakt. Had toen 9 geloof ik maar hoefde verder geen actie te ondernemen omdat onder 11 was? Heb hoog en laag gesprongen maar hier deden ze er niks aan:(
     
  3. Bengeltje73

    Bengeltje73 Fanatiek lid

    Dec 12, 2012
    1,642
    0
    0
    Provincie Utrecht
    Ik heb diabetes en ik moet 1.5 uur NA de maaltijd op 6.5 zitten.
    Dus jouw waarde is vrij hoog hoor!

    Zou dit toch ook met je huisarts bespreken, en eventueel een keer nuchter laten prikken?
     
  4. Purk

    Purk Fanatiek lid

    Nov 19, 2013
    3,189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben ook nuchter geprikt en 1u na het glucosedrankje, maar de exacte waardes weet ik daar niet van. (Vk zei;'Die waardes zijn prima.') Heb iig gevraagd me de exacte waardes door te geven, want ik vind dit vrij vaag nu...
     
  5. woezelenpip

    woezelenpip Actief lid

    Jun 12, 2011
    220
    0
    16
    Drenthe
    Hier in het ziekenhuis hanteren ze 7.8 twee uur na de test.
    Ik zat op 9.4 (26 weken) en met dieet lang vol gehouden, helaas nu wel insuline.
    Misschien een idee om de test nog een keer te doen?
    Succes!
     
  6. Purk

    Purk Fanatiek lid

    Nov 19, 2013
    3,189
    0
    0
    NULL
    NULL
    #6 Purk, Jul 2, 2014
    Last edited: Jul 2, 2014
    Het is ook een optelsom van dingen; mijn eerste dochter was groot (97,7 percentiel bij geboorte met 37 weken), nu groeit mijn buik ook weer heel rap en dus een wat hoge waarde na de OGTT. Ik vind het zo gek dat de vk niets met die combinatie doet, op z'n minst even gedurende de dag prikken lijkt me wel slim?

    Maar goed, ik krijg hopelijk vandaag opheldering.
     
  7. Julix

    Julix Actief lid

    Jan 16, 2012
    135
    0
    0
    1,5 uur na de maaltijd is heel wat anders dan 2 uur na de OGTT waarbij je heel geforceerd een grote dosis te verwerken krijgt.

    Hier werd ook 7,8 na 2 uur als grens gehanteerd.
     
  8. Bengeltje73

    Bengeltje73 Fanatiek lid

    Dec 12, 2012
    1,642
    0
    0
    Provincie Utrecht
    Ik weet echt wel wat een OGTT is :)

    Maar de TS zit op 8.4 en kan mij niet voorstellen dat dat een goede grenswaarde is.
    Lijkt mij geen overbodige luxe om dit verder nog een keer te monitoren. ( meerdere momenten op de dag)
     
  9. Purk

    Purk Fanatiek lid

    Nov 19, 2013
    3,189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb het er met mijn vk en huisarts over gehad, beiden zeiden ze hetzelfde; de nuchtere waarde en de waarde na 1 uur waren prima (respectievelijk 5 en 8.2), alleen de waarde na 2u was dus volgens hun grenswaarden iets verhoogd (8.5). Dit wijst niet op zwangerschapsdiabetes. Ik kreeg het advies om gewoon op m'n suikers te letten in m'n dagelijkse voeding (deed ik sowieso al wel) en dan zouden waardes gewoon normaal moeten zijn, maar geen noodzaak tot dat te testen gedurende de dag.
    Volgende week een groeiecho; mocht deze baby dan ook weer groot zijn, dan gaan ze wel weer verder kijken en in dat geval wil ik het toch over een dagcurve hebben.
     
  10. Bengeltje73

    Bengeltje73 Fanatiek lid

    Dec 12, 2012
    1,642
    0
    0
    Provincie Utrecht
    Lijkt mij een prima advies! Lekker genieten nu verder dus!
     

Share This Page