verstrijken

Discussion in 'Stel je vraag aan de verloskundige' started by -, Mar 26, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Niet meer actief

    beste verloskundigen,

    Kunnen jullie me helpen?
    In het ziekenhuis willen ze me inleiden omdat ik te weinig vruchtwater heb. (het verhaal is langer, maar niet interessant voor de vraag ;) )
    Nu kon dit niet omdat m'n baarmoedermond nog niet verstreken was. Hij was wel al een klein beetje op weg.
    Nu ben ik een beetje vergeten te vragen hoe en wat over het verstrijken..
    Misschien kunnen jullie me helpen?

    Hoe lang duurt verstrijken?
    Wat zijn de gevolgen van opwekken als de boel nog niet verstreken is?

    En ook nog de vraag, wat nou als mn vruchtwater straks helemaal op is, wat heeft dat voor gevolgen voor de kleine? Ik heb nu echt heel weinig... Kan dit kwaad? Of is het echt alleen maar voor de bevalling?

    Alvast weer heel erg bedankt voor de moeite nemen van het lezen!


    Groetjes Mo
     
  2. Brigitte

    Brigitte VIP lid

    Sep 25, 2006
    6,432
    5
    38
    Hoi Mo,

    ben je intussen al bevallen?! Als e weinig vruchtwater hebt, kan het een teken zijn dat je kindje het minder goed naar zijn zin heeft. Je krijgt dan waarschijnlijk ook regelmatig een controle. Je kindje kan het wel nog even volhouden als het vruchtwater minimaal is, maar moet dan wel goed in de gaten worden gehouden. Je vliezen maken wel steeds een beetje vruchtwater aan, dus er is meestal wel wat in ieder geval.
    Wanneer je nog geen ontsluiting hebt, kunnen ze nog niet beginnen met een weeenopwekkend middel en brken van de vliezen. Je kunt eventueel wel pilletjes ingebracht krijgen om de baarmoedermond te laten verstrijken. Verstrijken betekent het platter worden van de baarmoedermond. Het is normaal een tuutje van ongeveer 4 cm en moet plat worden om te kunnen gaan ontsluiten. Soms gebeurt dit al na het eerste pilletje en soms duurt het wel 2 tot 3 dagen. Bij 2 cm kan er pas worden begonnen met het echte inleiden en de weeen.

    Succes!

    Groetjes Brigitte
     

Share This Page