Verkeerde zuigtechniek?

Discussion in 'Flesvoeding' started by misa, Dec 28, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. misa

    misa Niet meer actief

    Ons mannetje drinkt erg gulzig en snel uit de fles. Nu hebben we al allerlei flessen en spenen geprobeerd, maar niets lijkt echt te werken. Ik weet dat ik ook nutriton kan gaan gebruiken, maar ik hoor dat kindjes daarvan ook verstopt kunnen raken. En ons kereltje heeft soms al moeite met poepen, dus dat durf ik niet zo goed.

    Nu waren we bij prenatal en adviseerden ze de fles van medela (calma). Daar komt geen melk uitlopen als je de fles op de kop houdt. Er komt alleen wat uit als hij zuigt. Het is dus een meer natuurlijke manier om te drinken. Die hebben we dus gekocht, maar het werkt heel wisselend. De ene keer wel, de andere keer niet. Hij blijft snel, maar sommige momenten is hij wel minder gulzig. Ik heb het idee dat hij een verkeerde zuigtechniek heeft aangeleerd door die andere flessen.

    Herkent iemand dit? En is het nog weer veranderd?
     
  2. regi

    regi Fanatiek lid

    Jul 23, 2007
    1,671
    0
    0
    de nutriton werkt hier net andersom vreselijke krampen en mega diarree dus gelijk mee gestopt.
    sorry verder kan ik je geen advies geven
     
  3. blackeyedgirl

    blackeyedgirl VIP lid

    Nov 12, 2008
    17,671
    2
    0
    Zuid-Holland
    Hier vanaf het begin een premature drinktechniek volgens de logopedist van het ziekenhuis. Ze begint erg gulzig en daardoor verslikt ze zich en heeft er dan eigenlijk geen zin meer in.

    Eerst geprobeerd met Tommee Tippee met beetje nutriton (ook vanwege haar reflux), ging al beter het drinken, maar ze krulde haar lippen naar binnen om de speen, wat dus niet goed was.

    Nu de difraxfles, daar doet ze haar mond wel goed om heen, eerst 3 standenspeen en superstrak aandraaien. Maar omdat Nutriton van receptuur is veranderd, is het nu weer te dun voor de 3 standenspeen en ben ik weer teruggegaan naar de smal speen, maar dan moet ik wel opletten dat het gaatje niet verstopt raakt door een korreltje nutriton.

    En hier gaat er trouwens maar heel weinig nutriton in, oude pakken stond er op 2 tot 4 scheppen per 100 cc, wij deden toen 1 schep per 100 cc voeding. Nu dus een halve schep.
    Krampen vallen eigenlijk wel weer mee sinds de nieuwe pakken nutriton.
     
  4. blackeyedgirl

    blackeyedgirl VIP lid

    Nov 12, 2008
    17,671
    2
    0
    Zuid-Holland
    Oh ja en kindjes moeten wennen aan verschillende flessen, duurt ongeveer een week zei de logopedist.
     
  5. misa

    misa Niet meer actief

    Een week?? Jeetje! Dan heeft hij bij al die flessen die we hebben geprobeerd natuurlijk nooit kunnen wennen. Wat sneu...
    Nou, dan blijven we deze medela fles/speen wel even goed lang proberen.

    Hoe zijn jullie achter de reflux gekomen? Wat waren de klachten?
     
  6. Jucade

    Jucade VIP lid

    Jul 20, 2006
    18,229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    Idd niet te snel wisselen van speen/fles hoor. Ze moeten er ook enigszins aan wennen!
     
  7. blackeyedgirl

    blackeyedgirl VIP lid

    Nov 12, 2008
    17,671
    2
    0
    Zuid-Holland
    spugen na de fles
    veel slikken na de voeding, dus de voeding bleef omhoog komen

    nutriton helpt bij ons goed, maar nog moeten we haar na de fles nog een half uurtje ongeveer overeind houden en moeten we daarna haar rustig laten liggen, verschonen en badderen enzo doen we dan ook voor de fles, anders komt het allemaal weer omhoog
     
  8. misa

    misa Niet meer actief

    @Patrouschka:
    Ik voel me helemaal schuldig tegenover hem..! Zo kan hij natuurlijk ook niet wennen. Ik dacht dat je dat verschil bijna direct moest merken..

    @Blackeyedgirl:
    Hier spuugt hij ook wel met enige regelmaat. Al heb ik het idee dat het door die medela speen wel minder is. Wel smakt hij vrij veel. Of er dan wat omhoog komt of dat hij gewoon veel zuigbehoefte heeft, ik weet het niet.
    Badderen doe ik altijd voor de fles, dat advies kregen we van de kraamverzorgster.

    Bedankt voor jullie tips. :)
     
  9. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    Nov 29, 2007
    11,895
    42
    48
    Ik hoor van nutriton vaker dat kindjes dunnere ontlasting krijgen, dan dikkere. Dus het zou misschien zelf een oplossing kunnen zijn voor een moeilijke stoelgang. Wel het risico van krampjes, maar dat hoeft niet natuurlijk.. En dan gewoon met een beetje beginnen.
     
  10. misa

    misa Niet meer actief

    Als de nieuwe fles/speen van medela over een week nog niet verbetering geeft, dan ga ik het toch maar proberen.

    Voor de mensen die de medela calma speen kennen:
    Weet je of dat indikken ook kan met die speen van medela?
     
  11. misa

    misa Niet meer actief

    Ik heb contact gehad met medela en zij zeggen dat je geen nutriton kunt gebruiken bij deze speen, omdat het gemaakt is voor dunne (bv)melk.

    Bij indikken zou ik dus weer naar een andere fles moeten gaan... Pff..!
     

Share This Page